Co se týká exotických lokalit, létají Češi na konci roku nejčastěji na Kubu a právě do Thajska. Bangkok, Phuket a další thajské destinace mají tu výhodu, že na cestu do nich Češi nepotřebují víza. Když k tomu připočítáme teploty kolem 30 stupňů, minimum srážek a levné exotické ovoce (melouny či pomela se dají koupit přímo na pláži, stejně jako třeba čerstvé krevety), máme snovou dovolenou v teple.

Ve všech thajských letoviscích se pro 31. prosinec a 1. leden připravuje bohatý program, ani letošek nebude výjimkou. Například na Ko Samui chystají večeři s vyhlídkou z pobřežních útesů nebo párty ve stylu knihy Velký Gatsby – tanec v jazzových rytmech, gentlemani v oblecích, vybrané drinky, noblesa na každém centimetru.

Silvestr může vypadat i takhle.

FOTO: Bigstock.com

Kam jezdí Paris Hilton a za kolik se dostanete na Phuket?

Večírky nemají jen na ostrovech. V oblíbených turistických destinacích jako Phuket, Pattaya nebo Bangkok organizátoři připravují ohromné barvami hýřící ohňostroje a světelné show, největší v oblasti jihovýchodu Asie.

Bizarně tvarované útesy a tradiční thajské loďky s vysokou přídí – takto to vypadá na pláži Railay v thajském Krabi.

FOTO: Bigstock.com

Nejzajímavější oslavy můžeme letos čekat na pláži Surin, kde pravidelně vystupují hvězdy zábavního průmyslu. Phuket si oblíbila i Paris Hilton, která dokonce loňskou silvestrovskou párty na pláži Surin moderovala. Opravdu spektakulární akcí pak jsou oslavy na pláži Patong s velkými ohňostroji.

V Thajsku poznáte celý svět v jedné místnosti

Právě Patong, podobně jako hlavní město Bangkok, se během silvestrovských a novoročních oslav stává kosmopolitním místem, kde lze poznat mnoho lidí prakticky z celého světa. V jednom baru zde není nijak těžké seznámit se s Australany, Číňany nebo Američany. Připadáte si díky tomu jako na cestě kolem světa.

Zdobení vánočních stromků a palem sice není tradiční thajský zvyk, ale evidentně se to tu už naučili.

FOTO: Bigstock.com

Nejlepší možnost, jak se na Phuketu seznámit, poskytují oblíbená diskotéka Seduction nebo klub White Room, kde vás posadí do pohodlných bílých gaučů a vše tu osvětluje příjemné bílé světlo. Vypadá to tu tak trochu jako v nebi.

To na Pattaye má nejlepší renomé podnik The Pier. Nevyhledává ho sice tolik lidí jako třeba populární Insomnii, ale mají tu hodně dobře propracovanou laserovou show. V ulici zvané „Walking Street“, kde se nachází jak The Pier, tak Insomnia, najdeme podniky s nejpestřejším programem.

Přečtěte si další články z exotických lokalit:
V únoru se v Thajsku slaví i čínský nový rok.

V únoru se v Thajsku slaví i čínský nový rok.

FOTO: Bigstock.com

Proč na sebe Thajci cákají vodu?

Klasické novoroční oslavy se v Thajsku pořádají kvůli velkému množství cizinců, kteří sem v tuto dobu přijíždějí. Thajci mají také své vlastní rituály spojené s příchodem nového roku. Na přelomu prosince a ledna je ovšem neuvidíme. Setkáme se s nimi v dubnu, kdy podle místního kalendáře přichází nový lunární rok. Tehdy místní slaví tzv. „Songran“. Lidé po sobě během oslav vzájemně cákají vodu, aby smyli vše špatné z končícího období.

Cáká se všude, a tak se občas v centrech měst na chvilku zastaví doprava. Nikomu to ale nevadí, protože všichni slaví a užívají si vodní osvěžení uprostřed horkého dne. Během klasických silvestrovských oslav se nic takového neděje, ovšem zábavy je i tak hodně.

Žádný zábavní park, takhle po sobě lidé stříkají vodu při oslavách Songran.

Žádný zábavní park, takhle po sobě lidé stříkají vodu při oslavách Songran.

FOTO: Bigstock.com

Oslava Silvestra v Thajsku představuje originální možnost, jak strávit poslední minuty úplně jinak než obvykle. Pěkně v teple, na mořské pláži. Lze tomu těžko odolat. Máte také chuť se tam vydat? Se zájezdy s cestovními kancelářemi máte zaručené místo na některém z večírků s bohatým programem.

Inzertní sdělení: Vydejte se s námi do Thajska!

Cestovní kancelář ESO travel, specialista na Asii, Severní, Jižní a Střední Ameriku, Tichomoří a Afriku, vybírá z nabídky zájezdů do Thajska:

FOTO: ESO travel

Pattaya last minute od 41 790,-

Utečte zimě do tepla na thajské pláže! Pattaya letos nabízí bohatý silvestrovský program v rámci zájezdů za rozumné ceny. Ubytujte se v okolí centra města nebo přímo na pláži a prožijte neopakovatelné silvestrovské radovánky v centru zábavy Thajska!

Na Silvestra do Thajska!

Oslavte začátek nového roku u moře. Máte na výběr pláže ostrova Phi Phi, zábavou vířící Pattayu, populární Phuket a řadu ostrovů se sluncem zalitými plážemi jako Ko Samui nebo Ko Lanta.

Na přelom roku chystají thajská letoviska speciální programy, tak nepropásněte příležitost a pobavte se uprostřed zimy v teple pod palmami!

FOTO: ESO travel

Čtěte dále: 

Přečtěte si o luxusních lokalitách na Maledivách, podívejte se také na fotky z Havaje nebo na článek o tom, jak probíhají vánoční svátky na Kubě. Přehled všech článků najdete na hlavní stránce rubriky.

>> zpět na hlavní stránku rubriky Exotika a Amerika

Autor: Jan Švestka & Tomáš Cikán