Bojíte se?

Pokud si nyní myslíte, že se ničeho nebojíte, pak vězte, že v Babelsbergu první vlna strachu přichází již krátce po setmění. Je to jako pověstný dům hrůzy: nekonečné labyrinty, temné uličky, staré ztrouchnivělé domky, cesty zahalené mlhou. A tam je potkáte: strašidla, zombie, čarodějnice a další nestvůry.

V Babelsbergu si na vás počíhá i krvelačný klaun

V Babelsbergu si na vás počíhá i krvelačný klaun.

FOTO: Lutz Hannemann

Strach jako zábava

Sotva se člověk vzpamatuje z jednoho šoku, přichází další temný kout. Člověk si řekne, křič, co ti síly stačí – a mnoho návštěvníků také opravdu křičí z plna hrdla, až tím děsí všechny kolem. Můžete to ale brát také jako varování. Třást se strachy, fňukat ani utíkat nepomáhá. A přece se nakonec téměř každý bázlivý výkřik promění ve spokojený smích. Najednou se z příšer stanou miláčkové, s nimiž si každý chce udělat selfie.

Co myslíte, skamarádili byste se?

Co myslíte, skamarádili byste se?

FOTO: Haro Zimmermann

Kde se strašidla berou?

Ptáte se, kdo se skrývá za maskami hrůzostrašných netvorů? Jsou to herci, kteří prošli speciálním castingem. Ten se koná vždy o měsíc dříve a účastníci musí projít přísným výběrem poroty. Ta vybere ty nejděsivější a nejvěrohodnější výkony. Jen tak lze totiž zaručit, že se návštěvníci filmového parku budou v říjnu opravdu bát.

Příšera na castingu

Příšera na castingu

FOTO: Lutz Hannemann