Ne každého v lednu baví brázdit české a evropské sjezdovky. Naopak existuje spousta těch, kteří právě v lednu raději vyrážejí za teplem. Ať už do termálních lázní, nebo k moři. Z Česka se v zimě a na jaře velmi často létá třeba do Egypta – pokud si ale počíháte na některý z last minute zájezdů, můžete za cenu podobnou ceně egyptské dovolené vyrazit mnohem dál.

Ceny pobytů v charterových destinacích padají v last minute nabídkách i o více než patnáct tisíc korun. A navíc platí, že počasí v některých lokalitách je právě v lednu nejlepší z celého roku – teploty nejsou tak vysoké, neprší – na zkombinování plážové a poznávací dovolené tedy ideál.

Kam a za kolik se tedy dá v lednu vyrazit?

Kubánské Varadero poskytne kompletní turistické zázemí.

Kubánské Varadero poskytne kompletní turistické zázemí.

FOTO: archiv autora

Kubánské Varadero – koktejly a výlety

V lednu je na Kubě na zdejší poměry „chladno“. Středoevropan si ale bude libovat – teplota vzduchu se tu v lednu pohybuje okolo 26 stupňů, jen o málo nižší je teplota vody a srážek se v lednu nedočkáte. Jde tedy o ideální počasí na opalování a koupání a zároveň i na poznávání kubánských pamětihodností.

Další oblíbené zimní destinace:

Pokud chcete spojit relax na pláži s výlety, pak raději vsaďte na letovisko Varadero než na některý z ostrůvků při pobřeží. Resorty na nich jsou sice luxusní a dočkáte se tu menšího množství turistů, cesta na pevninu a následné výlety jsou ale logisticky náročnější než v případě dovolené přímo ve Varaderu, které proslulo perfektním zázemím pro turisty.

Více o Varaderu najdete v článku Oblíbené kubánské letovisko Varadero nabízí k radovánkám přes 20 km pláží 

Letovisko Punta Cana leží při pláži Bavaro, která patří mezi nejkrásnější pláže planety.

Letovisko Punta Cana leží při pláži Bavaro, která patří mezi nejkrásnější pláže planety.

FOTO: ESO travel

Dominikánská Punta Cana – v lednu nejlevněji v roce

Last minute sleva se v případě zájezdu do letoviska Punta Cana pohybuje až okolo sedmnácti tisíc korun. Ceny zájezdů tak v lednu padají téměř o polovinu – poslední volná místa v letadlech se ale musí zaplnit.

Podle mnohých je v lednu v Dominikánské republice vůbec nejlépe z celého roku – teploty se tu drží na 25 stupních, voda má zhruba stejnou teplotu a neprší – stejně jako v případě Kuby tak platí, že člověk se nemusí omezovat jen na ležení na pláži, ale může se vydat za poznáním, nebo v případě Punta Cany třeba za nákupy po místní Páté Avenidě.

Váháte, jestli je Dominikána ta správná destinace? Tady je Deset věcí, kvůli kterým se vydat do Dominikánské republiky

Leden patří k nejlepším měsícům pro safari v Keni.

Leden patří k nejlepším měsícům pro safari v Keni.

FOTO: ESO travel

Lednová Keňa – ideální podmínky pro pozorování zvířat

Suché a velmi teplé počasí přeje v Keni nejen polehávání na plážích, ale i výletům na safari. Zvířata se totiž stahují k vodním zdrojům, a tak je poměrně snadné spatřit na vlastní oči i zástupce „velké pětky“.

Keňa patří k těm dražším exotickým destinacím (nabízí ale odpovídající luxus, se kterým se mnohé evropské hotely nemohou ani zdaleka srovnávat), v lednu ale i ceny zájezdů sem klesají řádově o pět až deset tisíc.

Dubaj – dostupná už téměř všem

Leden v Dubaji je sice nejdeštivějším měsícem v roce, spadne tu ale jen 18 milimetrů srážek. Teplota tu během dne přesáhne obvykle 25 stupňů, moře má o dva stupně méně. Pobyt ve tříhvězdičkovém hotelu vyjde s last minute slevou už i na 12 tisíc korun – Dubaj tak už rozhodně není nedosažitelná destinace. Spíše naopak.

Zanzibar je poměrně drahá, ale luxusní destinace.

Zanzibar je poměrně drahá, ale luxusní destinace.

FOTO: archiv autora

Třetího ledna v Dubaji navíc začíná tradiční dubajský nákupní festival – ten potrvá přesně měsíc a pojí se s ním spousta dalších doprovodných akcí. Ceny luxusního zboží navíc padají až o sedmdesát procent – takže při větším nákupu se cesta sem rozhodně vyplatí.

Mimo Dubaje získává na oblibě i další emirát Za krátkou sukni do vězení: Emirát Sharjah je i přesto mezi turisty stále oblíbenější

Leden na voňavém Zanzibaru

Lednový Zanzibar je pořádně horký. Teploty se tu pohybují okolo 32 stupňů, moře je se svými 27 stupni „jako kafe“. Zároveň tu v lednu spadne nejméně srážek v roce – tudíž neexistuje lepší doba, kdy sem vyrazit. Připravte si ale naditou peněženku, protože i Zanzibar je z kategorie zemí, které nejsou za hubičku.

Inzertní sdělení: Tipy na slunečnou lednovou dovolenou

Cestovní kancelář ESO travel, specialista na Asii, Severní, Jižní a Střední Ameriku, Tichomoří a Afriku vybírá z nabídky last minute zájezdů:

Bílé písky Zanzibaru

Prožijte dovolenou v menším hotýlku přímo na nejkrásnější pláži Zanzibaru. Bydlení v tradičním zanzibarském stylu. Možnost potápění, výletů po ostrově nebo cesta na pevninu na safari!

FOTO: ESO travel

FOTO: ESO travel

Lednová Keňa

Rodinná atmosféra, typický svahilský styl, možnost vodního aerobicu, potápění, luxus a netradiční dovolená u moře v netradičním prostředí keňského resortu Sandies Coconut Village.

Dubaj – hotel Citymax Bur Dubai

Vyjeďte si nakupovat do Dubaje. V lednu za akční last minute cenu. Zázemí vám poskytne luxusní a moderní hotel zasazený do historické části Dubaje. Jen kousek je to do k hlavním turistickým tahákům.

FOTO: ESO travel

Čtěte dále, aktuálně vyšlo:

Přečtěte si také o letoviscích v Keni, o exotických místech pro lyžování nebo o Hooverově přehradě. Přehled všech článků najdete na hlavní stránce rubriky

>> zpět na hlavní stránku rubriky Exotika

Autor: Lucie Štěrbová & Tomáš Cikán