Tip pro letošní léto: Lužická jezera

Lužická jezerní krajina je oblastí, kde ještě před několika lety probíhala těžba hnědého uhlí. Dnes má však tento kraj již zcela jiný ráz a díky zaplavování důlních jam se z něj stává prázdninový region budoucnosti. Již dnes je polovina z celkových dvaceti jezer využívána k rekreaci. Některá jsou propojena kanály tak, aby mezi nimi bylo možné proplouvat s motorovými čluny či plachetnicemi, které tu již zdomácněly. Na souši vznikly nové asfaltované cyklostezky vhodné díky své rovinatosti i pro rodiny s dětmi a bruslaře. Rozmáhá se i vytváření nových ubytovacích kapacit, ať už to jsou hotely, útulné penzióny či kempy. Vše na prvotřídní úrovni.

Plachetnice v přístavu Niemtsch

Plachetnice v přístavu Niemtsch.

FOTO: Mario Hambsch

Kemp na břehu Senftenberského jezera

Pokud holdujete kempování, Lužická jezera si jistě zamilujete. Kempy tu jsou přímo na březích jezer, takže do vody to od stanu, chatky nebo obytného vozu máte jen pár kroků. Jak je známo, Němci si potrpí na kvalitu a kempování doslova milují. Proto se můžete i tady těšit na prvotřídní servis a dobré vybavení. Příkladem je kemp na břehu Senftenberského jezera v části obce zvané Niemtsch.

Letecký pohled na kemp v Niemtsch

Letecký pohled na kemp v Niemtsch.

FOTO: Mario Hambsch

Místo, kde se lidé rádi baví

Pětihvězdičkový kemp zaujme kruhovým uspořádáním ploch pro obytné vozy a přívěsy. Podle majitele je to proto, aby se hosté poznali mezi sebou a užili si více zábavy pospolu. „Právě o to tady stojíme,“ říká Horst Schnella. „Naše cílová skupina má ráda společenské vyžití, ale přitom má každý okolo svého stanoviště stále dostatek soukromí.“

V kempu panuje přátelská atmosféra

V kempu panuje přátelská atmosféra.

FOTO: Steffen Rasche

Ráno do posilovny, po výletě na masáž nebo do sauny

Každé stanoviště má vlastní přípojku na vodu, elektřinu i televizi. A aby hostům nic nechybělo, pracuje se nyní na rozšíření pokrytí areálu signálem wifi. Tím však vybavení areálu nekončí. Ke společnému užití je k dispozici sauna a posilovna, k poskytovaným službám patří také masáže. Ty přijdou vhod například po celodenním výletu na kole napříč Lužickou jezerní krajinou, kterou by byla chyba vynechat. Výhodou je, že si kolo můžou hosté půjčit jen pár metrů od kempu. To samé platí i o lodích. Není však problém si přivézt loď vlastní.

Na svém stanovišti má každý dostatek místa

Na svém stanovišti má každý dostatek místa.

FOTO: Steffen Rasche

Bylinková zahrádka pro všechny

Po náročném dni se všichni sejdou opět v kempu a vytáhnou své grilovací náčiní. Dokonce ani s bylinkami na maso si člověk nemusí lámat hlavu, k tomu je tu totiž bylinkový záhon pro všechny hosty. Pak už jen stačí si vychutnat pohled na západ Slunce a těšit se na snídani s čerstvým pečivem z pekárny odvedle. Pokud tedy hledáte kemp, kde budete mít veškerý komfort a starosti tak budete moci hodit za hlavu, kemp v Niemtsch u Senftenberského jezera je dobrou volbou.

Hostům kempu je k dispozici také sauna

Hostům kempu je k dispozici také sauna.

FOTO: Steffen Rasche