Unikátní cesta kolem světa odstartovala z Prahy 26. února a z 10 plánovaných zastávek už stihlo 64 cestovatelů poznat rovnou polovinu. Tu druhou „načne“ jedna z nejkrásnějších destinací světa. Na polynéském ostrově Bora Bora stráví cestovatelé tři noci. Cíl? Užít si ráj na Zemi a načerpat sílu na druhou polovinu unikátního zájezdu.

Na programu je odpočinek… v ráji

Destinace, o které sní každý. Ráj. Alespoň tak o Bora Bora mluví každý, kdo se sem někdy podíval. Fotky jsou jedna věc, naživo je tenhle ostrov ještě krásnější. A co teprve z paluby vrtulového letadla, které letí poměrně nízko!

Přímo z bungalovu je to jen pár schůdků do prohřáté vody laguny.

Přímo z bungalovu je to jen pár schůdků do prohřáté vody laguny.

FOTO: Jiří Kolbaba

Ostrov je porostlý bujnou zelení a usazený v azurovém oceánu. Kolem něj se jako náhrdelník z korálků vine prstenec malých ostrůvků „motu“, které oddělují hlavní ostrov od vrtochů oceánu. Na jednom z nich budeme bydlet.

Co dělá David Copperfield na dovolené? Zmizí na Bora Bora

Necítíte tu příliv ani odliv a pod hladinou moře žije obrovské množství ryb, rejnoků, želv a dokonce i neškodných žraloků útesových. Jsou tady v bezpečí, stejně jako luxusní resorty na dlouhých bílých plážích a hollywoodské celebrity – málokterý paparazzi je tu objeví.

Klasické hotely tu nehledejte – na Bora Bora se bydlí ve vodních bungalovech!

Klasické hotely tu nehledejte – na Bora Bora se bydlí ve vodních bungalovech!

FOTO: ESO travel

Toho pravidelně využívají třeba Cameron Diaz, David Copperfield nebo Pamela Anderson. A teď i my – naše výprava se zabydluje v luxusních bungalovech, postavených na dřevěných kůlech nad mořem. Už tak velká romantika resortu Le Méridien Bora Bora je umocněna ještě prosklenou podlahou v jedné části bungalovu.

Vodní bungalov tu může vyjít i na tisíc dolarů! Přečtěte si víc o Bora Bora v našem článku Nejkrásnější a nejluxusnější místo světa? V anketách často vítězí Bora Bora.

Celý den trávíme potápěním a šnorchlováním. Katamarán nás odváží na písčitou mělčinu nedaleko našeho ostrůvku. Z té azurové barvy přechází zrak, ale ještě větší úžas přijde po ponoření pod hladinu. Roztodivné korály, mezi nimi barevné rybky a… čas od času se mihne i žralok. Člověk v tu chvíli zapomene dýchat, ale naštěstí jde „jen“ o žraloka útesového, kterého se není třeba bát.

Lagunu od oceánu odděluje korálový útes. Uvnitř korálové bariéry je voda klidná, mělká a příjemně prohřátá.

Lagunu odděluje od oceánu korálový útes. Uvnitř korálové bariéry je voda klidná, mělká a příjemně prohřátá.

FOTO: Jiří Kolbaba

Noc na Bora Bora, ráno v Nové Kaledonii. Musíme přes datovou hranici

Večer jsme příjemně unavení sluncem a celodenním plaváním. Sedíme u stolků postavených v písku, podává se tradiční polynéská večeře, hraje živá hudba a snědé krásky tančí v jejím rytmu. Aperitivem tu musí být „bloody Mary“ a pak už nás čekají vynikající speciality, ve kterých nechybějí čerstvé plody moře.

Nejkrásnější místa světa... v článcích:

Do bungalovů se vracíme lodí. Všude kolem je tma a hvězdy jsou vidět tak jasně, že by se snad daly i spočítat. Odrážejí se v mořské hladině, ze které stoupá příjemný chlad. Projíždět v noci temnou lagunou, která je přes den svítivě modrá, je nepopsatelný zážitek.

Po Bora Bora je na programu další ráj, tentokrát však jde o mnohem méně známou destinaci. Odlétáme totiž do Nové Kaledonie, půvabné země v Tichém oceánu jen kousek od Austrálie. Nová Kaledonie je velmi osobitá krajina, kde se snoubí exotické tropy s vysokými borovicemi a jezery, která některým mohou připomínat kanadskou krajinu. Není to ale jen tak – díky přeletu přes datovou hranici jsme jako lusknutím prstů o den starší.

Moře kolem pohádkově krásné Nové Kaledonie ukrývá jeden z největších korálových útesů světa.

Moře kolem pohádkově krásné Nové Kaledonie ukrývá jeden z největších korálových útesů světa.

FOTO: www.cestykolemsveta.cz

Tohle že je za trest? Ostrov borovic je ráj i s vězením

Melanésie, jak se této oblasti říká, je plná nádherných ostrovů. Už jste možná slyšeli o Fidži, Vanuatu nebo Šalamounových ostrovech. My se vydáme na Île des Pines (Ostrov borovic), jeden z divů Oceánie. Už z dálky je jasné, že tenhle ostrůvek není tím klasickým pohlednicovým kýčem. Na pláži totiž místo palem rostou borovice.

Kombinace s tyrkysovým mořem a bílým pískem je prostě neuvěřitelná! Sem kdysi posílali trestance? Jsou tu ještě zbytky staré věznice. Přemýšlíme o nějakém vhodném trestném činu, který by nás sem dostal.

Ostrovy Nové Kaledonie jsou typické kombinací modrých lagun a vysokých borovic.

Ostrovy Nové Kaledonie jsou typické kombinací modrých lagun a vysokých borovic.

FOTO: www.cestykolemsveta.cz

Úžasných scenérií je tady mnohem víc, až je nám líto, že tu strávíme pouhé tři dny. Kolem Nové Kaledonie se vine jeden z největších korálových útesů na Zemi, kromě toho tu žije obrovské množství endemitů, a když opustíte kosmopolitní město Nouméa, otevřou se před vámi lesy, říční údolí i strmá skaliska s vodopády. A ty pláže… o nich by se dal napsat celý článek. Nejvíc nás asi ohromilo pobřeží hlavního ostrova Grand Terre, podél kterého se z moře tyčí malinká skaliska. Jsou tak omletá mořem, že mají tvar hříbku.

I když je Nová Kaledonie francouzskou „kolonií“, popíjejí se tu především australská vína. Nebráníme se. Vlahý večer je k tomu ostatně jako stvořený. Alespoň se naladíme na zítřejší vlnu, která nás odnese do nedaleké Austrálie.

Inzertní sdělení: Vydejte se s námi na dovolenou snů!

Cestovní kancelář ESO travel, specialista na Asii, Severní, Jižní a Střední Ameriku, Tichomoří a Afriku, vybírá z nabídky unikátních zájezdů:

Cesta kolem světa v roce 2016

Příští rok letíme znovu, poletíte s námi? Na rok 2016 už teď připravujeme další cestu kolem světa. A máme už i předběžný program! Zařadili jsme do něj Antiguu, guatemalské město Tikal, Havaj, ostrov Samoa, souostroví Fidži, Austrálii, Filipíny, Japonsko, Barmu a luxusní Maledivy. Podívejte se na podrobnosti a nezapomeňte si místa rezervovat včas!

Le Meridien Bora Bora

Luxus, luxus, luxus! Užijte si týden v jednom z nejluxusněších resortů ve Francouzské Polynésii. Pět hvězdiček, dvě restaurace, dva bary a obrovský bazén, do kterého se vám ani nebude chtít – vždyť moře je tak krásné! Ubytování na pláži nebo přímo ve vodních bungalovech. Ceny závratné, ale luxus enormní. Užijte si ráj!

FOTO: ESO travel

Čtěte dále:

Přečtěte si také o místech, která inspirovala umělce, o luxusních hotelech v Thajsku a o UFO lokalitách. Přehled všech článků najdete na hlavní stránce rubriky

>> zpět na hlavní stránku rubriky Exotika

Autor: Viola Kratochvílová & Tomáš Cikán