Dovolená podle vašeho gusta

Po dni plném zážitků stráveném v Lužické jezerní krajině, ať už cykloturistikou nebo vodními sporty, přijde kvalitní ubytování vhod. V oblasti Lužických jezer má hledání takového ubytování jednu velkou výhodu: Vždy tu najdete nabídku přesně podle vašich potřeb a rozpočtu. Od plážových hotelů přes domy s maloměstskou atmosférou až po útulné venkovské hotely - komfortní bydlení pro dovolenou je zaručeno. Kromě toho mohou hosté skvěle přenocovat také v mnoha penziónech a hostincích. Kdo by se chtěl zařídit zcela po svém, ten si může pronajmout některý z prázdninových bytů a domů lišících se pouze velikostí a vybavením. Mnoho ubytovacích kapacit v regionu nabízí také možnost grilování, při němž si mohou hosté Lužické jezerní krajiny užít zbytek dne až do posledního okamžiku společně se svou rodinou nebo přáteli.

V kempu s přáteli

V kempu s přáteli

FOTO: Tourismusverband Lausitzer Seenland/Nada Quenzel

Veškerý komfort pro rodiny s dětmi i handicapované

Lužická jezerní krajina nabízí i mnoho ubytovacích kapacit určených pro rodiny s dětmi, které se specializují na jejich specifické potřeby. Rájem pro rodiny s dětmi je rodinný park na jezeře Senftenberger See, který nabízí řadu prázdninových domů a apartmánů po celý rok. Díky rozmanitému animačnímu programu se zde nebudou nudit malí ani velcí návštěvníci. Kempy v Lužické jezerní krajině jsou ideální volbou pro dovolenou v přírodě a nezáleží na tom, zda hosté vyrážejí individuálně, nebo s celou rodinou. Návštěvníci si přitom mohou vybrat ze široké nabídky kempů sahající od jednoduchých chatek až po super komfortní pětihvězdičkové kempy s širokou nabídkou služeb. Postaráno je zde i o hosty cestující s vlastním karavanem. Velká část míst určených speciálně pro karavany se nachází přímo u jezer. Mnoho z poskytovatelů ubytování v regionu se navíc již přizpůsobilo i požadavkům hostů se speciálními přáními a potřebami spojenými s omezením pohybového aparátu, proto nabízí i bezbariérové ubytování.

Čas na vodní sportování

Čas na vodní sportování

FOTO: Tourismusverband Lausitzer Seenland/Nada Quenzel

Inspirace pro nevšední ubytování

Ubytování s pravou námořnickou atmosférou nabízí hotel Leuchtturm (maják) u jezera Geierswalder See. Hotel patří k novinkám v regionu. Hosté zde mohou přenocovat i ve 22 metrové výšce ve věži majáku. Na hosty se těší také  čtyřhvězdičkový hotel Seehotel, i když jezero, u kterého leží, je zatím zaplaveno jen z poloviny. Vzniká zde totiž díky zaplavování bývalého povrchového dolu. Oprostit se od starostí všedního dne, načerpat novou sílu a relaxovat mohou hosté i ve Wellness hotelu u jezera Senftenberger See.

Do Lužice můžete přijet i s vlastním karavanem

Do Lužice můžete přijet i s vlastním karavanem

FOTO: Tourismusverband Lausitzer Seenland/Nada Quenzel

A co takhle noc strávená přímo na vodě? To v Lužické jezerní krajině nepředstavuje sebemenší problém. Neboť region nabízí kromě ubytovacích kapacit s výhledem na jezera také exkluzivní plovoucí domy s moderním a vysoce kvalitním vybavením, a vedle toho i plovoucí vory (hausbóty), pro které není nutné mít speciální oprávnění, na nichž mohou hosté přímo na jezeře zažít noc plnou dobrodružství.

Ubytujte se v moderním plovoucím domě!

Ubytujte se v moderním plovoucím domě!

FOTO: Tourismusverband Lausitzer Seenland/Nada Quenzel

Na středověkém hradě Jakubzburg, postaveném v 21. století, si pak mohou hosté dopřát ubytování v autenticky a stylově zařízených prázdninových bytech a vydat se na cestu do minulosti. Romantické může být spaní na seně, bydlení v netopýřím zámku, přenocování ve mlýně nebo v individuálně zařízených tematických pokojích jako námořnická kajuta nebo zlatý důl, to vše je v Lužické jezerní krajině možné a poskytuje hostům jedinečný zážitek.