Dodavatelé umělého peří a třpytek mají na pilno. Právě teď vrcholí přípravy jednoho z největších a toho zaručeně nejslavnějšího pouličního karnevalu světa. 18. února vypukne v Riu de Janeiru čtyři dny trvající party. Tančit se bude všude, spoře oděné tanečnice budou natřásat své vnady v rytmu samby a davy lidí potečou ulicemi. O Riu se více dozvíte v článku Rio de Janeiro, město karnevalů a krásných žen.

Rio – radost až do rána

Rio de Janeiro, jindy docela klidné město, nad kterým bdí obrovská socha Krista, se v průběhu karnevalu mění v hříšné doupě, ovšem dokonale hlídané místní policií. Tradiční oslava jara vyvrcholí vždy 40. den před Velikonocemi a součástí slavného průvodu Samba Parade ulicí Sambadromo jsou pokaždé bály a večírky. Hlavní program se koná celou noc.

Dav až 500 tisíc diváků se snaží vměstnat do ulic Ria de Janeira během každoročního karnevalu.

Dav až 500 tisíc diváků se snaží vměstnat do ulic Ria de Janeira během každoročního karnevalu.

FOTO: sfmission.com

Rio de Janeiro

Rio je městem, kterému mnozí přisuzují božské vlastnosti. Není se čemu divit – oblé vrcholky obklopují malebný záliv, lemovaný zlatými plážemi. Nad městem, jehož mrakodrapy sahají skoro do moře, se tyčí nejvyšší art decó socha na světě – majestátní Kristus Vykupitel. Podobně známým symbolem Ria je pak „Cukrová homole“, která ční z moře vedle pláže Copacabana.

89 milionů kondomů na karneval

Do divokého Ria se proto už teď sjíždějí tisíce lidí, jejichž počet pravidelně stoupá k 500 tisícům. Samotná tribuna Sambodromu, na kterou jsou také nejdražší lístky, pojme pouze 70 tisíc z nich. Ti ostatní zaplní celé Rio včetně nejslavnější pláže Copacabana. Snad proto se loni brazilské ministerstvo zdravotnictví rozhodlo rozdat návštěvníkům karnevalu 89 milionů kondomů.

Pláž Copacabana - jeden ze symbolů Ria de Janiera

FOTO: ESO travel

Největší atrakcí však stále zůstává každoroční přehlídka škol samby. Každá má až několik set členů, z nichž největší podíl tvoří tanečníci a orchestr. Součástí každé školy je také alegorický vůz, na kterém se tančí. Celou přehlídku sleduje porota, která na konci karnevalu vybere nejlepší školu samy a královnu karnevalu. Lístky na tohle brazilské veselí stojí od 300 do 2000 dolarů, těsně před karnevalem je ale překupníci prodávají i za několikanásobek.

Přečtěte si více o divokých večírcích:

Přečíst si můžete aktuálně o zajímavých místech Kuby, pobytech v Keni nebo o nejkrásnějších bazénech světa. Přehled všech článků najdete na hlavní stránce rubriky

>> zpět na hlavní stránku rubriky Exotika

Inzertní sdělení: Tipy na zájezdy do Keni

Cestovní kancelář ESO travel, specialista na Asii, Severní, Jižní a střední Ameriku, Tichomoří a Afriku vybírá z nabídky poznávacích zájezdů:

FOTO: ESO travel

Brazílie - Rio de Janiero 

Bydlet budete přímo na pláži Copacabana v luxusním výškovém hotelu. A kdyby vám nestačilo moře, můžete využít i luxusní bazén na střeše. Z vody lze pozorovat celé Rio!

Thajsko – Full Moon Party

Úplňková party na bílé pláži ostrova Ko Phangan je koná každý měsíc, chce to jen vyhmátnout správný termín. Užijte si exotický večírek na želvím ostrově!

FOTO: ESO travel

FOTO: ESO travel

Mexiko – Acapulco

Co se stane v Acapulcu, zůstane v Acapulcu! Zažijte jízdu plnou vzrušení a nechte se svést erotikou nabitým letoviskem ve vlnách Karibiku! Vyrazte do Mexika!

Autor: Viola Kratochvílová & ESO travel