Získat šestou hvězdu není jen tak. Hotely musí splňovat zhruba 1700 kritérií, mezi jinými například minimální poměr jeden člen personálu na jednoho hosta, nebo ojedinělé kouzlo místa. A právě to Maledivy splňují beze zbytku. Ostrovní stát v Indickém oceánu tvoří asi 1200 ostrůvků, které omývá tyrkysově modrá voda.

První turisté sem dorazili na začátku 70. let, od 90. let jsou potom Maledivy a několik jejich nejznámějších atolů synonymem luxusu a zároveň i hříšně drahé dovolené. Nejznámější je v tomto směru atol Ari. „Resort Conrad Maldives Rangali Island si kromě šesti hvězd může za svůj název dát i titul pro nejlepší hotel světa,“ podotýká k tomu delegát na Maledivách. „Získal ho dokonce dvakrát.“

Luxus a Hollywood na dosah

Dovolenou tady můžete strávit ve vodních bungalovech, z nichž některé mají i své vlastní zázemí pro wellness, nebo v plážových vilách se soukromým bazénem a zahradou. Součástí resortu jsou i dva privátní ostrůvky s veškerým zázemím. Dost možná právě na ně jezdí hollywoodské hvězdy, o kterých se tu špitá. Personál ale o návštěvnících resortu nic neprozradí. Stálo by ho to místo.

Za pořádnou porci luxusu si tady ale samozřejmě nechají řádně zaplatit. Noc v tom nejluxusnějším vodním bungalovu vyjde v přepočtu na dvacet tisíc korun. A pokud k tomu přidáte večeři v podmořské restauraci bratru za 5000 korun za porci a přípitek archivním vínem, pěkně se prohnete.

Za podobnou dávkou luxusu se můžete vydat i na atol Haa Allifu, který je ze všech maledivských atolů nejblíž pobřeží Srí Lanky. Tři turistické resorty na celém atolu z něj dělají špičkovou destinaci pro požitkářskou dovolenou v absolutním soukromí. Paláce ukryté v tropické zeleni disponují vlastním personálem i soukromými bazény. Na atolu Faafu si zase turisté mohou pronajmout celý ostrov jen pro sebe a s nikým se o pláž nedělit.

Další články o Maledivách:

Pokud vás naše vyprávění o Maledivách zaujalo, přečtěte si i další články, které se tomuto tématu věnovaly:

Potápění s adrenalinem

Kromě perfektních služeb a ubytování sem část turistů jezdí ještě za potápěním. Ti méně zkušení si vystačí s bezpečím lagun a ponory mezi drobné rybky. Pro pořádnou dávku adrenalinu se pak odvážnější potápějí od května do září na jižním cípu atolu Ari.

Tou dobou tudy totiž táhnou s mláďaty žraloci velrybí. Až sedmnáctimetrové exempláře jsou ale naprosto neškodné. Žraloci velrybí se živí výhradně planktonem a potápěčů ve svém okolí si ani nevšimnou. V ostatních částech roku pak musejí vzít návštěvníci Malediv zavděk „ďáblovými rybami“ mantami, nebo žraloky kladivouny.

Levněji, prosím!

Ne všechny resorty ale zruinují rodinný rozpočet. Hlavně v posledních letech vyrůstají na Maledivách nové ubytovací kapacity a pobyt v nich vyjde rozhodně levněji, než v těch nejexkluzivnějších. Příkladem je třeba atol Lhaviyani. V 70. letech tady vznikla potápěčská základna, chvíli po ní první hotýlek a po rekonstrukci v roce 2002 tady stojí příjemný resort střední kategorie.

Vyrážejí do něj hlavně mladí lidé z Evropy (Maledivy jsou celkově „evropská“ destinace“, z Evropy jsou tři čtvrtiny turistů) a užívají si rušný noční život, kterým je atol proslavený. Do střední třídy by se potom daly zařadit i resorty na sousedících atolech RaaBaa.

Tipy, co si na Maledivách nenechat ujít

Hlavní město Malé

Hlavní město na stejnojmenném ostrově je takový „Manhattan Malediv“. Protože už nemůže růst do šířky, všechny budovy rostou jen do výšky. Za návštěvu určitě stojí ohromné tržiště, takzvaný Rybí trh, kde po ránu sežene čerstvé ovoce, zeleninu i ryby.

Atol Raa

Další z atolů s letovisky střední třídy. Standardem jsou v nich restaurace, obchody se suvenýry, centrum vodních sportů a škola potápění. Obecně platí, že Maledivy jsou díky teplé vodě, bohaté na kyslík, rájem pro potápěče i vyznavače šnorchlování.

Podmořská ponorka

Ne každý se cítí na to, aby oblékl neopren a vrhl se do vln. I tak ale není problém poznat bohatý podmořský život v okolí korálů. Stačí nastoupit do miniponorky, která turisty povozí po mořské dně a oni přitom zůstanou v naprostém suchu.

Čtěte dále:


Nedávno jsme psali také o dovolené v Keni, kde zažít tu nejlepší dovolenou, dubajském nákupním festivalu, Mosambiku, polynéských ostrovech Manihi, MooreaTahiti.

>> zpět na hlavní stránku rubriky Exotika

Inzertní sdělení: Tipy na zájezd na Maledivy

Cestovní kancelář ESO travel, specialista na Asii, Severní, Jižní a střední Ameriku, Tichomoří a Afriku vybírá z nabídky zájezdů na Maledivy:

Paradise Island Resort

Luxusní pětihvězdičkový resort s 260 plážovými bungalovy a 40 vodními bungalovy se nachází ve východní části severního atolu Malé. Několik restaurací, centrum vodních sportů, bazény.

Conrad Maldives Rangari Island

Jeden z nejluxusnějších resortů v Asii. Vodní bungalovy, plážové vily, součástí resortu je i slavná podvodní restaurace. Šest hvězdiček je naprosto na místě.

Island Hideway

Resort v oblasti severního Malé atolu se doporučuje náročným klientům, kteří chtějí prožít privátní dovolenou s nádechem luxusu. Možnost pronájmu soukromých vil.

Autor: Lucie Štěrbová & ESO travel