Dýňový ráj v Klaistowě

Největší sklizeň dýní očekává farma Klaistow, kde se mimo jiné specializují také na chřest, který zase dominuje jarnímu období. Jako každý rok by jich mělo být až sto tisíc! Žlutooranžovými plody bude dvůr farmy zářit až do začátku listopadu. Na příchozí zvědavce zde vykukují i figury z dýní. Není to však náhoda. Farma v Klaistowě je totiž místem, kde probíhá každoroční dýňová výstava, jejímž hlavním lákadlem jsou právě nejrůznější figury a objekty postavené z dýní.

V Klaistowě právě probíhá výstava dýní

V Klaistowě právě probíhá výstava dýní.

FOTO: Buschmann & Winkelmann

Návštěvníci se tu mohou také naučit, jak dýně správně krájet a zpracovávat, vyzkoušet nové recepty nebo ochutnat speciality jako dýňové secco, nudle, marmeládu a mnoho dalších. Vše je také možné zakoupit v místním krámku. Kromě něj se příchozí mohou těšit také na tržiště s více než třiceti druhy dýní vypěstovaných přímo na zdejší farmě. Otevřeno je denně od 9 do 18 hodin, vstupné činí dvě eura.

Na výstavě lze zakoupit i více než třicet druhů dýní

Na výstavě lze zakoupit i více než třicet druhů dýní.

FOTO: Buschmann & Winkelmann

Dopřejte si odpočinek v Bad Belzig

Dny brzy začnou být chladnější a chladnější. Díky tomu se zase vrátí život tam, kde je teplo po celý rok – do termálních lázní a wellness center. Českou klientelu rádi uvítají termálky Steintherme v Bad Belzig, kam to z Prahy trvá autem jen něco přes tři hodiny. Zvenku vypadá budova termálních lázní jako kámen zasazený doprostřed krajiny. Ostatně tomu odpovídá i jejich název – „Stein“ znamená kámen. Uvnitř však čeká hotová oáza klidu. Přelidněno tu není snad nikdy a k dispozici je celkem šest bazénů s termální vodou. Masážní trysky jsou samozřejmostí stejně jako sauny.

Užijte si relax v termálkách Steintherme v Bad Belzig

Užijte si relax v termálkách Steintherme v Bad Belzig

FOTO: TMB-Fotoarchiv/G. Welters

Relax v srdci „zelených Benátek“

Další možností, kam vyrazit za chvílemi odpočinku a potřebnou regenerací, je Spreewald. Díky husté síti vodních kanálů, které jsou často jedinou dopravní tepnou, kudy se obyvatelé dostanou ke svým obydlím na ostrůvcích, se tomuto kraji přezdívá „zelené Benátky“. I tady se mohou hosté těšit na termální lázně a ne tak ledajaké. Ve Spreewelten Bad v Lübbenau si totiž zaplavete s tučňáky. Tedy nepřímo. Od lidského bazénu je dělí sklo, přes nějž lze pozorovat, jak mrštní tito prvotřídní plavci jsou. Dalšími lákadly jsou bazény ve vnitřní hale, z nichž jeden je i s protiproudem. Hned vedle je kruhový kanál, kde si také užijete plno zábavy. O relax se pak postarají masážní trysky a gejzíry či pobyt v sauně.

Termální komplex Spreewelten v Bad Lübbenau láká na plavání s tučňáky

Termální komplex Spreewelten v Bad Lübbenau láká na plavání s tučňáky

FOTO: Spreewelten

Přírodní síly vyléčí podzimní neduhy

Trápí vás každý podzim dýchací potíže, či máte problémy s klouby a páteří? Pak budete v přírodních termálních lázních v Templinu na správné adrese. Tady na vás čeká termální voda o teplotě mezi 32 a 36 stupni Celsia s vysokým obsahem jódu (1 až 6 %). Kromě bazénů tu najdete i solnou jeskyni a těšit se můžete také na výtečnou kuchyni. Kdo hodlá setrvat déle, ten by se měl vydat prozkoumat i okolí lázní. Městečko Templin má pěkné historické centrum se starými hradbami.

Relax na vás čeká i v termálkách Naturtherme Templin

Relax na vás čeká i v termálkách Naturtherme Templin

FOTO: Naturtherme Templin