Propadáte-li dojmu, že v katalozích cestovních kanceláří řádí grafik a fotografie z dlouhých pláží tvořených jemným prachovým pískem celé dny upravuje, tady, na severovýchodním pobřeží Kuby, dostanete možnost přesvědčit se, že se o to nemusí ani snažit. Skeptický dojem během chvilky vystřídá pocit, že jste najednou součástí některého z katalogů.

Guardalavaca, seznamte se!

Guardalavaca je malé letovisko v provincii Holguín (ano, v té provincii, kde prožil dětství sám Fidel Castro). Stejně tak samotné městečko není příliš velké, i přesto ale nabízí spoustu zážitků. Většina z nich se z pochopitelných důvodů soustřeďuje na moře, ale typickou atmosféru Kuby můžete nasát i na zdejších trzích, kde najdete od všeho něco a upomínkové předměty s typickým vyobrazením Che Guevary k tomu.

Podívejte se i na jiná krásná místa:

Budete-li si chtít příjemnou relaxaci na pláži něčím zpestřit, můžete se vydat právě na místní tržiště, vyzkoušet si ve zdejším centru vodních sportů scuba diving a šnorchlování nebo se projít po ekoarcheologické stezce, na níž lze spatřit jeskyni, kaktusy nebo úchvatné orchideje i další zajímavosti.

Zpestřete si relaxaci na pláži šnorchlováním. Podmínky jsou tu fantastické!

Zpestřete si relaxaci na pláži šnorchlováním. Podmínky jsou tu fantastické!

FOTO: bigstock.com

Na zmíněném tržišti můžete pořídit suvenýry, bez nichž se z Kuby zkrátka nemůžete vrátit. U stánků ale využijte veškeré své umění smlouvat. Ceny jsou totiž hodně nadsazené a při správném vyjednávání můžete hodně ušetřit. Trhovci jsou tu jinak velmi příjemní, neženou se k vám hned, jak vás spatří, naopak vás nechají v klidu si všechno prohlédnout, osahat a rozmyslet si, co nakonec koupíte.

Na tržišti to hraje všemi barvami, stoprocentně se tu „potkáte“ s Che Guevarou a ještě se přiučíte socialistickým heslům.

Na tržišti to hraje všemi barvami, stoprocentně se tu „potkáte“ s Che Guevarou, a ještě se přiučíte socialistickým heslům.

FOTO: bigstock.com

Udělejte si výlet do města!
Pokud si budete chtít udělat výlet, vydejte se do hlavního města provincie, jímž je Holguín. Díky množství zeleně je mu přezdíváno „kubánské město parků“ a osídlením se pyšní už od 16. století. Město má o návštěvníky postaráno třeba i proto, že v něm vyrůstal kubánský básník, prozaik a dramatik Reinaldo Arenas. Turisty na městě nejvíce lákají ekoturistické exkurze.

Za typickými obrázky z katalogů

Turisté kvůli věčně nabitému Varaderu oblast městečka Guardalavaca a jeho okolí podceňují, přitom jsou tu opravdu skvostné pláže, jejichž krásy se jen tak nenabažíte. Je jich hned pět a nabízejí hebký bílý písek i křišťálově čistou teplou vodu:

  • Playa Guardalavaca: Tato pláž je v provincii Holguín tou nejvyhledávanější. Kromě opalování, relaxace a koupání si můžete vyzkoušet scuba diving, potápění, rybaření, jízdu v kajaku a na katamaránu nebo windsurfing, případně si na pohodu zahrát volejbal. Nedaleko se nachází pohoří Sierra Maestra, jejichž návštěvou si rovněž můžete pobyt v této oblasti zpestřit.
  • Playa Pesquero: Asi kilometr dlouhá pláž nabízí pohled na krásné útesy a barevný podmořský život. Nedaleko pláže můžete navštívit národní park Bahia de Naranjo.
  • Playa Esmeralda: Chcete-li si kromě koupání užít také báječné šnorchlování, vydejte se na Playa Esmeralda, podél níž je voda typicky zbarvená do zelena a lze tu pozorovat bujnou vegetaci.
  • Playa Blanca: Na této pláži najdete jen jeden hotel, což je příčina toho, proč se tu nebudete nikdy prodírat davy turistů. Pokud si raději užíváte sluníčka a vody tak nějak víc v soukromí, vyzkoušejte toto místo.
  • Playa Yuranguanel: Nádherná pláž skýtající asi 550 metrů prostoru, kde se scházejí milovníci slunce, moře a jemného písku. Pláž je velmi oblíbená napříč celým spektrem turistů.

Pláže na Kubě jedním slovem? Neodolatelné!

FOTO: bigstock.com

Inzertní sdělení: Poznejte Kubu jinak!

Cestovní kancelář ESO travel, specialista na Asii, Severní, Jižní a Střední Ameriku, Tichomoří a Afriku, vybírá z nabídky zájezdů za exotikou:

FOTO: ESO travel

Poznejte krásná zákoutí Kuby!

Vymaňte se z cestovatelských stereotypů a podívejte se do východní části Kuby, která nabízí úžasné zážitky, jako je Holguín, Santiago de Cuba, Baracoa nebo Guardalavaca. Odpočiňte si aktivně i pasivně a užijte si každý okamžik na čím dál oblíbenějším ostrově.

Guaradalavaca – komornější kubánský luxus

Východní část Kuby je ideální pro všechny, kteří se chtějí oprostit od davů turistů. Poznejte s námi krásné pláže severovýchodního pobřeží, ubytujte se v luxusním hotelu se špičkovými službami jen 150 metrů od moře a užijte si dovolenou, jak se sluší a patří.

FOTO: ESO travel

Čtěte dále:

Přečtěte si také o plavbě třísetmetrovou Queen Victorií, vydejte se na tajuplnou cestu Jižní Amerikoupoznejte oslnivé africké safari! Přehled všech článků najdete na hlavní straně rubriky.

>> zpět na hlavní stránku rubriky Exotika a Amerika 

Autor: Petra Malá & Tomáš Cikán