Braniborsko v kostce

Jedná se co do rozlohy o pátou největší spolkovou zemi sousedního Německa, kde žije 2,5 miliónu obyvatel. Hlavní město Postupim láká na zámky a královské zahrady, od roku 1990 jsou také památkou UNESCO. Mimoto je Postupim díky studiím Babelsberg světoznámým centrem filmové tvorby. Braniborsko se však prezentuje i jako destinace s bohatými možnostmi trávení aktivní dovolené. Třetinu celkové rozlohy tvoří přírodně chráněné oblasti – jedenáct přírodních parků, tři biosférické rezervace a jeden národní park zde umožňují jak ochranu biodiverzity, tak i trávení volného času v přírodě.

Braniborsko je zemí, kde v krajině dominuje vodní živel

Braniborsko je zemí, kde v krajině dominuje vodní živel.

FOTO: TMB-Fotoarchiv/S.Lehmann

Cykloturistika v Braniborsku

Braniborsko se pyšní 11 600 kilometry značených cyklotras. Zemi křižuje 29 dálkových cyklotras a více než tři desítky tras regionálních. Cyklisté zde mohou volit z více než 500 možností ubytování certifikovaných značkou Bett & Bike. To znamená, že jsou vítáni i ti, kdo plánují zůstat jen jednu noc, bezpečně uložit kolo a po vydatné snídani opět vyrazit na cestu.

Cyklisté se mohou ubytovat v některém z mnoha kempů

Cyklisté se mohou ubytovat v některém z mnoha kempů.

FOTO: TV LSL/Nada Quenzel

Ani pěší turisté nepřijdou v Braniborsku zkrátka. Těšit se mohou na bezmála 2000 kilometrů značených turistických stezek. Velké oblibě se těší například „Stezka 66 jezer“ okolo Berlína.

Díky rovinatému terénu si sport užije v Braniborsku každý

Díky rovinatému terénu si sport užije v Braniborsku každý.

FOTO: Landkreis TF

Věděli jste, že…

…v Braniborsku můžete narazit i na pyramidy? Řeč je o vodní a suchozemské pyramidě v parku Branitz u Chotěbuze, jejichž autorem je kníže Pückler, proslulý zahradní architekt za časů pruského krále a německého císaře Viléma I.

…přírodní park Westhavelland je jediným oficiálním evropským hvězdným parkem v Německu? Nikde jinde v Německu není taková tma jako zde. Nikde jinde není možné tak dobře pozorovat hvězdnou oblohu jako tady. Najdete tu mimo jiné také památník vzduchoplavce Otto Lilienthala, a to konkrétně v obci Stölln.

Zámky jsou v Braniborsku ideálním cílem výletů

Zámky jsou v Braniborsku ideálním cílem výletů.

FOTO: SPSG/Pfauder, Lindner

Navštivte stánek Braniborska na veletrhu ForBikes od 31. března do 2. dubna 2017 a dozvíte se více o tom, kam se vydat na kolo nebo inlajny či kde strávíte nejlepší dovolenou u vody.