Ajurvéda se snoubí s evropským lázeňstvím

Zařízení na břehu Senftenberského jezera má příznačný název Seeschlößchen – Jezerní zámeček. Soustředí se zde na celostní léčebné postupy a propojení ajurvédského přístupu s evropskými lázeňskými a wellness kúrami. Péče o zdraví je zde doslova požitkem. O to víc, když si necháte sestavit program na míru. O to se postará zkušený ajurvédský lékař a tým léčitelů s terapeuty z Indie a Srí Lanky, kteří se zaměřují na to, jak tělo zbavit jedů a posílit imunitu.

Jako na zámku

Jako na zámku

FOTO: Privat-SPA & Naturresort Seeschlößchen

V srdci jezerní krajiny

Komplex Seeschlößchen se nachází uprostřed lesů a luk, jen pár kroků od břehu Senftenberského jezera. Při pohledu na okolní krajinu a uklidňující vodní hladinu je jen těžko uvěříte, že se nacházíte v samém srdci někdejší důlní oblasti. Idylku doplňuje romantická zahrada s oblázkovými cestičkami, zurčícími potůčky a malými jezírky. V zákoutích zeleně se pak ukrývají sauny či parní lázně. Po nedávné rekonstrukci je zde dostatek prostoru na to, aby si člověk mohl vychutnat ničím nerušené dny odpočinku.

Pohled do zahrady

Pohled do zahrady

FOTO: Privat-SPA & Naturresort Seeschlößchen

Seeschlößchen není obyčejné wellness centrum. Je to prvotřídní ajurvédský komplex, kde se prvotřídní služby setkávají s životadárnou terapií. Hosté, zejména pak dámy, si zde mohou vychutnat nejen léčebné či wellness procedury, ale také nejrůznější kosmetické aplikace, o saunové vesničce nemluvě. Kromě toho je zde k dispozici útulná odpočinková místnost s kamny, knihovna, čajovna a bar, kam lze zajít po večeři v restauraci s výhledem na jezero. Nabídku pak završuje prostor pro jógu, který se nachází ve čtvrtém patře zdejší „ajurvédské věže“.

Odpočinek po sauně

Odpočinek po sauně

FOTO: Privat-SPA & Naturresort Seeschlößchen

Gastronomie

V ajurvédském ráji na břehu Senftenberského jezera se dbá i o dobré jídlo, které odpovídá konceptu resortu. Hosté jsou zde hýčkáni moderní kuchyní, kam se promítá i ajurvédská filozofie. Na své si přijdou i vegani. Zkrátka ale nepřijde ani ten, kdo si potrpí na italskou klasiku. Přímo u jezera se nachází vyhlášená Brasserie, z jejíž terasy dostává pohled na západy slunce nad jezerem zcela jiný rozměr.

Vnitřní bazén s krbem

Vnitřní bazén s krbem

FOTO: Privat-SPA & Naturresort Seeschlößchen