Už jste někdy slyšeli o stepperbike?

Závod v Le Mans je legenda přitahující pozornost fanoušků různých koutů světa i branží. Před sedmi lety inspiroval také Mathiase Schramma, jehož domovinou je německý Fläming, ráj inline bruslení. Jeho klub Step & Bike se rozhodl uspořádat čtyřiadvacetihodinový závod Flämingem na tzv. stepperbike. Nikdy jste o ničem takovém neslyšeli? Stepperbike je zkrátka něco podobného jako zařízení známá z fitness center. Rozdíl je ale v tom, že nešlapete na místě v uzavřené místnosti, ale na čerstvém vzduchu. Další výhodou je krásná okolní krajina a také to, že vaše klouby jsou rovnoměrněji zatížené než na statickém cvičebním stroji.

Vytrvalostní závod na stepperbike se stal zábavou pro všechny

Vytrvalostní závod na stepperbikách se stal zábavou pro všechny.

FOTO: Landkreis Teltow-Fläming

Dobrý nápad s malým háčkem

Prvního vytrvalostního závodu na stepperbikách se zúčastnily čtyři čtyřčlenné týmy. Jezdilo se na asi 1000 m dlouhém okruhu skate-arény v Jüteborgu. Při první ostré zkoušce ale závodníci někdy kolem půlnoci usoudili, že 12 hodin bude tak akorát. Vítěz měl najeto 288 kilometrů, a soudě podle rozdílu 39 km mezi prvním a čtvrtým umístěným, bylo startovní pole vyrovnané. A tak se zrodila nová legenda Flämingu – dvanáctihodinový závod na stepperbiku.

Stepperbike si můžete sami vyzkoušet

Stepperbike si můžete sami vyzkoušet

FOTO: Landkreis Teltow-Fläming

Stepperbike láká čím dál více

Za sedm let se ze závodu stala tradice a startovní pole neustále roste. Loni se na start postavilo již patnáct pětičlenných týmů. Dráha zůstala stejná, tedy dlouhá necelý kilometr. Letošní sedmý ročník se koná 17. června od 8 hodin ráno. Zúčastní se ho jak týmy sportovních klubů z okolí, tak i místní firmy nebo rodiny a party kamarádů. Závod se zkrátka stal zábavou pro všechny. Pořadatelé ho však vnímají také jako prostředek představit další možnosti regionu. Stepperbike si už dávno našel ve Flämingu své příznivce, a tak je potkáte na zdejších stezkách i mimo období závodů. Mnozí jezdci také využívají možnosti zapůjčení.