Tropy se vším všudy

Klima postupimského tropického skleníku je dovedeno k dokonalosti. Nebuďte tak překvapeni, když v něm každou hodinu začne hřmět a blýskat se. Nejprve se vydejte k vodopádům, poté po klikatých chodníčcích k motýlímu domu, odtud pak do výšin, k samotným korunám stromů dosahujícím výšky až 14 metrů.

V postupimské džungli na návštěvníky číhá mnoho překvapení

V postupimské džungli na návštěvníky číhá mnoho překvapení.

FOTO: Biosphäre Potsdam

Program pro děti i dospělé

Dětem návštěvu zpestří možnost krmení místních pestrobarevných koi kaprů, ke kterému se mohou připojit vždy v sobotu a v neděli večer u kavárny Cafe Tropencamp. Dospělí se zase mohou od odborníka dozvědět něco o chovu těchto okrasných ryb.

Malí i velcí se mohou zapojit do hádanek a her

Malí i velcí se mohou zapojit do hádanek a her.

FOTO: Biosphäre Potsdam

Noční džungle

Děti i dospělí se mohou vydat na průzkum postupimské džungle i za tmy. Stačí vzít baterku a vyrazit. Nejbližší takovou možnost budou mít návštěvníci už tento pátek, od 18.30 do 21.30 hodin. Zajímavá je ale pochopitelně i klasická návštěva v jakoukoli jinou denní dobu. Běžná otevírací doba končí ve 20.00. Na každém kroku vás budou provázet informační tabule se zajímavostmi a hádankami.

Noční prohlídka stojí za to

Noční prohlídka stojí za to.

FOTO: Fotoclub Kröger/Uwe Granzow

Výstava orchidejí 17. 3. až 1. 5. 2016

Od poloviny března do začátku května se zde každoročně koná výstava orchidejí. Ideální způsob, jak přivítat přicházející jaro. Pestrobarevné květy a omamná vůně orchidejí propůjčují tropické hale zcela jedinečnou atmosféru. Každou středu se navíc od samotných zahradnic můžete u kávy dozvědět vše o péči o orchideje. Setkat se s nimi lze vždy ve 14 hodin u pralesního jezírka. Kdo by měl chuť si vyrobit velikonoční dekoraci s orchidejemi, bude mít možnost 23. března na workshopech od 10, 12 nebo 14 hodin.

Navštivte výstavu orchidejí

Navštivte výstavu orchidejí

FOTO: P. Czech