Nepřeberné možnosti

Ačkoli ještě nedosáhla všechna jezera finální úrovně hladiny, už dnes se tu dá plachtit, surfovat, pádlovat i potápět. S více než desítkou jezer není výběr zrovna nejlehčí, třeba pláže tu jsou živé, stinné i klidné. Naopak jezera Senftenberger See, Geierswalder See, přehrada Spremberg či jezero Bärwalder See jsou zase ideální pro plachtění.

Dovolenou v Lužici si užije celá rodina

Dovolenou v Lužici si užije celá rodina.

FOTO: Tourismusverband Lausitzer Seenland/Nada Quenzel

Kdo má raději větší adrenalin, tomu stačí se přesunout jen o kousek dále a vyřádit se na vodních lyžích, wakeboardu nebo na motorovém člunu. Přímo ideálním místem pro takovou zábavu je centrum vodních sportů na jezeře Halbendorfer See. Pro ty, kdo se raději nechají svézt, je tu pak možnost nalodit se na výletní loď. Dobrodružství naopak slibuje výlet na raftech po řece Sprévě, najdou se tu ale i tací, kdo dají přednost odpočinku při rybaření.

Wakeboarding na jezeře Halbendorfer See

Wakeboarding na jezeře Halbendorfer See

FOTO: Peter Kunze

Léto zpestří i řada akcí

Lužická jezerní krajina sice teprve vzniká, ale už nyní je zde přes léto čilý turistický ruch. O zpestření se přes léto postarají různé akce, jako třeba regaty, triatlon a další sportovní klání, hudební festivaly či jezerní slavnosti. Kalendář akcí je vskutku bohatý a vybere si z něj každý.

Regata na jezeře Geierswalder See

Regata na jezeře Geierswalder See

FOTO: 1. Wassersportverein Lausitzer Seenland

Nadcházející akce v Lužické jezerní krajině:
2. července 2016: New Sealand Festival, Partwitzer See – festival elektronické hudby
7. až 11. července: Feel Festival, Bergheider See – hudební festival, 16 pódií, žánry: indie, alternative, elektro, hip hop a další
13. až 14. srpna 2016: Senftenberger Hafenfest – slavnosti přístavu, závody dračích lodí, bohatá kulinářská nabídka
27. až 28. srpna 2016: Triatlon KnappenMan, Dreiweibener See
3. až 4. září 2016: Red Bull Air Race, Lausitzring