Podle nedávného průzkumu pojišťovny ERV jezdí pravidelně na exotickou dovolenou do Asie nebo do Karibiku jen tři Češi ze sta. Každý desátý pak v průzkumu uvedl, že za exotikou vyrazí alespoň občas, jednou za pár let. Pětasedmdesát procent dotazovaných se potom shodlo na tom, že hlavním důvodem, proč dávají přednost letní dovolené a blízkým destinacím, jsou peníze – exotickou zimní dovolenou u moře si prostě nemohou dovolit.

A právě těm přeje nabídka cestovních kanceláří na začátku roku. Pokud má člověk štěstí při hledání a je schopný a ochotný odletět během několika málo dní, může exotickou dovolenou pořídit za cenu jen o málo vyšší než u běžného pobytového zájezdu do blízkých destinací.

A kam tedy vyrazit, kam se nejvíce jezdí?

Thajsko je jednou z nejoblíbenějších destinací

Šetnáct milionů turistů – tolik jich na přelomu roku dorazilo do thajského Bangkoku a udělalo z něj vůbec nejoblíbenějších exotickou destinaci na světě. A Thajsko táhne i Čechy – společně s Dominikánskou republikouKubou patří do trojice nejoblíbenějších míst.

Thajsko se dá v lednu pořídit levněji. A podívat se můžete i na slavné souostroví Phi Phi.

Thajsko se dá v lednu pořídit levněji. A podívat se můžete i na slavné souostroví Phi Phi.

FOTO: archiv autora

A je to logické – ve chvíli, kdy čtete tyto řádky, je v Bangkoku s velkou pravděpodobností jasno a teplota atakuje 34 stupňů Celsia. A podobně tady bude celý leden, kdy tu vrcholí hlavní sezóna, která vypukla před Vánocemi.

Za teplem prostřednictvím článků:

Čtrnáctidenní zájezd do Thajska, kdy člověk prožije dvě noci v Bangkoku a pak šest nocí v Pattaye a následně na ostrově Ko Samet, je teď k mání o zhruba 15 tisíc korun levněji než obvykle. A protože už thajská strana od předloňského roku nevyžaduje po Češích víza, může člověk opravdu vyrazit téměř okamžitě.

Do Varadera – na Kubánskou riviéru

Mezi Čechy je oblíbená i Kuba, kam se nejčastěji jezdí na takzvanou Kubánskou riviéru, tedy na pláže v okolí letoviska Varadero. Jejich celková délka je zhruba 20 kilometrů a téměř všude je vstup do vody velmi pozvolný, a tudíž opravdu příjemný. Ideální místo jak pro opalování a lenošení, tak pro vodní sporty.

Přečtěte si o letovisku Varadero víc v článku Jezdili sem diktátoři i mafie. Dnes je kubánské Varadero nejslavnějším letoviskem Karibiku 

Kubánské Varadero je nejslavnější letovisko Kuby.

Kubánské Varadero je nejslavnějším letoviskem Kuby.

FOTO: ESO travel

Hotelů jsou tu desítky – od těch nejjednodušších, dvojhvězdičkových, kde na člověka čeká jednoduché ubytování a snídaně, po nejluxusnější, kde za noc utratíte několik tisíc, ale zase se o vás královsky postarají – all inclusive, masáže, lázeňské procedury, kurzy salsy, španělštiny, potápění... A markantní jsou u těchto hotelů i last minute slevy, které jsou občas třeba i 24 tisíc korun.

Mimo Varadera se pak na Kubě těší stále větší popularitě ostrůvky při pobřeží hlavního ostrova, jejichž hlavní výhodou a bohatstvím jsou téměř nedotčené pláže, klid a soukromí. Patří mezi ně třeba ostrůvek Cayo Santa Maria u severního pobřeží Kuby. První resort tu vznikl až v roce 2001 a dodnes je na zhruba třináctikilometrovém úseku pláží turistů jen minimum.

Dominikánská republika – pláže jako z katalogu!

Slevy okolo 10 tisíc korun na osobu jsou běžné i u další karibské destinace – Dominikánské republiky. Sem se nejčastěji jezdí do letoviska Punta Cana, karibského srdce kvalitního golfu, kde si na své na nádherných plážích přijdou i ti, kteří golfu příliš neholdují.

V Dominikáně prý mají nejkrásnější pláže světa. Přečtěte si o nich! Jak vypadají pláže v Dominikánské republice? Jako kýč z katalogu. Podívejte se! 

Dominikánská republika – to je například živá Punta Cana nebo klidnější Juan Dolio.

Dominikánská republika – to jsou například živá Punta Cana nebo klidnější Juan Dolio.

FOTO: ESO travel

Klidnější a menší je potom letovisko Juan Dolio, které cestovatelé označují za ideální výchozí bod pro poznávání Dominikánské republiky. Kromě toho jsou tu velmi dobré podmínky pro potápění, korálové útesy tady mnohdy leží jen kousek od pláží – což s sebou nese i nutnost brát si do vody obuv, aby koupání neskončilo nepříjemným pořezáním o korály.

Pláže v Dominikáně jsou prý nejkrásnější na světě – tvrdí to dokonce i organizace UNESCO – a jednou z těchto téměř katalogových pláží je Guayacanes – s bílým pískem, průzračnou vodou a palmami, které jsou skloněné tak, že na ně člověk může bez problémů vylézt a vytvořit pořádně kýčovitou fotku. I sem můžete v lednu vyrazit.

Inzertní sdělení: Tipy na lednové last minute zájezdy!

Cestovní kancelář ESO travel, specialista na Asii, Severní, Jižní a Střední Ameriku, Tichomoří a Afriku vybírá z nabídky last minute zájezdů:

Na Kubu do Varadera!

Vydejte se do nejslavnějšího letoviska Karibiku! V kubánském Varaderu simůžete vybrat z ohromného množství hotelů – od levných a jednoduchých po luxusní. A na většinu z nich vám v lednu dáme slevu!

FOTO: ESO travel

FOTO: ESO travel

Na Zanzibar za méně než 10 tisíc!

Odleťte do Afriky za bezkonkurenční cenu! Máme pro vás zpáteční letenku na Zanzibar nebo do Keni za méně než 10 tisíc korun! Ideální pro nezávislé cestovatele, kteří chtějí poznávat, cestovat a nevázat se na cestovní kancelář!

Last minute Dominikána!

Užijte si dovolenou na nejkrásnějších plážích světa, konkrétně v dominikánském letovisku Juan Dolio. Doprodáváme poslední místa a vy je můžete mít za super cenu! Podívejte se na naši nabídku!

FOTO: ESO travel

Přečtěte si také o cestě vlakem do Tibetu, o městě duchů Goldfield nebo o nejlepších svatebních lokalitách. Přehled všech článků najdete na hlavní stránce rubriky

>> zpět na hlavní stránku rubriky Exotika

Autor: Lucie Štěrbová & Tomáš Cikán