Hlavní město Flämingu

Městečko Zossen se nachází v těsné blízkosti známého okruhu Flaeming-Skate, který je velmi atraktivním turistickým cílem pro vyznavače in-line bruslení a cyklistiky. Pokud však milujete spíše procházky, plavání, jízdu na kole nebo si chcete na vlastní kůži vyzkoušet jízdu na šlapací drezíně, rozhodně se nebudete nudit ani v samotném městě Zossen.

Muzea, ze kterých si určitě vyberete

Je libo raději trochu kultury a historie? Pak vás ani v tomto směru Zossen nezklame. Prozkoumejte historické poklady v muzeu, které se věnuje historii města (Heimatmuseum), školství (Schulmuseum) nebo se vydejte na cestu nedávnou minulostí ve vojenském posádkovém muzeu (Garnisionsmuseum). Poté si můžete odpočinout v městském parku nebo si u dobré kávy prohlédnout místní galerii obrazů (Galerie-Café).

Volba královny Flämingu

Volba královny Flämingu

FOTO: AT TVF

Neméně okouzlující je také nedaleký Wünsdorf, kterému se mezi místními ne nadarmo přezdívá „knižní město“. Jeho součástí je totiž několik antikvariátů, knihkupectví a galerií, které se rozprostírají v bývalém vojenském prostoru sovětské armády.

Slavnosti v Zossenu spojují historii se současností

Svátky mají v Zossenu svou pevně zakořeněnou tradici. Každý rok se zde konají slavnosti, kterých se účastní jak místní, tak celá řada návštěvníků z celého Německa i jiných zemí. Ať už jsou to letní červencové slavnosti s pestrou přehlídkou lodí na jezeru Motzener nebo podzimní třídenní svátky vína v Innenstadtu, při kterých návštěvníci ochutnávají to nejlepší z produkce místních vinařství, všichni se při nich dobře baví.

Do dějin Zossenu se zapsala letošní jedinečná událost

Během prvního květnového víkendu se v hlavním městě Flämingu konaly tradiční oslavy. Letos se jich zúčastnila také známá osmadvacetiletá zpěvačka a umělkyně Elisa Schadow, která byla při této příležitosti korunována první královnou regionu Fläming. Při své korunovaci se publiku představila v kroji, který vážil více než pět kilogramů a jen pouhá jeho sukně byla zpracována z 3,4 metru látky. Po skončení korunovace byla uvedena tradiční „Annemariepolka“, která oslavám dodala neopakovatelnou atmosféru.

Slavnosti v Zossenu

Slavnosti v Zossenu

FOTO: Landkreis Teltow-Fläming

Královská korunovace ve dnešní době spojuje moderní dobu s historickou tradicí. Nová královna se pro nadcházející rok stala čestnou aristokratkou a také oficiální velvyslankyní regionu Fläming. Na její počest byla také založena facebooková stránka „Elisa – Flamingkönigin 2017/2018“, kterou mohou navštívit lidé z celého světa.

Závody ve vyhlášeném areálu pro in-line a cyklistiku

Zatímco v Zossenu probíhala korunovace, jen několik kilometrů jihozápadně od Flämingu začalo 6. května oficiální zahájení závodů ve Flaeming-Skate. Závody se konaly na osmi okruzích a účastníci se mohli osobně setkat také se skutečným světovým mistrem – skateboardistou Alexandrem Bastidasem z Venezuely, který se závodů rovněž zúčastnil.

Zábava u vody

Zábava u vody

FOTO: Landkreis Teltow-Fläming

Také v průběhu následujících měsíců jsou ve Flaeming-Skate naplánovány další velmi zajímavé události. Okruhy se dají využít i mimo sezónu, je ale nutné počítat s tím, že ne všechny trasy jsou vždy přístupné veřejnosti.