Češi se drží v první desítce takzvaného „Passport indexu“, jsou tedy obyvateli země, ze které je možné vycestovat do desítek států bez víza. Konkrétně jich je 138 (pro porovnání – Američané volně cestují do 147 zemí) a český pas je tak vstupenkou do téměř celého světa. Proč toho tedy nevyužít a nevyrazit v zimě za létem?

Vybrali jsme pro vás pětici zemí, kterým „zimní“ měsíce sluší a ve kterých je parádně. Vyměňte sníh za sněhobílou pláž a lyže za šnorchl a potápěčské brýle.

Thajsko patří k nejpopulárnějším exotickým destinacím. Proč asi?

Thajsko patří k nejpopulárnějším exotickým destinacím. Proč asi?

FOTO: www.bigstockphoto.com

Thajsko na špičce popularity

Vízovou povinnost při cestách do Thajska Češi nemají už od roku 2011, i díky tomu je Thajské království mezi Čechy jednou z nejpopulárnějších, ne-li nejpopulárnější exotickou destinací současnosti. Dobrá polovina českých turistů do Thajska vyráží na vlastní pěst. Pokud ale nejste zkušený cestovatel, nebo nevládnete angličtinou, svěřte se do péče cestovní kanceláře. Fajn zprávou je, že i teď ještě stíháte first minute nabídky.

Nejvíce turistů létá do Bangkoku a jeho okolí. Populární je letovisko Pattaya, které je v dojezdové vzdálenosti od hlavního města. O kousek dál na jih leží Ko Samet, protipól živé Pattayi, klidné letovisko, kde nenarazíte na ultraluxusní komplexy, ale na menší romantické resorty pro méně náročné.

V Thajsku si můžete vybrat mezi velkými letovisky a malými ostrůvky, kde budete mít soukromí.

V Thajsku si můžete vybrat mezi velkými letovisky a malými ostrůvky, kde budete mít soukromí.

FOTO: www.bigstockphoto.com

A luxus? Za tím vyjeďte třeba na souostroví Phi Phi, kde se natáčel film Pláž s Leonardem di Capriem. Nebo do Phuketu, proslulého službami na top úrovni. Krásně je i na malinkém žulovém ostrově Ko Tao, jenž byl ještě před 50 lety zcela neobydlený. Ať už v Thajsku pojedete kamkoli, dočkáte se pověstného příjemného přijetí od místních.

Zajímá vás, jak chutná luxus? Podívejte se na pětici extrémně luxusních hotelů v Thajsku

Do ráje? Na Maledivy!

Destinace určená pro starší a pokročilé, respektive pro „bohaté a toužící po luxusu“. I to jedna z charakteristik tohoto souostroví v Indickém oceánu. Maledivy patří nejen mezi nejromantičtější místa planety, ale i do kategorie lokalit, ve kterých občas ani pět hvězdiček nestačí k vyjádření luxusu.

Maledivy tvoří zhruba 1200 pohádkových ostrůvků rozesetých ve vodách Indického oceánu.

Maledivy tvoří zhruba 1200 pohádkových ostrůvků rozesetých ve vodách Indického oceánu.

FOTO: ESO travel

A to je pro oficiální udělení šesté hvězdičky potřeba splnit asi 1700 kritérií. Podnik, který chce získat šestou hvězdičku, musí mít například poměr jednoho člena personálu na jednoho hosta. Nebo splňovat pravidlo „ojedinělého kouzla místa“.

Maledivy patří mezi Nej svatební lokality: Jak vypadá svatba v ostrovním ráji nebo v městě hříchu?

Šesti hvězdičkami se může pochlubit například resort Anatara na atolu Baa, kde můžete relaxovat ve vodní vile s bazénem, nebo vyrazit na večeři do podvodní restaurace, druhé svého druhu na Maledivách. Ta historicky první je na atolu Ari, jmenuje se Ithaa a také je součástí luxusního „šestihvězdičkového“ resortu. Počítejte ale s tím, že dovolená tady vás nevyjde na 100 a dokonce ani na 150 tisíc za jednoho.

Na Maledivách najdete ty nejkrásnější a nejluxusnější resorty na planetě.

Na Maledivách najdete ty nejkrásnější a nejluxusnější resorty na planetě.

FOTO: ESO travel

Kuba se otevírá světu. Není to škoda?

Konec starých časů je tady! Kuba se postupně otevírá světu a atmosféra dávno skončených časů mizí. A po obnovení vztahů s USA se dá předpokládat, že na kubánských plážích výrazně přibude amerických turistů.

Hlavním turistickým centrem Kuby je letovisko Varadero – sem jezdí zhruba pětasedmdesát procent turistů, kteří na „ostrov Svobody“ dorazí. Takzvaná Kubánská riviéra se táhne v délce zhruba 20 kilometrů a uspokojí jak nenáročné turisty, kterým stačí jednoduchý hotýlek, tak ty, kteří touží po luxusu a hýčkání.

Kuba se otvírá světu. Tak pospěšte a dorazte dřív, než její kouzlo zmizí.

Kuba se otvírá světu. Tak pospěšte a dorazte dřív, než její kouzlo zmizí.

FOTO: www.bigstockphoto.com

Toho se vám plnou měrou dostane i v letovisku Guardalavaca na severovýchodě Kuby. Mimochodem, v této oblasti Kuby, v provincii Holguín, se narodil a vyrůstal Fidel Castro. „Rajské pobřeží“ se této oblasti ale přezdívá z úplně jiných důvodů…

Letoviskem tak trochu ve stínu je Jibacoa, které leží na půli cesty mezi Havanou a Varaderem. Údajně právě tady vznikl vůbec první all-inclusive resort na Kubě. Pláže jsou nádherné, jen pozor na to, že kvůli korálům až těsně u břehu je vstup do vody malinko komplikovaný.

Báječný voňavý ostrov Zanzibar

Leží u východního pobřeží Afriky, býval významnou obchodní křižovatkou, voní to tu po exotickém koření a narodil se tady jeden z největších zpěváků historie – Freddie Mercury. V posledních letech se na Zanzibar ale jezdí především na krásné pláže a do luxusních resortů. Nungwi, Kendwa, Pongwe, Matemwe – to není magické zaříkadlo, ale názvy letovisek na pobřeží, kam se jezdí za relaxem.

Kousek od Zanzibaru leží i další ostrov - Zlověstný název ukrývá ráj: Podívejte se na top fotky z ostrova Mafia. Kde leží?

Zanzibar – to je opojný koktejl exotiky, romantiky a různorodých kultur.

Zanzibar – to je opojný koktejl exotiky, romantiky a různorodých kultur.

FOTO: www.bigstockphoto.com

A ne ledajakým – i na Zanzibaru vznikají resorty, které by si za název klidně mohly umístit nikoli pět, ale rovnou šest hvězdiček! Třeba za názvem Diamonds Star of the East se ukrývá malinký resort s pouhými 11 vilkami, z nichž každá má svou vlastní vířivku, terasu, bazén, ale i vlastní soukromou část pláže. A o to, abyste si vše užili na maximum, se postará komorník, který je k službám 24 hodin denně.

Na Zanzibaru vám ale bude krásně i v méně okázalém hotelu nebo bungalovu. Vždyť zdejší pláže vypadají jako z pohádky!

Inzertní sdělení: Poznejte Jižní Afriku!

Cestovní kancelář ESO travel, specialista na Asii, Severní, Jižní a Střední Ameriku, Tichomoří a Afriku vybírá z nabídky zájezdů do Jižní Afriky:

FOTO: ESO travel

Luxusní Maledivy!

Nádherné pláže, průzračná voda, luxusní bungalovy s prosklenou podlahou, dokonalý servis… Maledivy jsou poslední výspou ráje, kam se jezdí za hýčkáním. Pojeďte i vy!

Luxusnější a krásnější dovolenou letos v zimě nenajdete! Pojeďte s námi – do pohádky, kde se o vás božsky postarají.

Kubánská riviéra

Vydejte se na Kubu – do letoviska Varadero, které je jedním z největších letovisek Karibiku! Vyberte si z mnoha hotelů – od jednoduchých po luxusní mezinárodní resorty, kde vám snesou modré z nebe.

Poznejte tuhle nádhernou zemi a její neopakovatelnou atmosféru, která vám učaruje. Máme volné termíny po celou zimu!

FOTO: ESO travel

Čtěte dále: 

Přečtěte si o zrádné Stolové hoře, o úžasných divech Spojených států nebo o Los Cabos, konci světa. Přehled všech článků najdete na hlavní stránce rubriky

>> zpět na hlavní stránku rubriky Exotika a Amerika

Autor: Lucie Štěrbová & Tomáš Cikán