Teploty v březnu začnou konečně stoupat vzhůru. A to je pro desetitisíce Čechů jasný signál k vycestování. Jaro je totiž dlouhodobě obdobím, kdy Češi ve velkém vyrážejí do světa. Nejčastěji za poznáním Evropy. Níž nicméně najdete tipy na cesty trochu dál – do míst, kterým jaro sluší podobně jako francouzské metropoli. Paříž je totiž absolutně nejčastějším cílem jarních zájezdů.

Za tajemstvím Mayů

Za dvanáct hodin se dostanete autobusem do Paříže, nebo letadlem do Cancúnu, který je branou Mayské riviéry. V březnu tu vrcholí hlavní sezona – teploty neklesají pod pětadvacet stupňů a spíše atakují třicítku, slunce pálí a deště se nedočkáte. Mayská riviéra a letoviska na ní jsou ideální pro ty, kteří chtějí zkombinovat poznávání a relax na vyhřáté pláži.

Více o Mayské riviéře najdete v článku Poznejte Mayskou riviéru: Letoviska lákají na veliký luxus, delfíny i na kurzy vaření 

Tulum – zříceniny města na útesech nad mořem.

Tulum – zříceniny města na útesech nad mořem.

FOTO: ESO travel

Pokud se ubytujete v některém z letovisek na pobřeží – nabízí se proslulá Playa del Carmen, luxusní zóna Playacar v její blízkosti, nebo samotný Cancún – vězte, že to budete mít jen pár desítek minut jízdy třeba do mayského města Tulum. To stojí na útesech nad mořskou hladinou a pohled na něj bere dech.

Tipy na další zajímavá místa:

Trochu dál je to do slavného „krvavého“ komplexu Chichén Itzá s proslulou Kukulkánovou pyramidou, nebo do ruin mayského města Uxmal. Jenže když už je člověk jednou tady, měl by pár hodin cesty „přetrpět“. Stojí to za to.

New York v rámci prodlouženého víkendu

Prodloužené víkendy jsou nejčastější a nejoblíbenější formou jarního cestování za poznáním. A nemusíte během nich zůstávat jen v Evropě. Na prodloužený víkend je možné odletět i do New Yorku – člověk pak stráví v této obrovské metropoli tři noci.

O plavby k soše Svobody je obrovský zájem a fronty přímo u sochy bývají i na několik hodin.

FOTO: Jose Oquendo

Na poznání New Yorku jsou podle některých i dva týdny málo, ne každý si ale může dovolit odletět na tak dlouhou dobu – nehledě na to, že delší pobyt v New Yorku není zrovna levná záležitost. V případě „superrychlého“ zájezdu se odlétá brzy ráno z Prahy a člověk na některém z newyorkých letišť přistane díky časovému posunu během odpoledne téhož dne. Hned po ubytování tak může vyrazit za poznáním. Tomu jsou pak zasvěcené i další dva dny. Zpět se letí „až“ čtvrtý den odpoledne.

Více o tomto velkoměstě najdete v článku Na skok do New Yorku - mezi mrakodrapy je hej

Vietnam, Laos, Kambodža – pořádná porce exotiky

V březnu se ve velkém ještě stále létá i do jihovýchodní Asie. Thajské pláže jsou i v tuto dobu plné turistů. Pokud ale raději aktivně poznáváte, pak se vydejte za hranice Thajska – k sousedům do Vietnamu, LaosuKambodži. Cesta do těchto tří zemí se dá sloučit do jedné – na cestě je pak člověk téměř tři týdny.

Čtyři tisíce ostrovů a ostrůvků, stovky jeskyní a místa, kde nikdy nebyl člověk – to je vietnamská Dračí zátoka.

Čtyři tisíce ostrovů a ostrůvků, stovky jeskyní a místa, kde nikdy nebyl člověk – to je vietnamská Dračí zátoka.

FOTO: thesuiteworld.com

Cesta obvykle začíná ve vietnamské Hanoji – prohlídkou Ho Či Minhova mauzolea, které je děsivé a fascinující zároveň. Chybět nesmí ani cesta do zátoky Ha Long, jednoho z divů světa. Tady je možné vyrazit na moře na pár hodin, ale i na dva až tři dny, s přespáním na palubě. Vietnam - to jsou i temné tunely Vietcongu a exotická kuchyně. Kdo neochutná, jako kdyby tu nebyl.

Další na programu jsou chrámy Angkoru nebo Saigon, který stále bojuje s nálepkou města hříchu. Nicméně je třeba počítat s tím, že tady už člověku nestačí necelých třicet tisíc korun, jako v případě cesty do New Yorku. Cesta podobného „dlouhého“ zájezdu je zhruba dvojnásobná.

Inzertní sdělení: Vydejte se za poznáním!

Cestovní kancelář ESO travel, specialista na Asii, Severní, Jižní a Střední Ameriku, Tichomoří a Afriku vybírá z nabídky poznávacích zájezdů:

Mayská riviéra

Užijte si deset dní v luxusním hotelu v letovisku Playcar, které navazuje na Playa del Carmen. Ideální poloha zároveň vybízí k návštěvě okolních pamětihodností, jako jsou mayské pyramidy, krokodýlí zoo nebo reservace Sian Kan.

FOTO: ESO travel

FOTO: ESO travel

Na skok do New Yorku!

Užijte si New York v rámci pětidenního unikátního zájezdu. Tři noci přímo v New Yorku, dvoudenní prohlídka města s průvodcem a pak osobní volno na nákupy a další poznávání. Březnové termíny se slevou!

Tři klenoty Indočíny

Laos – Vietnam Kambodža - Ideální okruh pro milovníky poznání a historie vás zavede do Indočíny, kde poznáte kromě přírodních a architektonických skvostů i rozdílný světonázor. Odlétáme v březnu!

 

FOTO: ESO travel

Čtěte dále:

Přečtěte si také o nejdražších adresách světa, o nejromantičtějších destinacích nebo o Lví skále na Srí Lance. Přehled všech článků najdete na hlavní stránce rubriky

>> zpět na hlavní stránku rubriky Exotika

Autor: Lucie Štěrbová & Tomáš Cikán