Zahájení sezóny: Rock in Caputh 20.–21. 5. 2016

Festival s názvem Rock in Caputh je dvoudenní akce s pestrým programem, dvěma scénami, kvalitním kempem a především skvělou atmosférou a spoustou atrakcí jak pro mladé, tak pro celé rodiny. Regionální charakter zde nutně neznamená úbytek na kvalitě, ba naopak. Postupim a okolí má hudebním fanouškům co nabídnout a idylický Caputh na břehu Schwielowsee, jednoho z mnoha jezer nedaleko Postupimi, se tak každoročně pro místní stává hudební Mekkou. Už jen samotná organizace festivalu stojí za obdiv – za festivalem totiž stojí parta asi osmi desítek nadšených dobrovolníků.

Helene Beach Festival se koná v idylickém prostředí na louce obklopené lesy přímo na břehu jezera Helenesee

Helene Beach Festival se koná v idylickém prostředí na louce obklopené lesy přímo na břehu jezera Helenesee

FOTO: Helene Beach Festival

Helene Beach Festival Frankfurt/Oder 28.–31. 7. 2016

Na dlouholetou tradici navazuje červencový Helene Beach Festival ve Frankfurtu nad Odrou. Atraktivní je zejména díky možnosti spojit hudbu a tanec s dovolenou u vody. Koná se totiž přímo na břehu Helenesee, jednoho z nejkrásnějších jezer v celém Braniborsku. Ubytovat se lze v přilehlém kempu, jen pár metrů od písečné pláže. Počítejte ale s tím, že po této dovolené budete potřebovat ještě jednu. Na čtyřech pódiích se během čtyřech dnů vystřídají ve stovce koncertů známí němečtí interpreti napříč žánry, od rocku přes pop a electro až po hip hop. Každý si tedy přijde na své.

Po protančené noci přijde osvěžení v jezeře Helenesee určitě vhod

Po protančené noci přijde osvěžení v jezeře Helenesee určitě vhod

FOTO: Helene Beach Festival

Pokud byste náhodou koncem června během cest narazili v malé vesničce Protzen nedaleko Berlína na podezřele vysokou koncentraci černě oděných jedinců v těžkých kožených botách a s kovovými pyramidami na opascích, tak se bude pravděpodobně jednat o návštěvníky malého metalového festivalu Protzen Open Air. Letos už je bohužel kompletně vyprodán, ale pokud byste chtěli zažít nefalšovanou metalovou akci na německý způsob, třeba se na vás usměje štěstí příští rok.

Tak co, už se těšíte na festivalovou sezonu?

Tak co, už se těšíte na festivalovou sezónu?

FOTO: Helene Beach Festival