Filmový park Babelsberg

Pokud se vypravíte s rodinou do Postupimi, kromě historických památek byste rozhodně neměli vynechat filmový park Babelsberg. Filmová produkce má totiž v Postupimi více než staletou tradici, během níž se v babelsberských studiích natočily na dvě tisícovky filmů. Dnes se zde točí oscarové snímky. Areál filmových studií je veřejnosti otevřen od dubna do října. K vidění jsou kromě autentických filmových kulis také impozantní kaskadérské show.

V areálu filmových studií Babelsberg na návštěvníky čekají i kaskaderská vystoupení

V areálu filmových studií Babelsberg na návštěvníky čekají i kaskadérská vystoupení

FOTO: Filmpark Babelsberg

Interaktivní muzeum pro malé vědce

Malé vědce určitě potěší návštěva vědeckého muzea Extavium. Interaktivní expozice je jako dělaná pro všechny zvědavce, kteří si tu mohou vědu vyzkoušet v praxi. Zároveň si potřebné vědomosti procvičí hravou formou. Chemie, fyzika, biologie, výživa i historie jsou tu navzájem propojeny. Někdy se člověk až diví, jak se od indiánských historek dostane třeba k chemické struktuře cukru včetně experimentů.

Máte doma malé zvědavce? V Postupimi se nudit nebudou!

Máte doma malé zvědavce? V Postupimi se nudit nebudou!

FOTO: Exploratorium Potsdam

Dobrodružství v korunách stromů

Vystavují vaše děti na odiv raději dovednosti než vědomosti? Vezměte je do lanového centra Abenteuerpark Potsdam. Patří mezi největší a nejpestřejší v celém Německu. Lézt ze stromu na strom si tu může vyzkoušet celá rodina. Celková délka lanových tras činí téměř dva kilometry, přičemž jsou sestaveny ze 170 různých prvků, závěsů či překážek. Největším lákadlem je 200 metrů dlouhé lano, po němž to v závěsu sviští jedna báseň. Tras přímo mezi stromy je tu celkem dvanáct s různými obtížnostmi a výškou od jednoho do dvanácti metrů. Na své si tu tak přijde jistě každý.

V lanovém centru si užijí spoustu zábavy i dospělí

V lanovém centru si užijí spoustu zábavy i dospělí.

FOTO: Abenteuerpark Potsdam

Tropy po celý rok

I když počasí nepřeje, v Postupimi je stále co navštěvovat. V takovém tropickém skleníku Biosphäre Potsdam se teploty celoročně pohybují mezi 23 a 28 stupni Celsia. To vyhovuje exotické vegetaci i zvířatům. Tropických rostlin je tu asi dvacet tisíc, takže uvnitř panuje už pořádná džungle. Nad hlavami návštěvníků se vznáší hromy a blesky, naštěstí jde však jen o efekty. Procházku mezi stromy vysokými až 14 metrů zpříjemní vlídné klima u vodopádu i barevná záplava motýlů.

Je libo džungli? I tu najdete v Postupimi.

Je libo džungli? I tu najdete v Postupimi.

FOTO: Biosphäre Potsdam