Bavorsko se vším všudy

Krása bavorských hor nespočívá jen v nich samých, ale také v tom, že se zde vše točí kolem bavorské (pivní) kultury. I v horách se to totiž hemží veselými muzikanty, hospodské stoly se prohýbají pod tupláky a typickými bavorskými tradicemi a zvyky místní prostě žijí. A k tomu všemu tu mají kvalitní silnice, takže celé německé Alpy projedete naprosto v klidu autem. Když se pak k bavorskému životnímu stylu přidají ještě naprosto úchvatné výhledy na krásné ostře řezané alpské vrcholy, na to už slova nestačí.

Už samotná jízda autem může být v Alpách zážitkem

Už samotná jízda autem může být v Alpách zážitkem.

FOTO: Tölzer Land Tourismus

Jako z reklamy na čokoládu

Více než dvacítka křišťálově čistých jezer, pohádkové hrady a zámky, přes šedesát lázeňských středisek, soutěsky, údolí, stovky horských vrcholů a prosluněné louky, kde bavorští salašníci chovají ovce a vyrábějí výtečný sýr – to vše provází ty, kdo se vydají na Německou alpskou stezku.

Zámek Neuschwanstein v zimním kabátu

Zámek Neuschwanstein v zimním kabátu

FOTO: Bayern Tourismus Marketing GmbH

Láká také na kulinářské zážitky ve starodávných vysokohorských chatách, rušných hospůdkách nebo útulných kavárnách na březích jezer. Kromě toho nabízí spoustu možností k aktivitám, jako je rafting a další vodní sporty všeho druhu, paragliding, cyklistika, treking, horolezectví, ale samozřejmě také k zimním sportům v mnoha lyžařských střediscích.

Lyžařské středisko Brauneck

Lyžařské středisko Brauneck

FOTO: Tölzer Land Tourismus/Klaus Knirk

Nekonečné možnosti

Během putování Alpami si můžete udělat prázdniny na farmě nebo se ubytovat třeba v luxusní horské chatě, možností je podél celé trasy spousta a výběr je zcela na vás. Jelikož stezka prochází úchvatnou přírodní i kulturní krajinou, má člověk možnost spatřit i řadu jedinečných památek a zajímavostí, jako je například nejvyšší německý vrchol Zugspitze, slavné královské zámky u Füssenu, kláštery Ettal a Benediktbeuern, památku UNESCO Wieskirche, majestátní horu Watzmann, St. Bartholomä u jezera Könogssee, alpský národní park Berchtesgaden a spoustu dalšího.

Klášter Benediktbeuern

Klášter Benediktbeuern

FOTO: Bayern Tourismus Marketing GmbH

Kdo už tu jednou byl, ten jistě potvrdí

Rozhodně se doporučuje projet celou trasu tam a zpět nebo si naplánovat častější přestávky i s ubytováním či rovnou celou dovolenou. Jen tak si totiž lze vychutnat zdejší alpskou krásu plnými doušky. Pravda, už z auta toho uvidíte hodně, ale tu pravou idylku jako z pohlednice musíte poznat blíže. Německé alpské stezky je na krátký výlet prostě škoda!

Garmisch-Partenkirchen a vrcholy Waxstein (2 277 m), Zugspitze (2 964 m) a Alpspitze (2 628 m)

Garmisch-Partenkirchen a vrcholy Waxstein (2277 m), Zugspitze (2964 m) a Alpspitze (2628 m)

FOTO: Bayern Tourismus Marketing GmbH