Světoznámé historické památky v hloubkách a výšinách

Smaragdově zelené jezero Königssee a legendami opředený Watzmann, tyčící se do výšky 2713 m n. m., který je považován za jednu z nejkrásnějších hor na světě, to jsou jen dvě z nespočtu dalších atraktivních míst, která v Berchtesgadensku čekají na vaši návštěvu.

Jezero Königssee patří k oblíbeným výletním cílům

Jezero Königssee patří k oblíbeným výletním cílům.

FOTO: Berchtesgadener Land Tourismus GmbH

Klasikou v Berchtesgadensku je dnes už plavba po jezeře Königssee – z jednoho konce na druhý trvá plavba asi 45 minut, během které si můžete poslechnout proslulou ozvěnu východní stěny Watzmannu.

Stará solanka: obchod a muzeum soli

Stará solanka: obchod a muzeum soli.

FOTO: Berchtesgadener Land Tourismus GmbH

Kromě toho se v této oblasti nachází také solné doly Salzbergwerk, do nebeských výšin se můžete vydat, pokud se rozhodnete navštívit „orlí hnízdo“, tedy Kehlsteinhaus.

Zážitkem je také projížďka nejstarší kabinovou lanovkou světa, která je v provozu po celý rok, jmenuje se Predigtstuhlbahn. Při stoupání na vrchol si můžete vychutnat dechberoucí výhledy na zdejší hory a také alpské městečko Bad Reichenhall.

Predigtstuhlbahn: nejstarší kabinová lanovka na světě

Predigtstuhlbahn: nejstarší kabinová lanovka na světě.

FOTO: Berchtesgadener Land Tourismus GmbH

Ráj pro milovníky sportovně-aktivních dobrodružství

Nabídka pro pěší turisty je rozsáhlá, v oblasti Berchtesgadenska se nachází více než 1000 km značených tras. Na výběr jsou jak pohodlné a nenáročné trasy, tak trasy vedoucí na vrcholky hor, včetně přechodu vrcholku Watzmannu ležícího ve výšce 2714 m n. m., a trasy určené pouze pro zkušené horolezce.

Nachází se zde i lezecké trasy

Nacházejí se zde i lezecké trasy.

FOTO: Berchtesgadener Land Tourismus GmbH

Ve vašem programu by neměla chybět ani prohlídka s průvodcem zdejšího Národního parku Berchtesgaden, který je jediným německým národním parkem v oblasti Alp. Prohlídky organizované národním parkem jsou bezplatné, v doprovodu zkušeného strážce parku se můžete těšit na pozorování zdejších orlů a také na zajímavé a poučné vyprávění a ukázku zdejší flóry a fauny nacházející se v této chráněné krajinné oblasti.

Kromě toho ale také pohodové trasy pro pěší turistiku

Kromě toho ale také pohodové trasy pro pěší turistiku.

FOTO: Berchtesgadener Land Tourismus GmbH

Zajímavostí, která již patří ke zdejším tradičním letním akcím, je berchtesgadenský festival pěší turistiky (Berchtesgadener Land Wander Festival), který se letos bude konat již po páté. Festival nabízí mnoho výzev a zážitků pro všechny návštěvníky.

Tajným tipem pro návštěvníky je výprava k jezeru Funtensee poblíž chaty Kärlingerhaus, tato tříhodinová trasa vedoucí od Sv. Bartoloměje patří k těm nejkrásnějším v regionu zdejších Alp.

Síly můžete načerpat na zdejších horských chatách

Síly můžete načerpat na zdejších horských chatách.

FOTO: Berchtesgadener Land Tourismus GmbH

Kromě rozsáhlé sítě pěších tras všech obtížností je Berchtesgadensko také vyhledávanou oblastí pro cyklistiku, nabízí jak pohodové trasy, tak trasy vhodné pro rodiny s dětmi, kromě toho ale i cyklistické trasy pro nadšené sportovce.

Velmi dobře značená síť 14 tras nabízí mnoho možností, jak mezi sebou trasy kombinovat. Celkem se zde nachází přes 1000 km cyklistických tras.

Sportovci oceňují i trasy pro horská kola

Sportovci oceňují i trasy pro horská kola.

FOTO: Berchtesgadener Land Tourismus GmbH

Jednou ze zdejších specialit, které můžete při svých výpravách ochutnat, je speciální knedlík zvaný Kaspressknödel, vrcholným gastronomickým zážitkem je třeba na horské chatě Gotzenalm, na kterou se dostanete jak pěšky, vydáte-li se na čtyřhodinový pochod, tak na horském kole. Kromě této regionální speciality na vás na 75 zdejších horských chatách čeká celá řada dalších lahůdek.

Bavorská pohostinnost

Nikde jinde nejsou pohodový přístup k životu a typická bavorská pohostinnost tak zakořeněné jako právě v Berchtesgadensku. Právě zde si můžete užít pohodlné ubytování u přátelských hostitelů, kteří pro vás budou mít mnoho tipů a informací o volnočasových možnostech v regionu.

Horské chaty nabízí tradiční občerstvení

Horské chaty nabízejí tradiční občerstvení.

FOTO: Berchtesgadener Land Tourismus GmbH

Každý si zde vybere přesně podle svých přání a možností. V oblasti se nacházejí designové hotely, venkovské horské hotely i malé rustikální prázdninové domky, stejně jako malebné hostince.

Berchtesgadenská města a možnosti nakupování

Kromě přírody si zde můžete dosyta užít i nakupování, pěší zóny v městech Bad Reichenhall, Berchtesgaden, Freilassing a Teisendorf lákají svými obchůdky, kavárnami a restauracemi nejen k nakupování, ale i k procházkám po městě.

V Berchtesgadensku si užijete i nakupování

V Berchtesgadensku si užijete i nakupování.

FOTO: Berchtesgadener Land Tourismus GmbH

Odpočinout si a načerpat síly a novou energii můžete ve zdejších útulných kavárnách, příjemných restauracích a malebných hostincích – některé z nich se dokonce pyšní vlastními pivovary.

Takže: Vydejte se objevovat krásy Berchtesgadenska! Těšíme se na vaši návštěvu!

Komerční sdělení
Speciální nabídka pro vás!
Pěší turistika v kombinaci s kulturními zážitky
Srdečně vítejte na solné stezce SalzAlpenSteig nacházející se v Berchtesgadensku. Tato stezka je certifikovanou dálkovou trasou vinoucí se křížem krážem regionem, jehož historie je neodmyslitelně spojena s těžbou soli. Kromě toho zde narazíte i na mnoho dalších světoznámých zajímavostí.
Služby:
  • 4 noci se snídaní u vybraných hostitelů v Ramsau, Schönau a. Königssee a Berchtesgadenu
  • plavba lodí po jezeře Königssee až ke Sv. Bartoloměji a Saletu/jezeru Obersee
  • vstup a prohlídka v solných dolech Salzbergwerk
  • vstup do lázní Watzmann Therme se solnými vanami (4 hod. bez sauny)

Cena: od 289 € za osobu
Rezervujte online na: www.bglt.de
Další informace a atraktivní nabídky naleznete na: www.bglt.de
Kontaktní osoba pro všechny nabídky:
Paní Monika Schnöll
E-Mail: m.schnoell@bglt.de  
Tel.: +49-8652-65650-42

Akce a vrcholné události sezóny v Berchtesgadensku

50 let od vzniku filmu „Sound of Music“

Některé z nejslavnějších scén tohoto filmu se natáčely právě v Berchtesgadensku: kromě jiného pak především nejznámější scéna filmu, ve které Julie Andrews tančí a zpívá „the hills are alive“ na pozadí Untersbergu. Vydejte se po stopách muzikálového filmu Sound of Music v Berchtesgadensku společně s Christine a Davidem Harperem.

Nezapomenutelné adrenalinové zážitky na bobové dráze

Termíny: od 12. 5. 2015 každé úterý a čtvrtek

Prohlídky německé ledové arény s následnou jízdou na závodních bobech. Tady se se zkušeným jezdcem můžete svézt na závodních bobech v ledovém korytu arény nacházející se přímo u jezera Königssee a to rychlostí až 85 km/h. Právě zde se pravidelně konají světová mistrovství v jízdě na bobech, saních a skeletonu.

5. berchtesgadenský festival pěší turistiky

Termín: 3.–5. 7. 2015

K vrcholným zážitkům patří 24hodinový pochod na Untersberg, stejně jako noční putování do Bad Reichenhallu, které bude doprovázeno alpskými šamany. Na programu je také stálice programu, 24 hodinová výprava okolo Watzmannu.

SALOMON4TRAIL

Termín: 8. a 9. 7. 2015
Velké závody přespolního běhu jedinečného charakteru v Berchtesgadenu a Bad Reichenhallu.

Festival na jezeře – „Der Thumsee brennt“

Termín: 18. 7. 2015 (v případě nepříznivého počasí přesun na 25. 7. 2015)

Letní koncert pod širým nebem filharmonie města Bad Reichenhall se slavnostním ohňostrojem na závěr, při němž bude jezero Thumsee hrát všemi barvami. Filharmonie města Bad Reichenhall pořádá přes celé léto řadu koncertů, ty konající se v královské lázeňské zahradě jsou zcela zdarma.

Kulturní zážitek: Hudební festival „Salzach Festspiele“ v Laufenu

Termín: 11.–31. 7. 2015

Vrcholná umělecká představení na vás čekají na otevřené scéně západního nádvoří zámku Treibenbach, kde se můžete těšit na nezapomenutelné kulturní zážitky.

Mezinárodní běh „RupertusThermen-Lauf“

Termín: 29. 8. 2015

Jako účastník běhu, nebo jako divák, nenechte si ujít vrcholnou událost léta v městečku Bad Reichenhall.

Klasičtí veteráni

Termín: Alpská rallye 27.–30. 5. 2015, Edelweiss Classic 26.–28. 6. 2015 a Edelweiss Bergpreis Rossfeld 25.–27. 9.2015

Jedinečná cesta časem do minulosti za závody Salzbergrennen a Rossfeldrennen.