Souostroví Maledivy pomalu mizí ve vlnách Indického oceánu. Za pár desítek let už nebude po atolech s luxusními resorty ani památky. I proto vznikl megalomanský projekt, jehož výsledkem bude pět pekelně luxusních rájů v blízkosti atolu Malé s hlavním městem Malediv.

Květina oceánu za desítky miliónů

Pokud máte na kontě zbytečných padesát miliónů korun, můžete už na začátku října obhlédnout nabídku nového bydlení na Maledivách. Rezidenční projekt Květina oceánu je prvním z pětice plánovaných, hotový by měl být v lednu 2013.

V tyrkysových vodách uprostřed mělké laguny už teď vyrůstá komplex 185 luxusních vodních vil, které budou vzájemně propojené moly a vytvářet svým tvarem květinu. Investor komplex nazval Květina oceánu, s odkazem na typickou květenu Malediv, a na začátek října stanovil datum prodeje prvních vil.

I samotný atol Malé s hlavním městem má turistům co nabídnout: Atol Malé: „Manhattan“ na umělém ostrově a bungalovy nad mořskou hladinou 

Takhle bude vypadat „centrum“ Květiny oceánu, kde člověk najde kvalitní služby.

Takhle bude vypadat „centrum“ Květiny oceánu, kde člověk najde kvalitní služby.

FOTO: dutchdocklands-maldives.com

V přepočtu za padesát miliónů se kupci dostane vodní vila o rozloze asi pěti set čtverečních metrů, s obrovskou terasou, soukromým bazénem, vlastní posilovnou i soukromým kinem. V centrální části komplexu pak budou k dispozici služby – jejich kvalita je garantovaná na úrovni pětihvězdičkového hotelu. Spojení s dalšími Lagunami a s hlavním městem Malé budou zajišťovat soukromá lodní taxi.

Přečtěte si o Maledivách ještě víc!

Mimochodem – podobu všem Pěti lagunám dalo architektonické studio Waterstudio.nl, jehož designéři stojí třeba i za projektem „ostrova-palmy“ v Dubaji nebo za návrhem plovoucí mešity pro Spojené arabské emiráty.

Pořiďte si vlastní ostrov

Za Květinou oceánu by pak mělo následovat otevření umělého souostroví Amillarah. To vyrůstá v klidné oblasti, mimo všechny hlavní lodní trasy a jeho největší devízou tak bude klid a soukromí. Rezidenčních ostrůvků by tady mělo vyrůst 43 – a na každém z nich bude prostorná vila, tropická zahrada, soukromá pláž, soukromý bazén a dlouhé molo pro jachtu, na jehož konci bude romantický altánek pro večeře při západu slunce.

Máte zbytečných padesát milionů? Kupte si vilku na Maledivách.

Máte zbytečných padesát miliónů? Kupte si vilku na Maledivách.

FOTO: dutchdocklands-maldives.com

Ceny soukromých ostrůvků investor zatím nezveřejnil, ale těžko budou nižší než v případě Květiny oceánu.

Za golfem na plovoucí ostrov

Co se ale ví, to je cena unikátního plovoucího golfového hřiště, třetího z plánovaných projektů. Golfová legrace vyjde na 320 miliónů eur a výsledkem celého snažení by mělo být osmnácti jamkové golfové hřiště na umělých plošinách, které bude mít část zázemí ukryto pod hladinou moře. Pod hladinu se tak bude nejspíš chodit do kluboven, nebo na dobré jídlo. Přímo na „golfovém ostrově“ by měly vzniknout i dva luxusní hotely.

Na Maledivách už funguje luxusní podmořská restaurace Perla, golfový klub bude jejím následníkem.

Na Maledivách už funguje luxusní podmořská restaurace Perla, golfový klub bude jejím následníkem.

FOTO: Luxuo.com

Investor, firma Dutch Docklands, si, zdá se, nepřipouští možnost neúspěchu, který postihl třeba dubajské ostrovy ve tvaru světa. V dalších letech totiž plánuje ještě další dvě stavby. Ostrov Zelená hvězda, který bude mít skutečně tvar hvězdy pokryté tropickou vegetací, a další rezidenční projekt Bílá laguna.

Zelená hvězda a Bílá laguna

„Hvězda“ by měla být z dosavadních projektů nejšetrnější k životnímu prostředí a sloužit by měla hlavně jako místo setkání těch, kteří řeší stav životního prostředí. Sloužit by jim měl luxusní hotel a konferenční centrum s kapacitou dvou tisíc míst – nicméně těžko říct, zda ekologové ocení konferenci na místě, jehož stavbou těžce utrpí stávající ekosystém.

Vilky na jednotlivých ostrovech souostroví Amillarah budou dost daleko od sebe – soukromí je tedy zaručené.

Vilky na jednotlivých ostrovech souostroví Amillarah budou dost daleko od sebe – soukromí je tedy zaručené.

FOTO: dutchdocklands-maldives.com

Završením celého projektu bude Bílá laguna – čtyři kruhové prstence se soukromými vilami a kruhovou plážovou promenádou s luxusními obchody a restauracemi. Prý ideální pro ty, kteří chtějí být neustále v kontaktu s okolním běžným světem. Otázkou ale je, jestli jsou lidé s bydlištěm v luxusní vile na Maledivách za 50 miliónů vůbec ještě součástí „běžného“ světa…

Kromě atolu Malé je oblíbenou destinací i Maledivský atol Ari - místo, kam se jezdí milionáři potápět se žraloky 

Inzertní sdělení: Tipy na zájezdy do luxusních resortů na Maledivách

Cestovní kancelář ESO travel, specialista na Asii, Severní, Jižní a střední Ameriku, Tichomoří a Afriku vybírá z nabídky zájezdů na Maledivy:

Resort Taj Coral Reef Vivanta

Luxusní pětihvězdičkový resort na severu atolu Malé. Plážové a vodní vily, parní centrum, fitness, restaurace pro gurmány, možnost zajistit školu potápění. Možnost all inclusive.

FOTO: ESO travel

FOTO: ESO travel

Komandoo Resort

Menší resort, který poskytne zázemí pro klidnou dovolenou v soukromí. Pláž s jemným bílým pískem, čtyři restaurace, masáže, lázně, potápěčské centrum a zázemí pro další vodní sporty. Možnost rybolovu.

Velassaru Resort

Resort vhodný pro náročnou klientelu vyhledávající skvělý servis a klidnou dovolenou. Pět restaurací, bary, jóga, fitness a zázemí pláže s bílým jemným pískem. Za přípatek možnost all inclusive programu.

FOTO: ESO travel

Čtěte dále:

Psali jsme také o Zlaté pagodě v Myanmaru, slavných stadionech nebo o cestě do Zlatého trojúhelníku. Přehled všech článků najdete na hlavní stránce rubriky

>> zpět na hlavní stránku rubriky Exotika

Autor: Lucie Štěrbová & Tomáš Cikán