Nepříjemný číšník, nebo nedůsledná úklidová služba dokážou dovolenou minimálně znepříjemnit. Ač se hotel chlubí pěti hvězdičkami, kvalita služeb tomu nemusí odpovídat, protože jde o neoficiální ohodnocení. Proto si před cestou na dovolenou zjistěte co nejvíc informací a referencí na místo, kam jedete.

Kam tedy jet, abyste se mohli spolehnout na perfektní služby? Přinášíme vám seznam hotelů, kde se o vás prvotřídně postarají, ať už vaše požadavky budou jakékoli. Počítejte ale s tím, že občas nepůjde o zrovna levný špás.

V Ekoresortu na Kostarice je všechno ze dřeva a luxus se tu snoubí s ekologií.

V Ekoresortu na Kostarice je všechno ze dřeva a luxus se tu snoubí s ekologií.

FOTO: Lapa Rios EcoLodge

Při výběru hotelu začněte u recenzí

Perfektní služby jsou takové, kdy jakákoli vaše prosba směrem k personálu nezůstane bez povšimnutí. Než vyrazíte na dovolenou, přečtěte si recenze vybraného hotelu – zkušenosti zákazníků jsou k nezaplacení. „Ten hotel má snad šest hvězdiček, ale mně ti soukromí komorníci přišli až moc vlezlí – pořád se nás ptali, jestli něco nepotřebujeme,“ říká třeba jedna zákaznice slavného hotelu Burj Al Arab v mrakodrapu ve tvaru plachetnice v Dubaji.

Projděte si náš seznam tipů na hotely a resorty, které patří k těm s nejlepšími službami na světě.

V téhle luxusní vile s vlastním bazénem i pláží můžete bydlet na Zanzibaru.

V téhle luxusní vile s vlastním bazénem i pláží můžete bydlet na Zanzibaru.

FOTO: ESO travel

Luxus ve stylu Zanzibaru - Diamonds Star of the East

Jen 11 soukromých vil v africkém stylu, kde ke každé vile náleží soukromá pláž, soukromý bazén a zahrada, soukromá vířivka i služby komorníka, který vám na vaši soukromou terasu bude celý den i noc servírovat chlazené koktejly s výhledem na oceán. Tohle je luxus s velkým L, kde nemusíte ani chodit – je pro vás nachystán i elektromobil.

Láká vás africká divočina spojená s luxusním pobytem u moře? Přečtěte si víc o Zanzibaru v článku Zanzibar, exotický ráj ideální pro únik z pochmurné prosincové reality.

Komplex Le Touessrok leží na ostrůvcích a je propojen můstky a loďkami.

FOTO: ESO travel

Do restaurace privátní lodí - Hotel Le Touessrok

Mauritius je slavný pro své procházky po mořském dně a pro klid, který tady vládne. Není tady hotel na hotelu, ale jen několik luxusních a pěkně drahých resortů. Ten nejslavnější, vítěz mnoha různých anket, je hotel Le Touessrok. Rozkládá se na malých ostrůvcích, takže třeba do restaurace vás vozí privátní lodě. Korálové moře a pláže tu doplňuje krásná architektura hotelu i unikátní služby jako kulinářské show nebo golfové turnaje.

O Mauriciu jsme psali v článku Mauritius: Nádherné pláže pro romantiky a lekníny, které unesou dítě.

Jak je to s hotelovými hvězdičkami?

Hvězdičky hotelům udělují buď speciální asociace, nebo si je hotely udělují samy. Jaká metoda je objektivnější není nutné zdůrazňovat. Až si budete vybírat hotel, podívejte se, podle jakých certifikátů daný hotel svoje hvězdné ohodnocení odvozuje. Každá země má vlastní asociaci, která hvězdičky uděluje, je tedy dobré se vždy nejprve zorientovat v tom, jaké poměry a standardy pro vybranou zemi platí.

Australský Coral Sand Resort – soukromí bez dětí

Na nejsevernějším ostrově souostroví Mamanuca na pláži Trinity Beach leží luxusní resort, kde se můžete ubytovat v přepychových bungalovech „bure“. Hlavní devízou tohoto australského resortu, ze kterého je to jen kousek k Velkému bariérovému útesu, je klid a soukromí. Dokonce tu není možné ubytovat se s dětmi mladšími 12 let – na pláži už nebudete muset neustále z osušky třepat písek z přebíhajících dětských nožiček.

O australském Queenslandu, ve kterém se tento resort nachází, jsme psali samostatný článek – podívejte se, co všechno tam můžete zažít: Kde najít luxusní pláže i divoké pralesy? Zkuste prázdninový stát Queensland.

Hříšný luxus na Svaté Lucii - Sandals Regency Spa

„Luxus v ceně“ – touhle větou se profiluje přepychový resort na ostrovech Svatá Lucie, kde z azurového moře ční vysoké zelené hory porostlé tropickým pralesem. Pohádková krajina Svaté Lucie je poseta několika luxusními resorty. Kromě božských výhledů z úpatí hory na Karibik pod vámi je spojuje také neustálá snaha splnit každé vaše přání.

Na Svaté Lucii začínala úžasná cesta kolem světa, ze které jsme pravidelně přinášeli zajímavé zprávy – přečtěte si je v článku Unikátní cesta kolem světa za 24 dní začíná: První zastávka - Svatá Lucie.

Vidíte ty malé domečky vlevo nahoře? To je luxusní eko resort v pralese na Kostarice.

Vidíte ty malé domečky vlevo nahoře? To je luxusní eko resort v pralese na Kostarice.

FOTO: Lapa Rios Ecolodge

Luxus bez ekologické stopy - Lapa Rios EcoLodge

Trochu jiný přepych najdete v Eko hotelu na Kostarice. Tady sázejí na ekologické cítění horních deseti tisíc a nabízejí vám pobyt v resortu, kde je vše vyrobeno z přírodních materiálů, vodu ohřívají solární panely a zelenina se pěstuje na zahrádce. Romantický resort najdete v privátní přírodní rezervaci, všechny domky jsou postavené ze dřeva, kolem je tropická džungle a skvostný výhled na moře 100 metrů pod vámi.

Nejen Kostarika, ale celá Střední Amerika je plná úžasných zajímavostí nebo přírodních unikátů. Přečtěte si víc v článku Zlaté žáby a horké vodopády v pralese? Ve Střední Americe je stále co objevovat.

V luxusu si můžete užít silvestr. Inspirujte se: Naplánujte si Silvestr! Máme pro vás tipy na nejluxusnější nebo nejdivočejší místa

Inzertní sdělení: Vydejte se do míst, kde vás budou hýčkat!

Cestovní kancelář ESO travel, specialista na Asii, Severní, Jižní a střední Ameriku, Tichomoří a Afriku vybírá z nabídky luxusní zájezdy:

FOTO: ESO travel

Soukromé vily na Zanzibaru

Rajský Zanzibar, provoněný kořením, soukromé vily a soukromé pláže. Pobyt v tomhle resortu se rovná výletu do fantazie, kde se sny mění ve skutečnost. Nechte se zlákat!

Písečný ráj na Mauriciu

Úžasný komplex na soukromém ostrově, obetkaný bílými plážemi a azurovými lagunami. Dopřejte si maximální soukromí, prvotřídní služby a neuvěřitelně exotickou romantiku.

FOTO: ESO travel

FOTO: ESO travel

Luxusní soukromí v Austrálii

Zapadající slunce ozáří vlnky moře do oranžova a vy při svíčkách pojídáte speciality zdejšího šéfkuchaře. Luxus v Austrálii? Vydejte se do nádherného dovolenkového ráje v Cairns.

Čtěte dále: 

V dalších článcích se podívejte na ikony USA, obrovská ruská kola nebo na thajskou Železnici smrti. Přehled všech článků najdete na hlavní stránce rubriky

>> zpět na hlavní stránku rubriky Exotika

Autor: Viola Kratochvílová a Tomáš Cikán