Zájem zahraničních turistů stoupá

V německých lázních a wellness komplexech dnes nenajdete jen Němce. Stále více sem totiž míří turisté z celé Evropy, kteří si chtějí dopřát prvotřídní servis. Vybrat si mohou z nabídky více než 1000 wellness a beauty hotelů nebo 350 certifikovaných lázeňských zařízení. Vyjmenovat je všechny by vydalo na knihu, vybíráme tedy několik tipů podle zaměření.

Nehcte se hýčkat.

Nechte se hýčkat.

FOTO: DZT/Dirk Topel Kommunikation GmbH

Termální a minerální prameny

Špičkou mezi lázněmi s minerálními či termálními prameny je Bad Nauheim. Lázeňství zde má tradici již 150 let. Mezi ostatními vyniká především účinnými medicínskými terapiemi využívajícími solanku k léčbě nervových a srdečních chorob.

Solná jeskyně

Solná jeskyně

FOTO: Thüringer Tourismus GmbH/Ralph Kreusel

Mořské klima a talasoterapie

Málokdo by řekl, že německé ostrovy a pobřeží lákají turisty i mimo letní sezonu. Opak je ale pravdou. Mořský vzduch má blahodárné účinky na dýchací ústrojí i kůži, proto jsou zdejší wellnesshotely obsazené i přes zimu. Tak je tomu i na východofríském ostrově Norderney v Severním moři. V nejstarších lázních na německém pobřeží Severního moře se specializují na talasoterapii a mnohé další wellness procedury.

Na ostrově Norderney

Na ostrově Norderney

FOTO: DZT/Ernst Wrba

Kneippovy lázně

Velmi oblíbené jsou rovněž Kneippovy lázně. Slavná vodoléčebná metoda zdomácněla například v Saském Švýcarsku. Mnozí turisté tak túry mezi skalami často kombinují s pobytem v Bad Schandau. Tyto státem uznané polabské lázně platí za špičku v oboru.

Saské Švýcarsko

Saské Švýcarsko

FOTO: Tourismusverband Sächsische Schweiz e.V./Philipp Ziegler

Klimatické lázně

Stále častěji se najdou ti, kdo si pod ozdravným pobytem nepředstavují jen zábaly a procedury, ale také aktivní dovolenou na čistém vzduchu. Klima jako předpoklad pro zdravý pohyb hraje prim například v pohoří Sauerland ve Vestfálsku. Centrem regionu je lázeňské městečko Willingen. Kromě široké nabídky klasických procedur je vyhlášené především jako ideální výchozí bod pro pěší túry a cykloturistiku po okolním středohoří.

Willingen je ideálním výchozím bodem pro objevování německého středohoří

Willingen je ideálním výchozím bodem pro objevování německého středohoří

FOTO: Tourist-Information Willingen, Sauerland