Světová novinka z bavorského lesa: RuckXbob

V Bavorském lese je 130 kopců vyšších než 1000 metrů, k tomu i nespočet dalších, menších svahů přímo vybízejících k tomu, aby člověk popadl sáňky, bob nebo cokoliv jiného, na čem se dá jezdit, a vyrazil na několik hodin sjíždět kopec za kopcem. Nač se ale tahat se saněmi, když si stačí nasadit batoh, vyšlapat na kopec, tam batoh sundat a sjet po něm do údolí? Takzvaný RuckXbob vymysleli v Grafenau. Stačí jen pár chvil a obyčejný batoh se promění v bob. Půjčit si ho zde může kdokoliv. Díky tomuto vynálezu si člověk užije pěší turistiku a sáňkování zároveň.

Vydáte-li se na procházku zimní krajinou, objevíte i mnoho zajímavých památek

Vydáte-li se na procházku zimní krajinou, objevíte i mnoho zajímavých památek.

FOTO: Tourismusverband Ostbayern e.V.

Nejdelší německé sáňkařské dráhy

Přírodní sáňkařské dráhy v Bavorském lese patří k nejdelším v celém Německu. Dráha v Geißkopf je osm metrů široká a na délku měří dva kilometry. Směr jízdy musí sáňkaři změnit celkem desetkrát a zdejší zatáčky opravdu stojí za to. Cestu na kopec i se sáňkami nemusejí návštěvníci naštěstí zdolávat po svých, od toho je tu sedačková lanovka.

Nejvíce si sáňkování užívají děti

Nejvíce si sáňkování užívají děti.

FOTO: Landkreis Neustadt an der Waldnaab/Stefan Gruber

To samé platí o dráze na Hohenbogen, která sice měří na délku jen 700 metrů, ale zato si zde můžete užívat i nočního sáňkování za umělého osvětlení. Nejdelší jsou ovšem dráhy v Hochzellu (Bodenmais), jedna měří 3,1 km, druhá 2,9 km. Ta kratší z nich je „černá“, takže v údolí se ocitnete coby dup.

Sáňkování na nové sáňkařské dráze na Velkém Javoru si zamilují i dospělí

Sáňkování na nové sáňkařské dráze na Velkém Javoru si zamilují i dospělí.

FOTO: Arber-Bergbahn

Ideální místo pro rodiny s dětmi

Nejoblíbenějším zimním střediskem Bavorského lesa je Großer Arber (Velký Javor). I zde se kromě lyžování dá i sáňkovat, a to na 1,2 km dlouhé dráze. Nahoru se taktéž pohodlně vyvezete lanovkou. A aby místní provozovatelé dostáli své image rodinného střediska, kde je bezpečnost nade vše, je zdejší sedačková lanovka jako jedna z mála na světě opatřena automatickým dětským bezpečnostním pásem.

Velký Javor

Velký Javor

FOTO: Tourismusverband Ostbayern e.V./Rudi Simeth