Bahamy leží jen pár desítek kilometrů od Floridy a patří k nejoblíbenějším místům amerických boháčů. Všude na Bahamách tak narazíte na luxusní hotely s privátními plážemi, kde vám (samozřejmě za pořádný balík) snesou modré z nebe. Jsou ale místa, která jsou ještě známější a luxusnější, než ta ostatní.

Láká vás spíš Florida? Také je proč: Florida je zemí přírodních krás, o krásné a spoře oděné dívky tam nouze také není

Za luxusem do oblasti Exuma

Třeba oblast Exuma. Tady jsou ty nejkrásnější pláže Baham a samozřejmě tedy i ty nejluxusnější hotely. Po příjezdu do místních hotelů je turistovi nezřídka přidělen osobní komorník, který musí být hostu k dispozici kdykoli a zařídit téměř cokoli – i když si host třeba nad ránem v baru vzpomene, že bych chtěl další den ráno snídat na pláži.

Teplota tu po celý rok obvykle neklesá pod 29 stupňů Celsia.

Teplota tu po celý rok obvykle neklesá pod 29 stupňů Celsia.

FOTO: Mike Burton

Symbolem trochu dostupnějšího luxusu je potom malý ostrov Paradise Island. Ten je dvěma mosty spojený s ostrovem New Providence s hlavním městem Nassau. A pozor – ač jsou Bahamy nezávislým územím, Paradise Island je soukromým majetkem!

Bahamy řečí čísel a jasných faktů

Souostroví Bahamy leží v Atlantském oceánu, východně od Floridy v subtropickém pásmu. Teploty vzduchu se tady proto po celý rok pohybují okolo 29 stupňů. Bahamy tvoří pás zhruba sedmi set ostrovů a ostrůvků. Asi třicet jich je obydlených, v okolním moři je potom možné narazit na dalších asi 2500 malých skalisek. Hlavním městem je Nassau na ostrově New Providence.

Paradise Island – ostrov zaslíbený dovoleným

V roce 1959 ho koupil místní majitel řetězce supermarketů, tehdy ještě pod názvem Hog Island. Téměř okamžitě pak změnil název na Paradise Island a dal se do budování opravdového ráje… pro turisty, samozřejmě. Už na začátku 60. let tady vznikla první kasina, golfová hřiště a luxusní hotely.

Hotel Royal Towers patří k tomu nejluxusnějšímu, co můžete na Bahamách dostat. Noc tu vyjde i na víc než půl milionu.

Hotel Royal Towers patří k tomu nejluxusnějšímu, co můžete na Bahamách dostat. Noc tu vyjde i na víc než půl milionu.

FOTO: Navin Rajagopalan

Ostrov pak během následujících let ještě několikrát změnil majitele. Na počátku 80. let ho vlastnil třeba i Donald Trump a v soukromých rukou je dodnes. Na dovolenou sem létají světové hvězdy filmu, hudby i sportu. Aby také ne, když jsou tu k mání k pronájmu královské apartmány a privátní pláže.

Stojí tady i hotel Royal Towers, dvojče extrémně luxusního hotelu Atlantis v Dubaji. A nutno poznamenat, že i tady se člověk při placení pobytu řádně prohne. Noc v královském apartmá s třemi ložnicemi a dvěma koupelnami tu vyjde na více než půl milionu.

O dvojčeti, hotelu Atlantis, ale nejen o něm si přečtete v článku: Luxusní dubajské hotely – noc tu stojí desetitisíce, ale za internet si připlatíte

Bohatstvím Baham jsou jejich pláže!

Bohatí jezdí na Bahamy a bohatstvím Baham jsou jejich pláže. Nebýt jich, pak by turisty nenalákal sebeluxusnější hotel. Bahamské pláže jsou proslulé svou šířkou, čistotou a snadným přístupem k vodě. Nenarazíte tady na žádné příkré srázy, naopak vstup do vody je všude mírný a moře mělké.

Pláže na Bahamách jsou široké a s jemným pískem.

Pláže na Bahamách jsou široké a s jemným pískem.

FOTO: tiptoptens.com

A nejen mělké! Vody v okolí Baham proslavila i jejich tyrkysová barva a čistota, která dovoluje šnorchlovat s viditelností na několik desítek metrů. Bahamy jsou jednou z nejlepších světových lokalit pro potápění a šnorchlování. Vybavení si člověk ani nemusí vozit sebou, všechno se dá na místě vypůjčit.

Krásnými plážemi a luxusem se mohou pochlubit i Maledivy. Přečtěte si více v článku Když pět hvězdiček nestačí: Maledivy nabízejí nejlepší resorty světa.

Koloniální ráz Nassau

Oblíbeným turistickým cílem Baham je hlavní město Nassau. Unikátní mix koloniální architektury vlivu nedaleko ležících Spojených států. Srdcem města je od 16. století rušný přístav, v době amerických objevů patřil, tehdy pod názvem Charles Town, k nejdůležitějším místům Nového světa.

Vydejte se na další ostrovy prostřednictvím článků:

I v Nassau v posledních letech vyrostly desítky hotelů pro náročné a moderní obchody, kde člověk bez problémů stráví několik hodin, i přesto si ale zachovává kouzlo bývalého koloniálního města.

Kostry na Cat Islandu

Ostatně kouzly disponuje i ostrov Cat Island. V tomto případě jde ale o kouzla skutečná. Cat Island je bezesporu nejtajemnější a nejzvláštnější místo celého souostroví. Místní obyvatelé se věnují čarodějnictví a ostrov je protkán sítí podzemních jeskyní, které ústí do některých místních jezer a vytvářejí v nich smrtící víry a proudy.

Je libo hotelový bazén, nebo raději poležení na pláži?

Je libo hotelový bazén, nebo raději poležení na pláži?

FOTO: ESO travel

Proslulo tím zejména jezero Big Blue Hole, které je jeskyněmi propojeno s mořem. V samotných jeskynních a tunelech jsou prý stovky koster zvířat, která se vydala moc daleko do středu jezera, a spodní proud je strhl. Místní vyprávějí dokonce o utopených koních. Jenže věřte lidem, kteří praktikují magii a o dalším jezeře Mermaid Hole tvrdí, že je domovem mořské panny!

Další aktuální články:

Přečtěte si také o nejhezčích národních parcích v USA, o tajemném Bali nebo o březnových tipech na levnou dovolenou. Přehled všech článků najdete na hlavní stránce rubriky

>> zpět na hlavní stránku rubriky Exotika
Inzertní sdělení: Tipy na dovolenou na Bahamách

Cestovní kancelář ESO travel, specialista na Asii, Severní, Jižní a střední Ameriku, Tichomoří a Afriku vybírá z nabídky zájezdy na Bahamy:

FOTO: ESO travel

Sandals Emerald Bay, Exumas

Neuvěřitelně luxusní hotel leží přímo na krásné pláži Emerald Bay. Každému hostu je po celý den k dispozici soukromý komorník, který vše zařídí, několik bazénu, restaurací, lázeňské služby a procedury.

Compass Point Resort, Nassau

Menší, klidný, elegantní hotel se nachází se na ostrově Nassau, přímo u nádherné písečné pláže Love Beach. Za poplatek je možné vyrazit na golf, užít si potápění a šnorchlování. Restaurace a bary přímo součástí hotelu.

FOTO: ESO travel

FOTO: ESO travel

Riu Paradise Island

Hotel leží přímo na písečné pláži jen tři kilometry od hlavního města Nassau. Součástí jsou čtyři restaurace, čtyři bary, pool bar, jacuzzi. Nedaleko golfové hřiště. Večer hudba a zábavní program.

Autor: Lucie Štěrbová & ESO travel