Mikronésie – už sám název tohoto řetězce malých ostrůvků napovídá, že o tichomořský klid tu nebude nouze. Souostroví Palau leží asi 800 km východně od Filipín, vzduch tu má celoročně kolem 27°C a výprava na cestě kolem světa si tady naposledy odpočine před poznávacím závěrem měsíčního putování po nejkrásnějších místech planety.

Jak celá Cesta kolem světa začala? Téměř před měsícem na ostrově Svatá Lucie: Unikátní cesta kolem světa za 24 dní začíná: První zastávka - Svatá Lucie

Bydlení na Palau patří k luxusní špičce stejně jako zdejší potápěčské lokality.

Bydlení na Palau patří k luxusní špičce stejně jako zdejší potápěčské lokality.

FOTO: ESO travel

Láska na první pohled – Palau jsou smaragdy v moři

Během přistání na ostrově Koror propadne kráse ostrovů Palau už z výšky několika set metrů celé osazenstvo letadla. Zelené smaragdy jsou ledabyle poházené v azurovém moři, a jak se trup letadla přibližuje pevnině, získávají bílé lemy v podobě nádherných pláží. Je večer, slunce pomalu zapadá, ale velká část skupiny vyráží na pobřeží. Písek je jemný a bílý jako hladká mouka a palmy se sklání nad zvlněnou hladinou moře.

Zajímá vás historie ostrovů Palau nebo to, jací jsou místní lidé? Přečtěte si článek Když luxusní dovolenou, tak na exotickém souostroví Palau v Mikronésii

Další den výprava vyráží na lodní výlet. Právě loď je tady tím nejlepším dopravním prostředkem. Dopravit se na některý z okolních ostrůvků je jinak nemožné – obydlených ostrovů je tu ze 300 asi jen 7. Namísto lidí tu ale na každém najdete nepočítaně druhů ptáků nebo omamných orchidejí – tropická džungle ukrývá celou řadu netušených pokladů.

Zátoka Milky Way s nejjemnějším pískem.

Zátoka Milky Way s nejjemnějším pískem.

FOTO: archiv autora

  

Předchozí zastávky Cesty kolem světa:

Lodní výlet do „božského akvária“

Loď brázdí úzké průlivy mezi skalnatými ostrůvky Rock Islands a každou chvílí zastaví u opuštěné laguny. Už jen vytáhnout šnorchlovací výbavu a ponořit se do jiného světa, do podmořské verze Palau. Hned po prvním pohledu pod hladinu je jasno – označení „božské akvárium“, které se pro souostroví Palau vžilo, nelže.

Palau - to jsou smaragdy rozeseté v moři. Při plavbě mezi drobnými ostrůvky může člověk narazit i na takový útvar.

Palau - to jsou smaragdy rozeseté v moři. Při plavbě mezi drobnými ostrůvky může člověk narazit i na takový útvar.

FOTO: archiv autora

Žije tu asi 1500 druhů tropických ryb, delfínů, krokodýlů, žraloků a čtyřikrát více druhů korálů než v Karibiku. Zdejší potápěčské oblasti jsou jedny ze tří nejlepších na světě – panuje tu skvělá viditelnost a pod mořem tu člověk může objevovat nejrůznější unikáty. Od ztroskotaných lodí a letadel přes podmořské jeskyně a tunely až po úžasné skalní útesy plné života.

Medúzy bez žahadel – zaplavte si s nimi v jezeře

Palauskou specialitou jsou potom jezera, ukrývající se na jednotlivých ostrůvcích. Mají totiž ekosystém, který je dokonale izolován od okolního světa. Právě tak vznikl zdejší unikát – Palauské jezero s medúzami, které nežahají. Díky absenci predátorů totiž tuhle svoji schopnost ztratily, takže dnes je možné si tu s nimi bez obav zaplavat.

Moře tady hýří barvami – stýkají se tu tři mořské proudy, které jsou původcem zdejší druhové rozmanitosti.

Moře tady hýří barvami – stýkají se tu tři mořské proudy, které jsou původcem zdejší druhové rozmanitosti.

FOTO: ESO travel

Tohle už ale výprava pravděpodobně nestihne. Nicméně i naplánovaná barbecue večeře na pláži je fajn. Zítra se letí zase o kus dál, do krásné Kambodži. Země, která byla dlouho všemi turisty opomíjena, ukrývá jedno z nejkrásnějších a nejzachovalejších starověkých měst. Úchvatný komplex Angkor Wat vám představíme příště.

Inzertní sdělení: Vydejte se na unikátní cestu kolem světa!

Cestovní kancelář ESO travel, specialista na Asii, Severní, Jižní a střední Ameriku, Tichomoří a Afriku vybírá z unikátních nabídek Cesty kolem světa:

FOTO: ESO travel

Cesta kolem světa za 24 dní

Deset nejkrásnějších míst světa ve 24 dnech – to je unikátní cesta kolem světa vlastním letadlem, s českým průvodcem a stoprocentním servisem.

Palau – panenský podmořský ráj

Dopřejte si luxusní dovolenou na souostroví Palau, kam ještě nedospěl masový turismus! Plavte s medúzami a potápějte se ke krasovým jeskyním nebo lodním vrakům!

FOTO: ESO travel

Cesta kolem světa za 101 dní!

Cesta kolem světa je snem každého, kdo jednou propadl kouzlu cestování a objevování nových míst. Plavba na lodi Costa Deliziosa vám tento sen splní.

Autor: Viola Kratochvílová & ESO travel