Splňte si dětský sen

Snili jste v dětství o domku na stromě? Nyní si tento sen můžete splnit a užít si nezapomenutelnou dovolenou u jezera. V přístavním kempu na břehu Senftenberského jezera v samém srdci Lužické jezerní krajiny se lze ubytovat v domcích na stromech ve výšce od tří do pěti metrů a vychutnávat si tak úchvatný pohled na nedalekou marinu a třpytící se vodní hladinu. Jen si zkuste představit, jak sedíte na terase v pohodlném křesle a pozorujete západ Slunce nad jezerem.

Pohled na přístavní kemp u Senftenberského jezera

Pohled na přístavní kemp u Senftenberského jezera

FOTO: Mario Hambsch

Komfort především

Nemějte obavy, domky na stromech nejsou jen pro děti a opice. Nahoru se každý pohodlně dostane po dostatečně širokém schodišti. Uvnitř pak na nocležníky čeká obytná místnost s velkou manželskou postelí, dokonce tu zbylo místo i na kuchyňský kout s veškerým vybavením. Pobyt zde je již nyní možné rezervovat na období od dubna 2017. Dobrý tip na dárek třeba ke sv. Valentýnu, co říkáte? Jedna noc zde vyjde na něco málo kolem 100 eur. Za příplatek se pak můžete těšit třeba na snídani donesenou až do domu, kánoi na celý den a další služby.

Interiér ubytování

Interiér ubytování

FOTO: Harry Müller

Senftenberské jezero

Senftenberské jezero o rozloze 1300 hektarů je skvělým příkladem vydařené rekultivace krajiny poznamenané povrchovou těžbou uhlí, která dala vzniknout celé Lužické jezerní krajině, největší uměle vytvořené jezerní oblasti Evropy. Lužickou jezerní krajinu tvoří dvě desítky jezer, která vznikla zaplavením bývalých hnědouhelných dolů. Senftenberské jezero je oblíbené především mezi těmi, kdo holdují vodním sportům. Kromě windsurfingu, plachtění, potápění, rybaření či aktivitám na písečných plážích je tu však také spousta možností objevovat okolí na kole či pěšky. O téměř přímořskou atmosféru se pak stará zdejší marina. Půjčovna lodí se nachází v kempu na břehu jezera.

Přístav

Přístav

FOTO: Nada Quenzel