Přírodní ráj nedaleko metropole

Před branami Berlína se na ploše 750 čtverečních kilometrů rozprostírá jedinečná krajina plná dobrodružství, kterou ocení každý milovník pěší turistiky a přírody. Dobře vybavené a značené zážitkové stezky a turistické trasy jako Oderlandweg vedou návštěvníky kolem původních mokřadů a romantických jezírek.

Jezero Leipnitzsee

Jezero Leipnitzsee

FOTO: TMB Fotoarchiv/Steffen Lehmann

Na kole do minulosti

Pestrou krajinou vedou také cyklostezky, jako například dálková cyklotrasa spojující Berlín a baltský ostrov Uznojem (Usedom). Cestu lemuje velký počet zřícenin hradů z doby, kdy tu žili Slované i Germáni. Ty jsou ideální příležitostí pro krátkou zastávku. A pokud budete mít pocit, že jste trochu zabloudili, vydejte se k historickému kanálu Finowkanal, kde najdete informační bod.

Finowkanal

Finowkanal

FOTO: TMB Fotoarchiv

Ponořte se do fascinující říše zvířat a vodního světa

Největší oblibě se těší bezpočet jezer vhodných ke koupání a romantické řeky, které vznikly už v poslední době ledové. Návštěvníci tu mohou zaměřit dalekohled na ledňáčky a konipasy horské nebo se mohou sami ponořit do čisté vody v jezerech.

Vodáci na jezeře Leipnitzsee

Vodáci na jezeře Leipnitzsee

FOTO: TMB Fotoarchiv/Wolfgang Koral

Nejlepší výhled na vřesoviště

Perfektní alternativou je výlet do vřesoviště Schönower Heide na jihu přírodního parku. Z vyhlídkové věže se pak otevírá úchvatný panoramatický výhled na kvetoucí vřesoviště.

Přírodním parkem Barnim vedou značené turistické trasy

Přírodním parkem Barnim vedou značené turistické trasy

FOTO: TMB Fotoarchiv/Steffen Lehmann

Cesta časem

V návštěvnickém centru Barnim Panorama se dozvíte zajímavé příběhy o historii parku Barnim a jeho proměnách od divočiny v době ledové až po moderní kulturní krajinu. Kdo chce přijet jako za starých dobrých časů, zvolí parní vlak z Berlína.

Návštěvnické centrum Barnim Panorama

Návštěvnické centrum Barnim Panorama

FOTO: TMB Fotoarchiv/Matthias Fricke