Loni mezi Čechy v zimě nejvíce bodoval Egypt – asi nejbližší exotická destinace s perfektním počasím a tehdy ještě s poměrně klidnou politickou situací. Po něm následovala trojice Thajsko, Dominikánská republikaKuba. A zájem byl třeba i o Emiráty nebo Kapverdské ostrovy.

Letos celosvětově patří první místo mezi nejoblíbenějšími svátečními a silvestrovskými destinacemi Thajsku. Jen do Bangkoku a jeho okolí přijede v období Vánoc a silvestra asi 16 milionů turistů. Nicméně i sem ještě pořád seženete last minute zájezd s odletem těsně před silvestrem. A kam jinak je ještě možné odletět?

Keňa: Dvaatřicet stupňů ve stínu a luxus

Prosinec je v Keni pořádně horký – denní teploty tady stoupají až k dvaatřiceti stupňům ve stínu a pokud sprchne, pak obvykle v podvečer, nebo v noci. Není divu, že sem vyráží stále více turistů i z Česka – a to nejen na proslulé safari, ale i na klasickou plážovou dovolenou.

Do Keni k moři? Proč ne! Letoviska jsou tu luxusní.

Do Keni k moři? Proč ne! Letoviska jsou tu luxusní.

FOTO: baobab-beach-resort.com

Nicméně záleží na tom, jakou oblast si vyberete. Zatímco severní pobřeží (s centrem v letovisku Bamburi) lemuje v těsné blízkosti korálový útes, takže se tu hůře koupe, na jižním se dočkáte pláží jako z katalogu, ale zároveň i vyšší cen, se kterými jde ale ruku v ruce i větší luxus.

Ideální prosincové destinace:

Výjimkou zde nejsou pětihvězdičkové resorty, které staví na exkluzivitě a soukromí. Lze tu prožít i pobyt v soukromé vile na korálovém útesu nad pláží. S výhledem na Indický oceán, s vlastní ohromnou terasou, vířivkou a čtyřiadvacetihodinovým servisem. Samozřejmě ale za odpovídající cenu.

Zanzibar: Pláže jako z katalogu a vůně koření

Zanzibar ležící při východním pobřeží Afriky a oficiálně spadající pod Tanzanii je považovaný za luxusní a exkluzivní destinaci. Kdysi se tu narodil Freddie Mercury a špitá se, že sem na dovolenou jezdil i Bill Gates. Místní resorty obvykle stojí v těsné blízkosti pláží, obklopené tropickými zahradami. Zapomeňte také na vysoké neosobní a šedivé hotelové budovy, tady se bydlí v příjemných bungalovech z přírodních materiálů.

Přečtěte si o Zanzibaru víc: Ostrov Freddieho Mercuryho: Víte, který to je? Dnes se sem jezdí na luxusní dovolenou! 

Zanzibar – ostrov, kde se narodil Freddie Mercury a kam jezdí na dovolenou i Bill Gates.

Zanzibar – ostrov, kde se narodil Freddie Mercury a kam jezdí na dovolenou i Bill Gates.

FOTO: ESO travel

Těsně při pobřeží se podél jihovýchodního pobřeží táhne korálový útes a při odlivu voda ustupuje až k němu. Často jsou ale na plážích mola, po kterých můžete dojít až k mělkým lagunám a užít si v nich božskou koupel. Tu ostatně nabízejí i samotné resorty. Standardem bývá veliký bazén, někdy jich je i několik a v případě nejluxusnějších bungalovů v některých resortech můžeme mluvit i o privátních bazénech pro jednotlivé budovy.

Dominikánská republika: když čas plyne pomalu

O Dominikáncích se tvrdí, že mají na všechno dost času. Pověstná je ostatně věta „Tomalo suave!“, do češtiny obvykle překládaná jako „To je v pohodě!“. Na druhou stranu, kdy jindy než na dovolené by měl člověk zapomenout na čas a nechat ho líně plynout?

V Dominikáně je i Letovisko La Romana: Tady voní doutníky a podle UNESCO mají nejkrásnější pláže světa 

Věděli jste, že pláže v Dominikáně jsou podle UNESCO ty nekrásnější na světě?

Věděli jste, že pláže v Dominikáně jsou podle UNESCO ty nekrásnější na světě?

FOTO: ESO travel

Nejznámějším a nejluxusnějším letoviskem Dominikány je Punta Cana. Občas se o ní mluví jako o Mekce karibského golfu. Hřiště La Cana dokonce označil Golf Magazine za nejlepší golfové hřiště v celém Karibiku a zařadil ho i na seznam 50 nejlepších hřišť světa. Není divu – 18 jamek rozesetých po útesech s výhledem na oceán – tenhle zážitek vám jinde než v letovisku Punta Cana nenabídnou. Přidejte k tomu nádherné pláže, perfektní zázemí a musí být jasné, proč Punta Cana drží statut nejnavštěvovanějšího letoviska Dominikány.

Inzertní sdělení: Vydejte se v prosinci za exotikou!

Cestovní kancelář ESO travel, specialista na Asii, Severní, Jižní a Střední Ameriku, Tichomoří a Afriku vybírá z nabídky last minute zájezdů:

Leopard Beach Resort, Keňa

Prožijte přelom roku pod africkým nebem! Keňa nabízí nespočet luxusních hotelových resortů a toto je jeden z těch nej. Co byste řekli na soukromou vilu na útesu nad oceánem?

FOTO: ESO travel

FOTO: ESO travel

Karafuu Beach Resort, Zanzibar

Vydejte se na konci prosince na voňavý Zanzibar! Pětihvězdičkový luxusní resort leží přímo na pláži a poskytuje veškerý myslitelný komfort. Několik restaurací, luxusní bazén a umístění uprostřed tropické zahrady.

Talanquera Beach Resort, Dominikána

V letovisku Juan Dolio načerpáte nové síly a zažijete nefalšovaný relax! Komplex je umístěný přímo na jedné z nádherných dominikánských pláží a personál vám splní jakékoli přání!

 

FOTO: ESO travel

Čtěte dále:

Přečtěte si také článek o nejslavnějším mrakodrapu světa, vydejte se po stopách Čingischána nebo si přečtěte o nejlepších rozlučkách se svobodou. Přehled všech článků najdete na hlavní stránce rubriky

>> zpět na hlavní stránku rubriky Exotika

Autor: Lucie Štěrbová & Tomáš Cikán