Nádraží jako výchozí bod pěších túr a cyklovýletů

Skvělou příležitostí, jak poznat tuto pozoruhodnou přírodu ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko, je vyrazit na poznávací výlet pěšky nebo na kole. Velmi hezké stezky vedou po trase bývalé železniční trati Vennbahn nebo po nedaleké turistické trase Eifelsteig, vedoucí z Cách až do Trevíru. Ta se také každoročně umisťuje na předních příčkách hodnocení turistických tras a nadchne především dechberoucími pohledy na rozlehlou krajinu. Skvělým výchozím bodem pro výlet po těchto stezkách jsou vyznačená cyklistická a turistická nádraží.

Nejlepší způsob jak poznat co nejvíce ze zdejší krajiny je vydat se na některou z cyklostezek, které se hodí pro celou rodinu

Nejlepší způsob, jak poznat co nejvíce ze zdejší krajiny, je vydat se na některou z cyklostezek, které se hodí pro celou rodinu

FOTO: archiv Eifel Tourismus GmbH

Cesta časem do jeskyní z doby kamenné a ke klášterním zdem

Při průzkumu jeskyň z doby kamenné nebo objevování pozůstatků po Římanech si návštěvníci mohou připadat jako na cestě časem. Hradů, zámků a klášterů je tu víc než stovka, a tak není divu, že člověk neví, kam zavítat nejdřív. Doporučujeme začít ve skanzenu Kommern s víc než šedesátkou budov pocházejících z různých částí Porýní.

Hrady v pohoří Eifel

Hrady v pohoří Eifel

FOTO: archiv Eifel Tourismus GmbH

Národní park Eifel – drsná krajina s bohatou faunou

Pozoruhodná krajina přírodního parku Hohes Venn-Eifel zahrnuje také území národního parku Eifel, který láká návštěvníky na majestátní bukové lesy, rozlehlé porosty sukovitých dubů a tajemné rokliny se zurčícími potoky.

V okolí turistické trasy Eifelsteig to ale kvete i přes léto

V okolí turistické trasy Eifelsteig to kvete i přes léto

FOTO: archiv Eifel Tourismus GmbH

Nedotčená příroda

Bohatá fauna a flóra jsou zárukou fascinujících přírodních zážitků, které jsou tady na západě Německa zcela unikátní. Eifel zaplňuje mezeru v síti národních parků na západě země a je to zároveň první park s chráněnými bukovými lesy atlantického typu ve středohorských polohách na kyselých půdách. Tam, kde se dříve kácely stromy, dnes nerušeně rostou divoké a původní lesy. Útočiště nezbytné pro přežití tu našlo přes 230 ohrožených rostlinných a živočišných druhů.

Na jaře jsou velkým lákadlem přírodního parku Hohes Venn-Eifel lány rozkvetlých narcisů

Na jaře jsou velkým lákadlem přírodního parku Hohes Venn-Eifel lány rozkvetlých narcisů

FOTO: Naturpark Hohes Venn-Eifel

Po túře do Kneippových lázní

Nabídka možností, jak v národním parku strávit volný čas a něco přitom zažít, je opravdu pestrá. Do národního parku se můžete vydat sami nebo s průvodcem. Průvodci národním parkem provádějí návštěvníky chráněným krajinným územím každou neděli v době školních prázdnin (na tzv. den pralesa) a poodhalují jim tajemství přírody.

Na národní park navazuje přírodní park Nordeifel

Na národní park navazuje přírodní park Nordeifel

FOTO: Naturpark Nordeifel e.V.

V kouzelném lázeňském městečku Gemünd na okraji Národního parku Eifel, nabízejícím Kneippovu vodoléčbu, se nachází lesní zážitkové centrum s láskyplně zařízenými výstavními prostorami a pestrou nabídkou zážitků pro návštěvníky každého věku.

Pauza u jezera

Pauza u jezera

FOTO: archiv Eifel Tourismus GmbH