Úprava klobásek

Würstchen neboli klobásky jsou v Německu k dostání v různých podobách. Kuchaři je připravují nejčastěji jako vařené nebo grilované, k dostání jsou ovšem i smažené a pečené varianty. Některé jsou z vepřového, jiné z telecího masa, jiné zase z kombinace obojího. I používané koření je různé – mnoho kuchařů a řezníků má své tajné recepty, které se předávají z generace na generaci.

Již po staletí funguje regensburská klobáskárna u Kamenného mostu

Již po staletí funguje regensburská klobáskárna u Kamenného mostu

FOTO: Regensburg Tourismus GmbH

Záleží jen na návštěvníkovi, jaké úpravě dá přednost. Začněme ale pěkně od klasiky – klobáska, kterou určitě nepřehlédnete a při svých gastronomických toulkách Německem nevynecháte, je bílá klobáska.

Tip: Na nejstarší klobáskárnu na světě narazíte u Kamenného mostu v Regensburgu (Řezně).

Bílá klobáska – Weißwurst

Tato klobáska patří jednoznačně k nejznámějším bavorským specialitám. Připravuje se ze směsi telecího a vepřového masa, dochucena je tradičně cibulí a čerstvou petrželkou. Kromě toho, že je tato klobáska k dostání v pivních zahrádkách a konzumuje se s bavorskou hořčicí (hrubozrnná hořčice s nasládlou chutí), čerstvě rozpečenými, voňavými a hrubozrnnou solí posypanými preclíky a zapíjí se pivem, jsou zde i další věci, které byste měli vědět.

Pojídání bílé klobásky má svá pravidla

Pojídání bílé klobásky má svá pravidla.

FOTO: Bayern Tourismus Marketing GmbH

Bílou klobásku byste si v Německu měli objednávat jen do úderu dvanácté, tedy v průběhu dopoledne. Skvělou příležitostí je třeba vydatná snídaně. Klobásky jsou podávány (měly by být) v horké vodě, aby zůstaly pěkně teplé až do konce hodování.

A pak je tu ještě jedna zvláštnost, a to je způsob jejich pojídání. Někomu může připadat poněkud zvláštní, ba až odpudivý, ale opravdoví znalci maso z kůžičky jednoduše „vycucávají“. Nováčci a turisté si na bílých klobáskách pochutnávají s příborem v ruce. Nezapomeňte, že kůžička se nejí a měla by zůstat na talíři.

Bavorské tradice si dosyta užijete na mnichovském Oktoberfestu

Bavorské tradice si dosyta užijete na mnichovském Oktoberfestu.

FOTO: Bayern Tourismus Marketing GmbH

Místem, kde si na bílých klobáskách můžete v Německu pochutnat, je Bavorsko, nejoblíbenější německý region českých turistů. Původ bílých klobásek je podle jedné z legend spojen s hlavním městem, Mnichovem, kde se každoročně koná proslulý Oktoberfest: letos od 19. září do 4. října.

Tip: Pokud byste se o historii Weißwurstu chtěli dozvědět více nebo si jeho výrobu zatoužili vyzkoušet, doporučujeme vydat se do Neumarktu v Hornofalckém lese. Zde se nachází akademie zasvěcená této bavorské delikatese.

Norimberské klobásky

Na další variantu této německé dobroty narazíte v Norimberku. Tentokrát se jedná o opravdový unikát – norimberské klobásky nesou ochrannou značku EU (od roku 2003), poprvé jejich existenci informují písemné prameny ze 14. století. Zatímco dříve byly norimberské klobásky vyloženě lokální specialitou, dnes jsou k dostání po celém světě.

Pouze v Norimberku se vyrábí norimberské klobásky

Pouze v Norimberku se vyrábějí norimberské klobásky.

FOTO: Byerisches Staatsministerium für Ernährung, Landwirtschaft und Frosten

Tip: Ačkoli suroviny nutné pro výrobu klobásek mohou pocházet odkudkoli a dbá se při tom přísně na kvalitu, celý proces výroby musí probíhat právě v Norimberku. 2. května se v Norimberku koná Modrá noc, návštěvu města tedy můžete skvěle spojit s prodlouženým víkendem.

Zatímco bílé klobásky mají podíl telecího masa, u těch norimberských se jedná o maso vepřové. I jejich vzhled se od těch bílých liší – jsou menší a drobnější (8 cm) a upravovány jsou tradičně na grilu. V Norimberku si je můžete vychutnat třeba při procházce starým městem nebo v pivních zahrádkách kolem řeky. Sklánět se nad vámi bude norimberský hrad, který rovněž stojí za vidění.

V Norimberku můžete obdivovat hrázděné domy, starobylý hrad, nebo pivní zahrádky

V Norimberku můžete obdivovat hrázděné domy, starobylý hrad nebo pivní zahrádky

FOTO: Bayern Tourismus Marketing GmbH

Tip: Až do 29. března 2015 je v muzeu Stadtmuseum Fembohaus k vidění výstava dokumentující více než 700letou historii norimberských klobásek.

Klobásky se před podáváním grilují, poté jsou buď naskládány po třech do housky (3 im Weggla), nebo servírovány s vynikajícím německým chlebem a hořčicí (většinou ostřejší) – a chybět samozřejmě nesmí ani oblíbené zelí.

A protože v Bavorsku všeobecně milují místní názvy, nenechte se zmást a v klidu si objednejte pokrm Werschdla, nejedná se o nic jiného než o klobásky.

Wollwurst – naháč mezi klobáskami

Této klobásce oproti ostatním něco podstatného chybí – je to kůže. Zatímco u ostatních klobásek je maso obaleno střívkem, u Wollwurstů střívko úplně chybí. Opět se jedná o klobásku z telecího nebo mladého hovězího.

Maso je nejdříve namáčeno v mléce a poté zprudka osmaženo, díky tomu se trochu nafoukne a získá krásnou zlatohnědou barvu. Na rozdíl od dvou předchozích se tyto klobásky většinou podávají s teplým bramborovým salátem – a i tentokrát s bavorskou hořčicí.

Zajímavé jsou také klobásky namáčené v mléce

Zajímavé jsou také klobásky namáčené v mléce.

FOTO: Bayerisches Staatsministerium für Ernährung, Landwirtschaft und Forsten

Tip: V nabídce je i pod jinými názvy: Nackerte, Geschlagene nebo Geschwollene.

Cesta za poznáním typicky bavorských klobásek by nebyla úplná, kdybychom se nezmínili také o hořčici a preclících. Bavorsko je nejnavštěvovanějším regionem Německa. Domácí i zahraniční hosté zde navštěvují Mnichov a další zajímavá historická města. Bavorsko má i krásná jezera a hory, národní parky, zábavní parky a třeba i outletová centra. Při poznávání jeho krás jistě vyhládne, a pak není nic jednoduššího než vydat se do zdejších podniků a ochutnat místní speciality.

Preclíky – nejlépe chutnají čerstvě rozpečené

Ke klobáskám se podávají po celém Německu, ale nejen k nim. Skvěle se hodí i k paštikám nebo různým sýrům a sýrovým pomazánkám. K dostání jsou v různé podobě a velikosti, většinou jsou posypány hrubou solí.

Tip: k dostání i pod názvy – Brez’n, Laugenbrezel a Brezel

Když klobáska, tak jedině s chlebem, nebo preclíky

Když klobáska, tak jedině s chlebem nebo preclíky

FOTO: Bayerisches Staatsministerium für Ernährung, Landwirtschaft und Forsten

Tip: Muzeum věnované chlebu můžete navštívit v Ulmu, který je proslulý i svou nejvyšší kostelní věží na světě (nahoru musíte vyšlapat po svých, cesta vám zabere zhruba 30 minut).

Hořčice – neodmyslitelný doplněk klobásek

Klobásky a hořčice, to je v Německu proslulá dvojka, která k sobě prostě patří. Hořčice je v Německu opravdu populárním doplňkem, řada druhů se vyrábí i přímo v Německu. Na její počest vzniklo i několik muzeí. Jedno z nich můžete navštívit v Kolíně, který je známý spíše díky své Kolínské katedrále. V únoru se můžete těšit  na kolínský festival.

Další zajímavé muzeum situované do starého mlýna se nachází v Budyšíně. Jedná se o kombinaci restaurace a muzea. V Budyšíně je toho k vidění opravdu mnoho (středověké uličky, kostely, vyhlídkové věže, srbské tradice…), proto po takové návštěvě přijde něco dobrého na zub právě vhod.

Nejen v Bavorsku jsou Würstchen doma

Již 600 let si svou variantu klobásek vychutnávají v Durynsku, nazývají jí stylově „Thüringer Rostbratwurst“. Přesný recept je sice tajný, ale ví se o ní alespoň toto: pravá durynská klobáska je připravována z vepřového masa, majoránky, kmínu a česneku.

V Durynsku mají také svůj tajný recept

V Durynsku mají také svůj tajný recept.

FOTO: Thüringer Tourismus GmbH

Co je ale podstatné, vždy je grilována na dřevěném uhlí a váží zhruba 150 gramů. Nejlepší je samozřejmě s durynskou hořčicí a místní si ji vychutnávají i jako rychlé občerstvení.

Neopakovatelné kouzlo má Erfurt

Neopakovatelné kouzlo má Erfurt.

FOTO: Erfurt, Thüringen Tourismus GmbH

Tip: První německé muzeum věnované grilovaným klobáskám se nachází v Arnstadtu. Durynské speciality si můžete vychutnat třeba v překrásném Erfurtu.

Frankfurtské párky si podrobily svět

Frankfurtské párečky jsou asi nejznámější gastronomickou delikatesou Frankfurtu. S přízviskem „frankfurtské“ jsou nyní známy po celém světě. Vyráběny jsou tradičně z vepřového masa a svou typickou chuť dostávají díky uzení na dubovém dřevě. Jejich historie sahá až do roku 1562.

Ve Frankfurtu nad Mohanem si můžete dopřát klasiku

Ve Frankfurtu nad Mohanem si můžete dopřát klasiku.

FOTO: Stadt, Land, Fluss, Frankfurt Tourismus GmbH

Tip: Stejně jako bílé klobásky v Bavorsku by se i ty frankfurtské měly jíst hezky rukama.

Jejich domovem je tato oblast již od 13. století, tradičně jsou podávány v páru, doplňuje je hořčice a křen, společně s tmavým chlebem a bramborovým salátem.
Kromě klobásek byste ve Frankfurtu měli ochutnat také jablečné víno (Apfelwein), servírované v modro-bílých džbáncích, zelenou omáčku (Grüne Soße) a třeba i speciálně připravený sýr s výraznou vůní a chutí – Handkäs’ mit Musik.

Ve Frankfurtu ochutnejte i sladké jablečné víno

Ve Frankfurtu ochutnejte i sladké jablečné víno.

FOTO: Tourismus und Congress GmbH Frankfurt am Main

To vše a ještě mnohem více si můžete dopřát na zdejší vyhlášené třídě plné barů, restaurací, kaváren a obchůdků s potravinami a delikatesami – Freßgass.

 Tip: 2.–9. května 2015 se ve Frankfurtu koná velký festival „Zelené omáčky“.

Currywurst – božský i pekelně pálivý

O Currywurstu jste už určitě slyšeli, někteří ho milují, jiní nesnášejí. Jde o opravdovou specialitu Berlína. Currywurst prostě musíte alespoň ochutnat. Tradičně se jedná o klasickou klobásku, která je politá kečupovou omáčkou a posypána curry – to může být buď jemné, nebo až pekelně pálivé – záleží jen na strávníkovi, co si poručí. Milovníci ostrých jídel si navrch přidávají ještě chilli.

V Berlíně pak nelze odolat Currywurstu

V Berlíně nelze odolat Currywurstu.

FOTO: visitBerlin, Koschel

Na Currywurst narazíte v Berlíně, stejně jako na kebab, téměř na každém rohu. Opravdoví znalci by však doporučili návštěvu „bufetu“ Konnopke (od roku 1930) nebo Curry 36.

V průběhu let došlo samozřejmě k mnoha inovacím, a proto je dnes k dostání i drůbeží a vegetariánská varianta. Nejedná se sice o pravý currywurst, ale určitou představu si návštěvník vytvoří.

S Currywurstem v ruce můžete prozkoumávat krásy Berlína

S Currywurstem v ruce můžete prozkoumávat krásy Berlína.

FOTO: DZT, Mike Corey

Berlín je mezi českými turisty stále oblíbenější, nabízí rozmanité zážitky: památky, muzea, divadla, bary, kavárny, nákupní třídy, okolní jezera, akce… Navštívit můžete i jedno speciální muzeum: Currywurstmusem. Ano, této gastronomické specialitě je věnováno celé muzeum. Návštěva je vskutku jedinečná, jedná se totiž o interaktivní prohlídky, při kterých mohou návštěvníci ochutnávat, nasávat vůně koření a dokonce si některé exponáty i osahat.

Tip: Již v únoru se v Berlíně koná mezinárodní filmový festival (5.–15. 2. 2015), v květnu následuje galerijní víkend (1.–3. 5. 2015), v srpnu dlouhá muzejní noc (29. 8. 2015), v září berlínský maratón (26.–27. 9. 2015) a v říjnu velké oslavy sjednocení Německa (3. 10. 2015).