Filmový park Babelsberg

Ve světě filmu není nic takové, jak se na první pohled zdá. Ve Filmovém parku Babelsberg v braniborské Postupimi mohou návštěvníci nahlédnout do zákulisí a odhalit, s jakými triky a láskou k detailu se pracuje u filmu. Naleznou zde odpověď na to, jak fungují kaskadérské kousky, jaká je práce maskérů či jak ožívá skřítek Sandmann na plátnech kin. „Přijď tomu na kloub“ – tak zní pozvání!

Pódium s adrenalinovou kaskadérskou show ve filmovém parku Babelsberg

Pódium s adrenalinovou kaskadérskou show ve filmovém parku Babelsberg

FOTO: Filmpark Babelsberg GmbH

Fanoušci filmu mohou v parku zažít každý krok filmové produkce, ať už je to řemeslné umění, montáž kulis, technika kamer nebo umění triků, a stát se tak z užaslého diváka znalým aktérem. Filmoví profesionálové divákům ukážou, jak například moderovat předpověď počasí nebo sedět jako zasvětlovací dubl ve světle reflektorů.

Obdivuhodná práce maskérů ve filmovém parku Babelsberg

Obdivuhodná práce maskérů ve filmovém parku Babelsberg

FOTO: Filmpark Babelsberg GmbH

Těm, kteří do filmového parku zavítají poprvé, lze doporučit okružní jízdu, při které se mohou opravdu dobře seznámit s celým městem médií. Zábavu si v parku najdou i nejmladší návštěvníci. Ať už u perníkové chaloupky s Jeníčkem a Mařenkou, na dětském hřišti v džungli, či v proskleném studiu dětského rádia.

Návštěvníci milující adrenalin mohou zhlédnout velmi působivé kaskadérské show, při kterých se skáče na motorkách, havarují auta a provádějí se různé hry s ohněm. Celosvětově první interaktivní XD zážitkové kino v hale Dome of Babelsberg a 4D akční kino se postarají o potřebnou dávku vzrušení.

Kaskadérské představení plné napětí a adrenalinu ve filmovém parku Babelsberg

Kaskadérské představení plné napětí a adrenalinu ve filmovém parku Babelsberg

FOTO: Filmpark Babelsberg GmbH

Movie park Germany Bottrop

Filmový a zábavní park Movie Park Germany v Bottropu je jedním z mála svého druhu v Německu. Pět tematických oblastí s více než čtyřiceti atrakcemi a show z filmového světa snů nabízí akci a zábavu pro celou rodinu.

Setkání filmových příšer v Movie Park Germany v Bottropu

Setkání filmových příšer v Movie Park Germany v Bottropu

FOTO: 2014 Movie Park Germany™ GmbH

Speciálně pro děti je zde na ploše 30 tisíc čtverečních metrů postavená tematická část Nickland a uspořádána setkání se světově proslulými hvězdami kreslených seriálů. V Nicklandu se nejmenší fanoušci setkají se SpongeBobem a jeho kamarády, na jedinečné vnitřní horské dráze „Van Helsing’s Factory“ vás budou děsiví upíři pronásledovat tmou a v Době ledové – 4D dobrodružství se vedle Cida, Mannyho a Diega postarají o moře zábavy také dinosauři.

Parta želvích Ninjů v Movie Park Germany v Bottropu

Parta želvích Ninjů v Movie Park Germany v Bottropu

FOTO: 2014 Movie Park Germany™ GmbH

Do Movie Parku se nastěhovaly také Želvy Ninja se svou dětskou autoškolou plnou zatáček. Na pláži Santa Monica Pier si můžete pod palmami jen tak pro sebe snít nebo se můžete stát svědkem filmového natáčení nové verze kaskadérské show.

Posádka vozu připravena vydat se na cestu do pekla v Movie Park Germany v Bottropu

Posádka vozu připravená vydat se na cestu do pekla v Movie Park Germany v Bottropu

FOTO: 2014 Movie Park Germany™ GmbH

Po tajemné řece se můžete vydat na pohádkovou říční plavbu strašidelně temnými jeskyněmi a soutěskami nebo kosmickou lodí na neobyčejnou misi na Mars.

Dobrodružná plavba pravěkým světem v Movie Park Germany v Bottropu

Dobrodružná plavba pravěkým světem v Movie Park Germany v Bottropu

FOTO: 2014 Movie Park Germany™ GmbH

 Bavorské filmové městečko v Mnichově

Ten, kdo chce přičichnout k opravdovému filmovému napětí, by si návštěvu Bavorského filmového městečka v Mnichově neměl nechat ujít. Na ploše zhruba 350 tisíc čtverečních metrů se zde denně natáčí. Jsou tu tři ulice s kulisami, několik filmových vil, dvanáct studií, sklad kostýmů a nábytku a také nejrůznější scény ze známých televizních seriálů a filmů. Filmoví fanoušci si zde mohou prohlédnout vzrušující filmové kulisy a ještě mnohem víc z filmů Divocí kluci, Ponorka, Baader Meinhof Komplex, Viking Vicky, Asterix a Obelix a spousty dalších.

Vstup do Bavorského filmového městečka

Vstup do Bavorského filmového městečka

FOTO: Bavaria Filmstadt/ Bullyversum

Kdo by neznal Nekonečný příběh? A kdo si už jako dítě nepřál alespoň jednou se stejně jako Bastian vznést do vzduchu na hřbetě šťastného draka Falka. Nebo se s Vikingem Vickym vydat na dalekou jízdu? Všechna tato přání si návštěníci mohou v Bavorském filmovém městečku splnit.

Honosné foyer Bavorského filmového městečka

Honosné foyer Bavorského filmového městečka

FOTO: Bavaria Filmstadt/ Bullyversum

Velkým zážitkem je také návštěva 4D kina, kde je mnoho k vidění za doprovodu reálného prožitku. Nečekají zde jen 3D obrazy na plátně, ale nejrůznější efekty, které vtáhnou diváky do filmu, jako by byli zcela uprostřed dění.

4D hrdina v Bavorském filmovém městečku

4D hrdina v Bavorském filmovém městečku

FOTO: Bavaria Filmstadt/ Bullyversum

Ve filmovém městečku je zcela nově postavena věrná kopie studia předpovědi počasí, ve kterém můžou návštěvníci ukázat, jak dobrými meteorology amatéři jsou. V areálu studia jsou nabízeny přibližně 90minutové prohlídky. Během okružní cesty napříč opravdovými filmovými kulisami se dozvíte zajímavé detaily například o tom, jak vzniká trhák. Tři hlavní atrakce ukazují návštěvníkům, jak pracují mediální profesionálové a jaké ohromující triky a grify je třeba použít, aby se filmová představa stala úspěšnou.