Hlavní obsah
Karibik – to nejsou jen krásné pláže a křišťálová voda, ale i unikátní místa. Foto: www.bigstockphoto.com

Nej místa Karibiku: Víte, kde leží ostrov plodnosti a kde „hotel s hvězdičkou“ jen pro dospělé?

Karibik - to jsou nádherné pláže, moře, z jehož barvy přechází zrak, ale i místa, která nejsou tak úplně běžná. Věděli jste, že v Karibiku leží ostrov plodnosti? Nebo „hotel s hvězdičkou”, kde nepotřebujete oblečení? Vybrali jsme pro vás ta nejkurióznější místa. Tady jsou!

Karibik – to nejsou jen krásné pláže a křišťálová voda, ale i unikátní místa. Foto: www.bigstockphoto.com
Nej místa Karibiku: Víte, kde leží ostrov plodnosti a kde „hotel s hvězdičkou“ jen pro dospělé?

Aktuálně je nejpopulárnější karibskou destinací Dominikánská republika s perfektními službami a proslulým all inclusive, stále populární je i Kuba, kam díky uvolnění režimu v posledních měsících přijíždí stále více Američanů. Češi vyrážejí i na Jamajku nebo na Mayskou riviéru do Mexika. Přidejte k tomu Curacao, Sv. Martin, Bonaire, Portoriko… Karibik je plný zajímavých a krásných míst. Která jsou ta nej?

NEJkrásnější pláž mají v Punta Cana

Psát o Karibiku a nezmínit se o plážích, zejména o plážích v Dominikánské republice, by byl hřích. Ostatně právě tahle země se může pochlubit těmi nejkrásnějšími plážemi na planetě. A má na to potvrzení od UNESCO. Nejslavnější dominikánskou pláží je asi pláž Bavaro, která se táhne podél letoviska Punta Cana na východním pobřeží.

Nejkrásnější pláže světa jsou v Dominikánské republice. A pláž Bavaro patří na špičku.

Foto: www.bigstockphoto.com

Několik kilometrů dlouhý pás písku stíní palmy a občas na něm bývá možná až moc turistů. Stačí ale popojít dál od centra a krása téhle pláže vynikne naplno. Na pláž Bavaro pak navazuje neméně krásná Cap Cana. A určitě už jste na fotografii někdy viděli pláž na ostrově Cayo Levantado.

Slavná je i pláž na ostrově Cayo Levantado.

Foto: ESO travel

NEJhříšnější hotel mají v Mexiku

Jmenuje se Desire, v překladu tedy Touha, a sám sebe označuje za vůbec první hotel výhradně pro dospělé v celém Mexiku. Do tohoto hotelu „s hvězdičkou“ vyrazte do letoviska Playa Maroma a… většinu oblečení klidně nechte doma. Hotel je otevřený vyznavačům naturalismu a lidem s uvolněnějším vztahem k sexu. Až na hotelové restaurace se v něm všude můžete pohybovat v rouše Adamově. Maximální soukromí je zaručeno.

Hotelový komplex Desire – pokud vás láká lechtivá dovolená, tady se vám bude líbit.

Foto: ESO travel

Tahle luxusní lechtivá dovolená se navíc bude odehrávat v plážovém resortu, který leží přímo na jedné z nejkrásnějších pláží Mexika. Playa Maroma také vyniká podmínkami pro potápění – viditelnost je v místních vodách až 30 metrů.

NEJextrémnější přistání zažijete na Sv. Martinu

Zatímco vám se při přistání na Mezinárodním letišti princezny Juliany ze strachu možná i trochu zhoupne žaludek, lidé na pláži Maho budou nadšení. Letadlo totiž vzduchem prosviští jen pár metrů nad jejich hlavami a pak měkce dosedne na ranvej. Ostatně, fotky s přistávajícími kolosy jen pár metrů nad krásnou pláží jsou poznávacím znamením ostrova Svatý Martin.

Jste fanouškem letadel? Na ostrově Svatý Martin si budete připadat jako v ráji.

Foto: alljengi from Edinburgh, commons.wikimedia.org

Letiště leží v jižní části ostrova a mezi piloty není příliš oblíbené. Kvůli tomu, že je obklopeno mořem, je pro piloty těžší se orientovat. Nicméně od roku 1942, kdy bylo otevřeno, zažilo jen dva vážnější incidenty, poslední v roce 1972. Výlet na pláž Maho rozhodně stojí za to, ale nepočítejte s tím, že si na ní užijete klid, rušený jen šploucháním vln…

NEJmagičtější zátoku mají v Portoriku

Voda, která září, světélkuje a barevně víří podle toho, jak ji zčeříte. Tohle není kulisa pohádkového příběhu ani sci-fi filmu, ale realita v zátoce La Parguela na Portoriku. Ve vodách místní zátoky žijí milióny bičíkovců, díky kterým voda fosforeskuje. Vydejte se sem za temné noci a na vlastní oči spatříte dechberoucí podívanou…

Zátoky v Portoriku jsou krásné i ve dne.

Foto: www.bigstockphoto.com

… která je skutečně romantická, ale spíše v obdobích mimo hlavní sezónu, kdy zátoku nebrázdí desítky lodí a loděk. Od prosince do dubna tu ale sami rozhodně nebudete. Také se vyplatí domluvit si projížďku spíše na menší loďce, velké „turistické“ koráby kouzlo ničí úplně. Na menším člunu pak spíše zažijete fosforeskující show, která má v různé dny na různých místech odlišnou intenzitu – záleží totiž i na proudění vody nebo větru.

NEJplodnější ostrov leží u pobřeží Mexika

Plánujete potomka? Pak popřemýšlejte o dovolené na mexickém ostrově Cozumel. Největší mexický obydlený ostrov prý kdysi býval centrem kultu bohyně Ixchel, která měla v mayské mytologii „pod patronací“ těhotenství, porod a plodnost. Na ostrov dodnes přijíždějí mayské ženy, které mají problémy s otěhotněním, a zázračná síla místa prý stále funguje!

Kromě toho Cozumel patří mezi pět nejlepších světových destinací pro potápění. Šnorchl a ploutve se v kufru určitě neztratí.


Ostrov Cozumel není jen ostrovem plodnosti, ale i častou zastávkou velkých lodí.

Foto: www.bigstockphoto.com

NEJbarevnější domky jsou ve čtvrti Punda

… mají je na území Nizozemska. Že jsme se teď sekli o tisíce kilometrů? Ale kdeže! Město Willemstad na ostrově Curacao bývalo hlavním městem Nizozemských Antil. Nicméně jen do roku 2010. Pak totiž Nizozemské Antily a s nimi i ostrov Curacao, město Willemstad a barevná čtvrť Punda přešly plně pod správu Nizozemska. Dovolenou tady zvládnete jen s občankou a s eury v peněžence.

Ale zpět k barvám, které slibujeme v titulku. Čtvrť Punda a s ní ještě čtvrť Otrobanda jsou skutečně barevné tak, že oči přecházejí. Pestrou barvu domků doplňuje ještě navíc zářivě modrá barva místního mostu Královny Juliany.

Čtvrť Punda ve městě Willemstad - tak barevná, až oči přecházejí.

Foto: www.bigstockphoto.com

Inzertní sdělení: Vydejte se do karibského ráje!

Cestovní kancelář ESO travel, specialista na Asii, Severní, Jižní a Střední Ameriku, Tichomoří a Afriku, vybírá z nabídky pobytových zájezdů:

Silvestr na Kubě!

Prožijte přelom roku na kubánských plážích! Vybrali jsme pro vás hotely v letovisku Varadero, ale i na panenských ostrůvcích Cayo Coco, Cayo Guillermo nebo Cayo Santa Maria.

Perfektní servis, nádherné pláže a křišťálově čistá voda. Prožijte letošní silvestr jinak!

Přelom roku v Dominikánské republice!

Odleťte v roce 2015 a vraťte se až v roce 2016! Připravili jsme pro vás silvestr na dominikánských plážích!

Vydejte se do letovisek Punta Cana, Bayahibe, do Juan Dolio nebo Boca Chica. Užijte si nejkrásnější pláže planety!

Čtěte dále:

Přečtěte si také o nejkrásnějších utajených místech, o japonském hradu Himedži nebo o zakázaných ostrovech. Přehled všech článků najdete na hlavní stránce rubriky

Autor: Lucie Štěrbová & Tomáš Cikán

Anketa
Které z míst vás nejvíce láká?
Nejkrásnější pláž
61 %
Nejerotičtější hotel
19 %
Nejplodnější ostrov
3.8 %
Nejromantičtější zátoka
5.7 %
Nejbarevnější město
1 %
Nejslavnější hospoda
1 %
Nejextrémnější letiště
8.5 %
Celkem hlasovalo 105 čtenářů.

Nejslavnější hospoda

Až vám při prohlídce kubánské metropole Havany vyschne v krku, zaběhnete na mojito do ulice Empedrado a tam hledejte žlutý vývěsný štít s modrým nápisem. I když… dřív vás na slavnou hospůdku La Bodeguita del Medio upozorní hrozen turistů, kteří před ní budou stát. Jde totiž o nejslavnější hospodu na Kubě, podnik, ve kterém se scházela umělecká bohéma.

Pablo Neruda, Gabriel Garcia Marquez, Ernest Hemingway… ti všichni tady sedávali u stolu a upíjeli své drinky. La Bodeguita má po světě desítky frančíz, nicméně „opravdová“ a původní je právě tahle havanská. Vznikla už v roce 1942 a na popularitě jí neubral ani incident, kdy v ní v roce 1997 vybuchla bomba.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Související články

Výběr článků