Podzimní turistická sezona klepe na dveře. Češi během ní nejčastěji vyrážejí autobusem po evropských městech, na Slovensko, ale i k moři. Ceny „letních“ zájezdů padají v září o zhruba 20-30 % oproti hlavní sezoně a přitom je počasí ve Středomoří v průběhu září ještě příjemné i ke koupání.

Září je zároveň i obdobím, kdy pomalu, ale jistě startuje charterová sezóna. Ta sice naplno propuká až v polovině října, nicméně odletět za dalekou exotikou je možné už v průběhu září. Jaké jsou tedy konkrétní tipy, kam se vydat?

Rozpálená Dubaj

V Dubaji je od května do začátku září téměř k nesnesení. Horko k zalknutí, teploty atakující přes den ve stínu padesát stupňů - není divu, že v létě sem létá na plážovou dovolenou jen minimum turistů a ten hlavní turistický boom tady probíhá na jaře a na podzim, kdy je tu alespoň o trochu příjemněji.

Ideální čas pro dovolenou rozhodně nekončí posledním srpnovým dnem. V mnohých destinacích je to přesně naopak!

Ideální čas pro dovolenou rozhodně nekončí posledním srpnovým dnem. V mnohých destinacích je to přesně naopak!

FOTO: archiv autora

V září klesá denní teplota na „pouhých“ 36 stupňů Celsia, voda je prohřátá na osmadvacet stupňů. Bát se tady člověk nemusí ani srážek, ty jsou na podzim nulové. V Dubaji prší jen v prosinci a lednu – i tady se ale sluší dát slovu „prší“ uvozovky, srážek je totiž naprosté minimum.

Kam jinam za teplem, plážemi a mořem?

Let do Dubaje trvá zhruba sedm hodin a pokud člověk nechce bydlet v těch nejluxusnějších hotelech světa, kterými je Dubaj proslulá, ale vystačí si s tříhvězdičkovým průměrem, může odletět už za necelých deset tisíc. A jak vypadá bydlení v těch nejluxusnějších hotelech? Přečtěte si článek Luxusní dubajské hotely – noc tu stojí desetitisíce, ale za internet si připlatíte

Babí léto v Řecku

Do Řecka se z Česka za sluncem běžně létá až do poloviny října. Pravdou ovšem je, že v termínech na konci září už člověk riskuje, že mu na dovolené tu a tam sprchne. Do té doby je ale na většině ostrovů i na řecké pevnině jasno, teplo a sucho.

Na Zakynthosu je v září ještě v průměru 28 stupňů. Sezona tady ještě rozhodně nekončí.

Na Zakynthosu je v září ještě v průměru 28 stupňů. Sezona tady ještě rozhodně nekončí.

FOTO: ESO travel

Průměrná denní teplota na Santorini, které je vlajkovou lodí luxusní dovolené v Evropě, je v září 28 stupňů Celsia, stejné teplo panuje i na Rhodu, Kosu nebo Zakynthosu. Mořská voda má potom jen o dva stupně méně. Chladněji je už třeba na Korfu, kde je v září během dne v průměru „pouhých“ 23 stupňů. Nicméně pro pěší a cykloturisty jde o ideální teploty.

Když chcete velikou exotiku – Keňa

Zatímco v Řecku na konci září sezona končí, v Keni naopak začíná. A rozhodně nejde jen o sezonu safari a výletů do národních parků. Keňa se totiž v posledních letech snaží o to, aby byla chápána jako luxusní a exotická destinace pro dovolenou u moře. Ostatně podmínky tu pro to jsou – teplota v Keni se po celý rok pohybuje okolo 30 stupňů Celsia, při pobřeží se táhne dlouhý korálový útes a na plážích jako houby po dešti vyrůstají moderní hotelové resorty.

Ač se to nezdá, i v Keni se dá prožít opravdu luxusní dovolená.

Ač se to nezdá, i v Keni se dá prožít opravdu luxusní dovolená.

FOTO: ESO travel

Ta hlavní sezona v Keni sice propuká až v polovině listopadu, nicméně v září se člověk vyhne největším náporům turistů a přát mu bude i počasí. Může se sice dočkat srážek, ale nebude jich příliš.

Více o Keni najdete v článku Do Keni k moři? Nedivte se, letoviska jsou luxusní, děti budou mít radost i ze safari

Asi nejdál je, co se služeb pro turisty týká, letovisko Bamburi na severním pobřeží, kterému do karet hraje i blízkost Mombasy, do letoviska Kikambala se létá za golfem a Diani na jižním pobřeží je jednou z afrických bašt luxusu a dovolených pro ty nejbohatší.

Inzertní sdělení: Vydejte se v září k moři!

Cestovní kancelář ESO travel, specialista na Asii, Severní, Jižní a střední Ameriku, Tichomoří a Afriku vybírá z nabídky pobytových zájezdů:

FOTO: ESO travel

Dovolená v Dubaji

Vydejte se v září do Dubaje za luxusní cenu! Vyberte si jeden z mnoha hotelů a poznejte nejvyšší mrakodrap planety, nádherné pláže, i obrovská obchodní centra! Velké last minute slevy!

Santorini!

Užijte si závěr léta na nejkrásnějším a nejluxusnějším ostrově Řecka! Santorini – to jsou vysoké útesy a na nich luxusní hotely, pláže s černým pískem, průzračné moře i legenda o bájné Atlantidě.

FOTO: ESO travel

FOTO: ESO travel

Koupání v Keni

Vydejte se na klasickou plážovou dovolenou do srdce Afriky. Keňa je jednou z nejprogresivnějších turistických destinací – krásné pláže, moderní a luxusní hotely, skvělé služby a možnost vyjet na safari.

Čtěte dále:

Přečtěte si dál o vodopádech Iguacu, o dovolené pro ženy nebo o tajemném Uluru. Přehled všech článků najdete na hlavní stránce rubriky

>> zpět na hlavní stránku rubriky Exotika

Autor: Lucie Štěrbová & ESO travel