Na nejdelší sjezd a do hlubokého sněhu na Jenner

Když se člověk nechá vyvézt kabinkovou lanovkou na horu Jenner, otevře se mu úchvatný výhled na jezero Königssee obklopené alpskými vrcholy, jimž dominuje nejvyšší Watzmann. Zatímco začátečníci a rodiny s dětmi zamíří do ostatních čtyř lyžařských areálů Berchtesgadenska, na Jenneru se scházejí spíše pokročilejší lyžaři na několikahodinový carving. Ačkoli celková délka sjezdovek v tomto areálu činí pouhých 11 kilometrů, sedmikilometrový sjezd z vrcholu až do údolí patří k nejdelším ve východní části Alp. Své fanoušky si tedy jistě najde. A to i mezi těmi, kdo rádi jezdí i mimo upravené sjezdovky – je zde k tomu určených několik zabezpečených segmentů hlubokého sněhu.

Lyžování na Jenneru

Lyžování na Jenneru

FOTO: Berchtesgadener Land Tourismus GmbH

Kam po lyžovačce

Po dni stráveném pohybem na čerstvém vzduchu přijde odpočinek vždy vhod. Vedle venkovní terasy u horní stanice lanovky a chaty Mitterkaseralm je horkým favoritem takzvaný Dr.-Hugo-Beck-Haus. Sem se lze dostat přejezdem nad prostřední stanicí lanovky. Útulný hostinec, terasa otočená směrem k odpolednímu slunci, legendární meruňkový štrůdl – to hovoří za vše. Kdo má rád rustikální horský styl, tomu se určitě bude zamlouvat i možnost ubytování. Každý čtvrtek je pak hostinec místem srazu skialpinistů.

Čas na pravý bavorský Weißwurst a pivo!

Čas na pravý bavorský Weißwurst a pivo!

FOTO: Berchtesgadener Land Tourismus GmbH

Další lyžařské areály Berchtesgadenska

Na lyžaře čekají i další lyžařské areály. Například areál Götschen je vyhlášený jako všestranný rodinný skiareál, jehož devizou je také večerní osvětlení. V areálu Hochschwarzeck/Ramsau se zase lyžaři mohou těšit na nejkvalitněji upravené sjezdovky a panoramatický výhled. Rodiny s dětmi a začátečníky nadchne také areál Gutshof Obersalzberg. Nejvýše položeným areálem je pak Rossfeld, odkud se dá bez nutnosti vyzout lyže zavítat i do sousedního rakouského areálu Zinken. Celkem si návštěvníci Berchtesgadenska tedy mohou vybrat z 27 sjezdovek v nadmořské výšce do 1800 m.

Lyžařský areál Rossfeld s výhledem na alpská panoramata

Lyžařský areál Rossfeld s výhledem na alpská panoramata

FOTO: Berchtesgadener Land Tourismus GmbH

Zimní sport pro všechny

V berchtesgadenských horách si přijdou na své také skialpinisté – ti se sem mohou vydat do nedotčené přírody na vlastní pěst i v rámci skupinových výprav. Začátkem března se pak bude v Berchtesgadenu konat Winter Outdoor Festival, v rámci nějž bude uspořádána i dvanáctihodinová výprava na sněžnicích. Návštěvníci si mohou zdejší zasněženou krajinu užít také na běžkách nebo na saních.

Berchtesgadensko je vhodným cílem také pro milovníky běžeckého lyžování

Berchtesgadensko je vhodným cílem také pro milovníky běžeckého lyžování

FOTO: Berchtesgadener Land Tourismus GmbH

Ledové království

Kouzlo alpské zimy si plnými doušky vychutná i nelyžař na pěší túře. Zejména pak na té, která vede z Ramsau k jezeru Hintersee. Cesta vedoucí podél říčky Ramsauer Ache zavede zvídavé dobrodruhy až do propasti Marxenklamm, již zima promění v kouzelný svět fantastických skalních a ledových útvarů. Tento jedinečný geotop nese příznačný název „Zauberwald“, čili kouzelný les. Patří k nejkrásnějším v Bavorsku. A po ledovém dobrodružství zase hezky zpátky do vyhřáté hospůdky.

Dopřejte si zimní túry s výhledem na Watzmann, nejvyšší horu Berchtesgadenských Alp

Dopřejte si zimní túry s výhledem na Watzmann, nejvyšší horu Berchtesgadenských Alp

FOTO: Berchtesgadener Land Tourismus GmbH

Krmení jelenů v národním parku a romantika na adventních trzích

Nezapomenutelným zážitkem pro celou rodinu se pak stává návštěva samotného národního parku Berchtesgaden. V údolí Klausbachtal mají návštěvníci možnost přihlížet krmení divokých jelenů a srnců. Padesátihlavé stádo je tu možné pozorovat z bezprostřední blízkosti. Romantiku zajistí projížďka saněmi taženými koňmi – ideální příležitost, jak si užívat pohled na zasněženou krajinu v pohodlí teploučké deky. Tady však romantika nekončí. Během adventu stojí za to navštívit jeden z mnoha kouzelných vánočních trhů, kde stále ještě vládne živá tradice.

Projížďka saněmi

Projížďka saněmi

FOTO: Berchtesgadener Land Tourismus GmbH

Inzertní sdělení – Zima v Berchtesgadenu
Sníh, zábava a zimní sportování
•    7 nocí se snídaní nebo 7 nocí ve dvoupokojovém apartmánu
•    6denní skipas do všech lyžařských areálů Berchtesgadenu
Cena od 275 € na osobu
Zimní zážitek – putování se sněžnicemi
•    3 noci se snídaní
•    túra na sněžnicích s průvodcem
•    sněžnice a hole po celou dobu pobytu
•    pohoštění v pivovarském hostinci Bräustüberl Berchtesgaden
•    vstup do lázní Watzmann Therme (4 hodiny bez sauny)
Cena od 149 € na osobu
Horský advent v Berchtesgadenu
•    2 noci s bavorskou snídaní
•    originální berchtesgadenský hrníček na svařené víno pro návštěvu adventních trhů
•    plavba lodí po jezeře Königssee do St. Bartholomä a zpět
•    vstup a prohlídka vánočně vyzdobeného královského zámku v Berchtesgadenu
Cena od 96 € na osobu
Více na www.berchtesgadener-land.com
Jezero Königssee a poutní kostel St. Bartholomä

Jezero Königssee a poutní kostel St. Bartholomä

FOTO: Berchtesgadener Land Tourismus GmbH