Ráj pěší turistiky

Nezáleží na tom, zda se chystáte vyrazit na jednodenní výlet, odpočinkový víkend, či rovnou na týdenní aktivní dovolenou nabitou zážitky. Pokud máte rádi pěší turistiku, v Německu se nudit nebudete. S více než 200 000 kilometry značených certifikovaných turistických stezek je sousední země doslova rájem pěší turistiky. Abychom vám usnadnili rozhodování, vybrali jsme několik regionů, kam stojí za to zavítat právě na podzim.

Navštivte malebné vesničky v údolí říčky Eltz v pohoří Eifel. Čas se jako by se zde zastavil.

Navštivte malebné vesničky v údolí říčky Eltz v pohoří Eifel. Čas jako by se zde zastavil.

FOTO: DZT/Gundhard Marth

Barvy podzimu v Eifelu

Jedním z míst, která se vyplatí navštívit na podzim, je pohoří Eifel. Mírné kopce zahalené listnatými lesy září snad všemi odstíny od žluté po rudou, které si dovedete představit. Tu a tam z barevné záplavy vykoukne pískovcová skála, jinde se zas podzimní barvy zrcadlí v hladině jezera či vystupují z mlžného oparu za šumění vodopádu. Po krajině jsou rozeseté také vesnice a malá městečka s osobitým historickým šarmem, kde stojí za to se na chvíli zastavit a vychutnat si chvíle oddychu u dobrého jídla a pití.

Na túře Durynským lesem - stezka Rennsteig

Na túře Durynským lesem – stezka Rennsteig

FOTO: Thüringer Tourismus GmbH/Toma Babovic

Vzhůru do Durynského lesa

Za jednu z nejkrásnějších turistických stezek pro letošní rok považují němečtí turisté stezku Rennsteig v Durynsku. Největším lákadlem je především úchvatný výhled v nejvyšším bodě této nejstarší německé dálkové turistické trasy. Čerstvý vzduch, zurčící potůčky a rašeliniště jsou hlavními důvody, proč je toto místo jedinečné. Doporučujeme spojit výlet s návštěvou hradu Wartburg v Eisenachu.

Na Rennsteig můžete vyrazit i na kole

Na Rennsteig můžete vyrazit i na kole.

FOTO: Thüringer Tourismus GmbH/Lars Schneider

Pěšky okolo jezer a podél řek

Kde je podzimní krajina nejkrásnější? Bezpochyby tam, kde se může zrcadlit ve vodní hladině. Procházky podél jezer a řek se tak na podzim stávají opravdovým zážitkem. O tom se lze přesvědčit například u jezera Edersee v Hesensku, kolem nějž vede 27 km dlouhá stezka. Cestu si lze zkrátit také parníkem a obdivovat okolní krásy z pohodlí jeho paluby.

Edersee z ptačí perspektivy

Edersee z ptačí perspektivy

FOTO: Camping- und Ferienpark Teichmann

Pro sportovně založené jedince tu však máme zaručenou lahůdku: stezku podél řeky Mosely. Čtenáři předního německého magazínu věnovaného pěší turistice ji v letošním roce zvolili za vůbec nejkrásnější německou turistickou stezku. Na 365 kilometrech se zde snoubí 2000 let dlouhá historie, úchvatná krajina a vinařská tradice.

Podzimní Mosela

Podzimní Mosela

FOTO: DZT/Hans Peter Merten

Dobrodružný trek pak čeká na ty, kdo se vydají na stezku přírodním parkem Saar-Hunsrück. Ta vede tajuplnými údolími potoků a hlubokými lesy, z nichž ční majestátně vyhlížející skalní stěny. Nejúchvatnější pohled se pak naskytne z vyhlídky Cloef tyčící se nad meandry řeky Sáry (Saar). A aby toho nebylo málo, nedaleko se nachází také nová stezka korunami stromů – podzimní krajinu tu tak lze pozorovat i z ptačí perspektivy.

Meandr řeky Sáry (Saar) na západě Německa

Meandr řeky Sáry (Saar) na západě Německa

FOTO: DZT/Hans Peter Merten