Ráj inlajnistů

Fläming Skate zní sice trochu jako název nanejvýš nějakého bruslařského oválu, ale nenechte se mýlit. Fläming jako takový je totiž rozsáhlou přírodní a kulturně historickou oblastí v jihozápadní části Braniborska. Díky husté síti stezek vhodných k inline bruslení je dnes část oblasti, konkrétně Niederer Fläming a Baruther Urstromtal, známá jako Fläming Skate. Celková délka tras zde čítá úctyhodných 230 kilometrů. Je tedy málo pravděpodobné, že byste se při bruslení museli obávat kolize s dalšími bruslaři či cyklisty. A to i přesto, že do německé metropole je to odtud jen hodinka cesty.

Fläming Skate se vyznačuje hustou sítí stezek s kvalitním povrchem vhodným pro bruslaře, handbikery i cyklisty, zkrátka pro každého

Fläming Skate se vyznačuje hustou sítí stezek s kvalitním povrchem vhodným pro bruslaře, handbikery i cyklisty – zkrátka pro každého.

FOTO: Landkreis TF

Stezky pro všechny

Na drtivé většině míst jsou stezky dva až tři metry široké, poskytují tedy dostatek prostoru k tomu, abyste se vyhnuli protijedoucím bruslařům nebo se zaměřili na pilování stylu. Fläming Skate je oblíbený také u rodin s dětmi, a to právě díky dostatku prostoru, absenci silničního provozu a hlavně okruhům bez převýšení. Najdou se tu však i trasy pro náročnější bruslaře. Podél tras jsou v pravidelných rozestupech umístěné mapy, a nemusíte se tak obávat, že zabloudíte. Majitelé smartphonů si navíc mohou stáhnout data pro Google Maps.

Stezky jsou ve Flämingu dostatečně široké, aby se na ně vešli i cyklisté a handbikeři

Stezky jsou ve Flämingu dostatečně široké, aby se na ně vešli i cyklisté a handbikeři.

FOTO: TMB/Y. Maecke

Doporučené trasy
Okruh RK 7
Relativně nový okruh o délce 39 km, vhodný pro bruslaře. Trasa vede lesnatými úseky a mezi polnostmi.
Zajímavost: Okruh vede okolo historického městečka Dahme. Na celé trase je jen 10 m dlouhý úsek, kde je nutné jet po dlážděné ulici, a to podél městských hradeb. Dále je trasa opět bez provozu.
Okruh RK 8
Rovněž nový okruh, který si oblíbili i cyklisté. Celková délka je 83 km. Pohodlně se sem lze dostat regionálním vlakem RE3 z Berlína do stanice Baruth Mark nebo Klasdorf.

Na brusle na závodní okruh

Chtěli byste raději zkusit něco netradičního? Pak vezměte své brusle a vyrazte s nimi na Lausitzring, automobilový závodní okruh. Tady teprve zjistíte, co to znamená, když se řekne prvotřídní asfalt. Dopředu se ale informujte o termínech, jelikož bruslit se tu nedá z pochopitelných důvodů každý den. Lausitzring otvírá své brány veřejnosti pouze ve vybrané dny, vždy ve večerních hodinách. Pokud nemáte dnes odpoledne nic na práci, můžete ihned vyrazit, dnes od 19 do 21 máte možnost. Další se naskytne za dva týdny, 25. srpna, opět od 19 do 21 hodin. Vstupné činí 3,50 eur. Z Prahy na Lausitzring to autem trvá bez provozu zhruba dvě a čtvrt hodiny.

Podvečerní bruslení na Lausitzringu

Podvečerní bruslení na Lausitzringu

FOTO: EuroSpeedway Verwaltungs GmbH