Najdete je na Fidži, ve Švýcarsku, ale i v africké Tanzanii. A hotelové hosty lákají nejen na netradiční  styl ubytování, ale často i na neuvěřitelný luxus.

Peru – hotel v korunách stromů

Ručně vyráběný, převážně dřevěný nábytek, výhled přímo do pralesa, patnáct pokojů vybavených v domorodém stylu, promenáda mezi stromy a liánami, vůně čerstvého ovoce a autentické hlasy exotických zvířat, to vážně vypadá dost originálně. Jako byste byli přímo v pralese. Vy také jste přímo v pralese, hotel Hacienda Concepcion v Peru se nachází v nespoutané divočině.

Komfort tu, pravda, je vysoký, nicméně stačí se podívat kolem sebe a hostům je jasné, že se ocitli v tropickém pralese nedaleko řeky Madre de Dios a od drsné divočiny je odděluje pouze vyvýšená konstrukce, na níž hotel mezi korunami stromů stojí.

Hotel nad pralesem je hodně zvláštní, tak jako nejslavnější památka Peru, tajemné město Machu Picchu.

Hotel nad pralesem je hodně zvláštní, tak jako nejslavnější památka Peru, tajemné město Machu Picchu.

FOTO: ESO travel

Podobně jako v Peru lze strávit pár nocí v indickém Mudumalai, ovšem mnohem stylověji a naturalističtěji. V jednom z hotelů tamní přírodní rezervace se dá přespat na stromě, tedy, lépe formulováno, v klasickém domku na stromě velmi podobném těm, které milující otcové stavějí svým dítkám. Hotelová verze se může pochlubit o něco větší rozlohou, jinak je vše jako od tatínka, tedy kromě těsného sousedství slonů a tygrů.

V Peru stojí i Slavné Machu Picchu: Osiřelé město na vrcholu hor kdysi hostilo drastické obřady

Serengeti –  hotel uprostřed divočiny

V divočině zůstaneme, jen se přesuneme na černý kontinent do míst s trochu řidší vegetací, než jakou mají bujné lesy Peru a Indie. Zas tak chudá tu ovšem příroda není, nacházíme se totiž v národním parku Serengeti, v domově „velké pětky“, tedy obtížně ulovitelných zvířat typických pro Afriku – lva, slona, nosorožce, buvola a levharta.

Sedmihvězdičkový hotel, který v Jižní Africe postavil ocelářský magnát Fred Wörner to není, ale i tak mají kempy okolo parku Serengeti prvotřídní vybavení.

Sedmihvězdičkový hotel, který v Jižní Africe postavil ocelářský magnát Fred Wörner, to není, ale i tak mají kempy okolo parku Serengeti prvotřídní vybavení.

FOTO: Max Handelsman (Flickr)

Kdo by tu čekal jen skromné spaní korespondující s odlehlostí místa ležícího stovky kilometrů od civilizace, je na omylu. Například v Serena Hotels, rozesetých po okolí, mají prvotřídní postele, koupelnu a absolutní soukromí designově neotřelých interiérů. Na safari se dnes lze vydat s plným komfortem.

Velká africká pětka

The Big Five neboli velká pětka znamená magické sousloví, na které slyší turisté, ovšem i pytláci. Velká africká zvířata se potýkají nejen s úbytkem životního prostoru a potravy, ale také s lidmi, kteří je chtějí zabít a zpeněžit, konkrétně jejich kůže, rohy či kly. Silně se s tím potýká populace nosorožců, jejichž rozdrcený roh zastává významné místo v čínské a tibetské lidové medicíně a ve velkém se do těchto končin dováží.

Jak je možné strávit na nejodlehlejších místech světa noc v luxusu? Díky glampingu: Luxus ve stanu? Zkuste glamping, moderní kempování pro náročné

V Africe lze přespat leckde.

V Africe lze přespat leckde.

FOTO: ESO travel

Na sever – do některého z ledových hotelů

Z horké Tanzánie ukrývající park Serengeti se nyní vydáme do míst, kam je záhodno jít v hodně teplém oblečení, konkrétně do ledových hotelů. Spousta ubytovacích zařízení si naříká na malou obsazenost mimo sezónu, ty postavené z ledu jsou prázdné úplně, protože přes léto ani neexistují.

Hotely, které v létě roztají, se každou zimu musejí stavět znovu, své o tom vědí třeba v kanadském Quebeku, ve Švédsku u řeky Torne nebo nedaleko švýcarského Davosu. Tam každoročně vyroste ledová vesnice s několika iglú-hotely schopnými pojmout velký počet návštěvníků.

V Kanadě stojí i další slavný hotel: Ikonický Chateau Frontenac v Québeku je nejfotografovanějším hotelem světa 

Davos, město s ledovým hotelem, v němž panují teploty od 23 do 32 stupňů, ovšem Fahrenheita. V těch Celsiových to činí něco mezi minus pěti a nulou.

Davos, město s ledovým hotelem, v němž panují teploty od 23 do 32 stupňů, ovšem Fahrenheita. V těch Celsiových to činí něco mezi minus pěti a nulou.

FOTO: Flyout (Wikimedia Commons)

Ovšem nemyslete si, že v davoské ledové vsi jde jen o samoúčelné dobrodružství v ledových interiérech. Na hosty čeká prvotřídní servis ve špičkově vybavených barech, pohodlí ledových postelí, jež jsou vystlané měkkými moderními materiály, ale také konferenční sály, kde si lze strčit kabel do zásuvky v ledové podlaze a dobít baterie v notebooku. Cena pokojů je různá, začíná někde na čtyřech tisících korun za noc.

Fidži – užijte si ubytování pod vodou

Teď se vydáme do míst, kde návštěvníci bydlí v mnohem příjemnějších teplotách, konkrétně v Poseidon Undersea Resortu ležícím pod hladinou moře uprostřed Oceánie. Tento luxusní hotelový komplex vyrostl nedávno na Fidži a nabízí čtyřiadvacet perfektně vybavených pokojů, knihovnu, obchod s potápěčským vybavením, a hlavně neskutečný výhled prosklenými stěnami hotelových kajut na rostliny a živočichy plující kolem budovy. Vyhlídka však něco stojí, za týden strávený v resortu boha Poseidona hosté běžně utrácejí kolem půl miliónu korun.

Na Fidži lze na dně moře spát, v této restauraci na Maledivách zase večeřet.

Na Fidži lze na dně moře spát, v této restauraci na Maledivách zase večeřet.

FOTO: Alexey Potov - Noblige (Wikimedia Commons)

Za běžné ubytování se nedají považovat ani luxusní apartmány v supermoderních hotelech ve Spojených arabských emirátech, kde se dá za noc utratit klidně i přes sto tisíc korun, například ve známé stavbě Burdž al-Arab. Zvláštní kouzlo mají i chatky postavené uprostřed moře na atolech Malediv, takže z postele lze skočit rovnou do moře. O těchto lokalitách jsme ale již několikrát psali, tak je dnes vynecháme.

Inzertní sdělení: Vydejte se za exotikou!

Cestovní kancelář ESO travel, specialista na Asii, Severní, Jižní a Střední Ameriku, Tichomoří a Afriku, vybírá z nabídky last minute zájezdů:


FOTO: ESO travel

Prožijte Nový rok v Africe!

Ještě pořád nabízíme volná místa v silvestrovském termínu! Vydejte se s námi do keňského letoviska Diani do hotelu Southern Palms. Atraktivní hotel leží přímo na písečné pláži a mimo to disponuje několika nádhernými bazény. Jídlo si můžete vychutnat ve 4 restauracích a 5 barech. Najdete tu i potápěčské centrum, squashové a tenisové kurty.

Luxus na Zanzibaru

Vydejte se do ultra luxusního resortu Diamonds Star of the East na Zanzibaru! Resort, který vznikl v roce 2011, tvoří pouhých 11 moderně zařízených vil a je určený pro ty opravdu nejnáročnější klienty. K dispozici je 24 hodin denně soukromý komorník, posedět můžete na soukromé terase při západu slunce. Ke každé vile pak náleží soukromý kus pláže s kompletním plážovým servisem.FOTO: ESO travel

Čtěte dále:

Přečtěte si také o ostrově Freddieho Mercuryho, o letovisku La Romana nebo o ostrově Mafia Island. Přehled všech článků najdete na hlavní stránce rubriky

>> zpět na hlavní stránku rubriky Exotika

Autor: Jan Švestka & Tomáš Cikán