Nejlevnější ostrov, jaký kdy byl prodán, stál 1500 dolarů, v přepočtu asi 30 tisíc Kč. Jistě, nebyl to žádný obr v Karibiku, ale 500 m² malý kousek země na jezeře Charlotte v Kanadě. To ale nemění nic na faktu, že mít privátní ostrov není už dávno výsadou multimiliardářů.

Soukromý ostrov místo auta

Nejznámější majitelé ostrovů se pochopitelně stále rekrutují z řad celebrit a boháčů, vlastní ostrůvek má Kylie Minoque, Jennifer Lopez, Leonardo di Caprio, Johnny Depp nebo Mel Gibson. Kromě nich ale svůj kousek země hýčká celá řada neznámých lidí, kteří si prostě místo bytu nebo luxusního auta koupili ostrov.

Stačí zabrousit na internetu a zjistíte, že nejlevnější ostrovy se dají skutečně pořídit od půl milionu Kč. Většinou se nevyskytují v azurových vodách Indického oceánu, ale třeba na kanadských jezerech. Ostrůvky v teplých krajích mohou naopak dosáhnout až závratných sum. Důležitou položkou je hlavně lokalita, ale také výbava ostrova, infrastruktura, přítomnost zdroje pitné vody, rozvod inženýrských sítí nebo třeba přítomnost obtížného hmyzu.

Karibik je drahý, Kanada levná

Ty nejdražší ostrovy se noří z Karibiku a Středozemního moře a kromě soukromí nabízejí také kompletní a přepychové vybavení. Velmi často je součástí ostrova luxusní vila připojena ke zbytku světa telefonem i internetem, privátní přístav, nějaká ta jachta, pár golfových jamek a tenisových kurtů, bazény, sauny. A cena? Několik desítek milionů dolarů.

Články o nejkrásnějších ostrovech planety:

Pořídit si ostrov trvá několik týdnů, ale předtím, než ho koupíte, je dobré si některý pouze pronajmout a zjistit, jestli vám náhodou velká odloučenost od zbytku světa spíše nevadí. Je také důležité zvážit, jak obtížné bude se na ostrov dostat. Existuje celá řada ostrůvků v nádherných tropických končinách, kam vás dovezou i cestovní kanceláře.

Dovolená na opuštěném ostrově

Tak můžete několik dní žít na jednom z atolů Faafu v Maledivách. Hotel The Rania Experience je vlastně „jen“ šesti pokojová vila a jachta pro 12 lidí. V Karibiku vás zase výletní loď může dovézt na soukromý ostrov Necker ve vodách Panenských ostrovů. Celý ho můžete mít za asi 1 milion Kč na den pro 28 lidí, v ceně je samozřejmě veškerý servis.

Inzertní sdělení: Zajímavé pobyty na exotických ostrovech

Cestovní kancelář ESO travel, specialista na Asii, Severní, Jižní a Střední Ameriku, Tichomoří a Afriku vybírá z nabídky zájezdů na soukromé ostrovy:

Pobyt na soukromém ostrově Nakubati

Nakubati je soukromý ostrov na Fidži, na ostrově je sedm bungalovů, tenisový kurt, dva bary a restaurace.

Plavba přes Bahamy a soukromý ostrov CocoCay

Během plavby po Karibiku navštívíte také soukromý ostrov CocoCay, kde jsou pláže rezervované jen pro účastníky plavby.

Maledivský šestihvězdičkový resort

Jeden z nejluxusnějších resortů světa - Conrad Maldives Rangari Island - je tak luxusní, že se nevejde do pětihvězdičkové škály.

Autor: Viola Kratochvílová & ESO travel