Bruslařské čtvrtky

V letních měsících červnu až srpnu se ve vybrané čtvrtky sjíždějí k Lausitzringu bruslaři a cyklisté, aby si mohli vychutnat jízdu po hladkém závodním asfaltu. Na ovál Grand-Prix a Superspeedway se dostanou vždy mezi 19. a 21. hodinou. Jinak je okruh striktně vyhrazen závodním automobilům.

Bruslení na Lausitzringu, aneb zábava pro celou rodinu

Bruslení na Lausitzringu aneb zábava pro celou rodinu

FOTO: Peter Aswendt

Vyhrazeno pro cyklisty

Aby si každý mohl vychutnat radost z jízdy, mají cyklisté na dvoumílovém oválu vyhrazený prostor. Zde se mohou soustředit na tréninkové prvky bez toho, aniž by jim hrozila srážka s chodci či bruslaři. Ale to hlavní je: Kdy jindy se vám naskytne možnost dostat se na závodní okruh, když zrovna neprobíhají závody?

Cyklisté mají na Lausitzringu vyhrazen svůj prostor

Cyklisté mají na Lausitzringu vyhrazen svůj prostor

FOTO: TV LSL

Nejlepší místo pro trénink

Grand-Prix okruh a přilehlé plochy skýtají nadšeným fanouškům in-line bruslení i zkušeným sportovcům ideální podmínky. Na přilnavém asfaltu a extrémně široké dráze bruslařům nehrozí sebemenší riziko, neboť všichni jezdí stejným směrem. Nemusí tak řešit protijedoucí bruslaře ani složité předjíždění. Riziko je o to menší, vzhledem k tomu, že zde neprobíhá žádný jiný provoz jako na veřejných stezkách.

Perfektní zábava pro letní večery

Perfektní zábava pro letní večery

FOTO: Peter Aswendt