Svátky 5. a 6. července letos připadají na čtvrtek a pátek, takže si stačí vzít dovolenou na pondělí, úterý a středu, aby měl člověk volno celých devět dní v kuse. Lepší termín pro dovolenou už letos nebude. A vlastně nebude ani v dalších letech – vždyť takhle výhodně vyjdou červencové svátky zase až v roce 2018.

První červencové termíny každoročně platí za jedny z nejoblíbenějších a mezi ty nejrychleji vyprodané. Nicméně nabídka je pořád ještě dost široká. Vybíráme pro vás pět destinací, které jsou stále k mání a patří k tomu nejlepšímu v Evropě. Když si navíc dáte s výběrem záležet a prohledáte výhodné last minute nabídky některých cestovních kanceláří, často seženete i luxusní letecký pobyt za velmi výhodnou cenu.

Modrobílé Santorini

Ostrov Santorini si s žádným jiným člověk splést nemůže. Bíle natřené domky, modré okenice a střechy, vysoké útesy a na nich luxusní hotely. Santorini je jednou z nejdražších, ale zároveň nejluxusnějších destinací v Evropě – během dovolené vás tady budou hýčkat bazénem zabudovaným přímo do útesu, nebo vířivkou s výhledem na průzračné moře.

Hotely na Santorini leží na vysokých útesech – z bazénu tak člověk může mít nádherný výhled.

Hotely na Santorini leží na vysokých útesech – z bazénu tak člověk může mít nádherný výhled.

FOTO: ESO travel

Jedním z nejoblíbenějších letovisek je tady městečko Perissa se stejnojmennou pláží s černým vulkanickým pískem. Romantikou přímo sálá vesnička Imerovigli – právě tady jsou hotely na vysokých útesech, právě tady vyjde dovolená jednoho i na sto tisíc korun. Stojí prý ale za to, tvrdí ti, co si ji dopřáli.

Více o kouzelném Santorini se dočtete v článku: Santorini: Nejkrásnější západy slunce na planetě a unikátní pláže s černým pískem.

Za mafií na Sicílii

Člověk by si na to asi nevsadil, ale je to tak – i na chudičké Sicílii existují resorty, u kterých člověk váhá, jestli není pět hvězdiček málo. Nejoblíbenějším letoviskem je městečko Taormina Mare s písčito-oblázkovou pláží Recanati. I tady část hotelů vyrostla na útesech, které Taormině dodávají punc romantiky.

Ač Sicílie připadá k chudému jihu, narazíte tady na luxusní resorty.

Ač Sicílie připadá k chudému jihu, narazíte tady na luxusní resorty.

FOTO: archiv autora

Klid a krásy Sicílie pak můžete obdivovat i v letovisku Giardini Naxos – z Taorminy je to do něj jen pár minut místní autobusovou linkou a spojení funguje až dlouho do noci. Na rozdíl od Taorminy leží v Giardini hotely přímo na pláži, ty nejluxusnější pak v zálivu Patti, který je ze všech stran chráněný útesy. Načerpejte více info v článku Dovolená ve stínu Etny? Sicílie potěší dobrodruha i milovníka luxusu.

Kréta – dovolenková stálice

Kréta je mezi Čechy nejoblíbenější řeckou destinací a na začátku července je na ní prý nejkrásněji z celého roku. Celý ostrov je zahalený do zelené a teploty nejsou přehnaně vysoké. Člověk si ji tak užije na sto procent. V poledních letech pak Češi přišli na chuť i těm luxusnějším hotelům, které jsou typické pro letoviska Elounda nebo Agios Nikolaos.

Více o luxusu, který vám Kréta může nabídnout, se dočtete v článku: Kréta, jak ji neznáte: Víme, kde jsou nejluxusnější resorty, kam jezdí bohatí.

Andalusie je nejslunečnější oblastí v Evropě. Slunce tady svítí více než 300 dní v roce.

Andalusie je nejslunečnější oblastí v Evropě. Slunce tady svítí více než 300 dní v roce.

FOTO: ESO travel

Žhavá a slunečná Andalusie

Flamenco, korida, slunce, víno, kastaněty… to je Andalusie, nejslunečnější oblast v Evropě. Sluneční paprsky tady neodbytně pálí více než tři sta dní v roce – nikde jinde takovou porci slunce nedostanete.

Za luxusem a čistými plážemi se vydejte do letoviska Estepona. Mimochodem, tady slunce svítí dokonce 325 dní v roce. Přidejte k tomu pláže oceněné Modrou vlajkou EU, luxusní hotely, široké promenády a spoustu památek a máte ideální dovolenkový mix.

Co dalšího nabízí Andalusie? V Andalusii najdete slavnou nudapláž, luxusní jachty i největší katedrálu.

Turecká riviéra získává na oblíbenosti.

Turecká riviéra získává na oblíbenosti.

FOTO: archiv autora

Stále oblíbenější Turecko

AntalyaAlanya jsou dvě hlavní letoviska takzvané Turecké riviéry, která je mezi Čechy stále oblíbenějším místem, kam v létě vyrážejí. Na paty jim šlape mladé a moderní letovisko Belek – mimochodem, asi nejlepší volba pro dovolenou v Turecku, pokud si rádi na dovolené zahrajete golf. V jeho okolí je několik golfových hřišť, včetně toho úplně prvního v Turecku.

O letovisku Side, nebo třeba o tom, jak smlouvat na tržištích se dočtete v článku: V Turecku smlouvejte, dejte si pravý kebab a navštivte Kleopatřinu pláž.

Inzertní sdělení: Vydejte se v červenci na dovolenou!

Cestovní kancelář ESO travel, specialista na Asii, Severní, Jižní a střední Ameriku, Tichomoří a Afriku vybírá z nabídky exkluzivních pobytových zájezdů:

FOTO: ESO travel

Santorini – modrobílý luxus

Luxus a romantika. Vydejte se do pětihvězdičkových resortů na Santorini, kde vám splní každé přání. Gurmánské restaurace, panoramatické výtahy přímo na pláž, bazén v útesu, vířivka, masáže…

Sicílie – ve stínu Etny

Vydejte se na prosluněný jih Itálie – tam, kde rostou pomerančovníky a moře je krásně teplé. Romantická Taormina Mare na útesech, Giardini Naxos pod svahy Etny. Dovolená pro náročné!

FOTO: ESO travel

FOTO: ESO travel

Kréta – řecká klasika

Kréta je nejoblíbenější letovisko v Řecku. Poznejte luxus letoviska Elounda a užijte si soukromí v Agios Nikolaos. Vnitrozemí pak nabízí spoustu možností, kam se vydat na výlety – včetně slavné soutěsky Samaria.

Čtěte dále:

Přečtěte si i články o rákosových ostrovech Los Uros, parku Rotorua nebo nepoznaném Vietnamu. Přehled všech článků najdete na hlavní stránce rubriky Exotika.

>> zpět na hlavní stránku rubriky Exotika

Autor: Lucie Štěrbová a Tomáš Cikán