Služby na úrovni za příznivé ceny

Pokud hledáte hlavně klid a wellness služby na vysoké úrovni, budete v Braniborsku na správné adrese. Přes zimu si navíc můžete vybrat z nabídky 80 hotelů nabízejících výhodné relaxační pobyty po celou sezónu. Ceny dvoulůžkových pokojů začínají na 65 eurech za noc, včetně snídaně. Najdete tu velké wellness hotely i klidné, romantické venkovské penzióny či farmy. Pro usnadnění výběru najdete níže pár tipů.

Bad Saarow

Bad Saarow

FOTO: Schlosspark Bad Saarow

Brandenburg an der Havel

Pokud jste spíše městský typ, ale přece jen dáte přednost klidu před ruchem metropole, doporučujeme ubytování ve městě Brandenburg an der Havel západně od Berlína, případně v jeho bezprostředním okolí. Město láká svým starým centrem s domy z červených cihel. Romantický ráz mu dodává také řeka Havola – město totiž působí místy tak trochu jako Benátky, neboť se jeho část nachází na několika ostrůvcích uprostřed řeky, zatímco téměř ze všech stran je obklopeno jezery.

Hotel Strandhaus

Hotel Strandhaus

FOTO: Hotel Strandhaus

Spreewald

V létě rušný Spreewald se v zimě mění v oázu klidu. Dopřát si tu můžete wellness hned na několika místech, tím nejlákavějším je ale bezesporu komplex Spreewelten, kde si zaplavete s tučňáky! Aktivnější jedinci mohou vyrazit na kolo nebo si zaběhat v lesích podél vodních kanálů.

Plavání s tučňáky v lázních Spreewelten

Plavání s tučňáky v lázních Spreewelten

FOTO: Spreewelten

Tropical Islands

A pak je tu Tropical Islands. Sem by měl zamířit každý, kdo by si přes zimu rád dopřál trochu toho tropického teplíčka, ale nechce se mu cestovat přes půl zeměkoule. Teploty se v obří tropické hale drží na příjemných 26 stupních Celsia a ti odvážnější mohou vyplout i do nového venkovního bazénu. I tady je ale voda vyhřívaná, o čemž vás přesvědčí oblaka páry vznášející se během mrazivých dní nad hladinou.

Tropický ráj nedaleko Berlína

Tropický ráj nedaleko Berlína

FOTO: Tropical Islands