Oberstdorf nabízí lyžařské radovánky pro všechny. Jsou zde sjezdovky pro každého: od lyžařské mateřské školy přes odrostlejší lyžaře až po svahy FIS pro skutečné profesionály. Milovníci snowboardingu si jistě do sytosti užijí svých oblíbených radovánek na příkrých svazích místních hor, speciálních rampách a ve snowboardových parcích. Zájemcům o dobré jídlo a pití je k dispozici také množství horských chat a restaurací.

Fellhorn nabízí perfektně upravené sjezdovky

Fellhorn nabízí perfektně upravené sjezdovky.

FOTO: Tourismus Oberstdorf

Jistota sněhu od prosince do května

Ve zdejších pěti lyžařských střediscích, Fellhorn/Kanzelwand, Nebelhorn, Söllereck, Ifen a Walmendingerhorn, si mohou návštěvníci užívat slunce a sníh na 128 km sjezdovek.

Letovisko láká návštěvníky především třemi velkými lyžařskými resorty Nebelhorn, Fellhorn a Söllereck, které leží mezi 825 a 2224 metry nadmořské výšky. Nachází se zde 29 lyžařských vleků a 38 sjezdovek, včetně nejdelší německé sjezdovky na Nebelhornu, která měří 7,5 kilometru.

Odpočinek si můžete dopřát na sluneční terase

Odpočinek si můžete dopřát na sluneční terase.

FOTO: Tourismus Oberstdorf

V příhraničním lyžařském středisku Fellhorn/Kanzelwand naleznou návštěvníci nejen mnoho rozmanitých sjezdovek, ale díky moderním zasněžovacím zařízením se mohou po celou sezónu těšit na dostatek sněhové pokrývky v obou údolích.

Dalšími zajímavostmi jsou Crystal Ground Funpark přímo u stanice Kanzelwand-Talstation pro snowboardisty a lyžaře ve volném terénu, na prostřední stanici Fellhorn čeká na návštěvníky Funpark pro zkušené lyžaře i začátečníky a také dětský funpark. V údolí se pak přímo u stanice lanovek nachází obrovská půjčovna lyží a snowboardů.

Nebelhorn je nejvyšším vrcholkem v oblasti

Nebelhorn je nejvyšším vrcholkem v oblasti.

FOTO: Tourismus Oberstdorf

Vedle toho je tu ještě Nebelhorn, nejvyšší hora Allgäuských Alp, která slibuje lyžování až do 1. května. Nejen že sem vede nejvýše položená lanovka v Německu, ale horní stanice nabízí i dechberoucí panoramatické výhledy na 400 alpských vrcholků. Nebelhorn je také oblíbenou výchozí stanicí pro pěší turisty, kteří si zde pak mohou vychutnat kouzlo zasněžené zimní krajiny. Na Nebelhornu si mohou hosté užít 13 km sjezdovek určených pro lyžaře i snowboardisty a 7,5 km dlouhou sjezdovku do údolí.

Horská panoramata jsou doslova dechberoucí

Horská panoramata jsou doslova dechberoucí.

FOTO: Tourismus Oberstdorf

V zábavním centru NTC-Center si mohou i ti, kteří lyžování zase tak neholdují, vyzkoušet mnoho nových „sportovních“ aktivit, jako třeba airboard, tubing, snowscoot. Že nevíte, oč jde? Pak jednoduše přijeďte a všechny dosud neznámé sportovní disciplíny si vyzkoušejte.

Neobvyklý zážitek nabízí ledový bar

Neobvyklý zážitek nabízí ledový bar.

FOTO: Tourismus Oberstdorf

Tip: Na Nebelhornu si můžete užít chvilku odpočinku v ledovém baru nebo rovnou přespat v ledovém hotelu IgluLodge.

Söllereck představuje ráj pro rodiny s dětmi, nacházejí se zde totiž lehké a středně obtížné sjezdovky, celkem 14 km, stejně jako tři lyžařské školy přímo v údolí, cvičná louka pro děti s pohyblivým kobercem a mnoho dalšího, díky čemu si děti přijdou na své.

Lyžaři mají na výběr mezi mnoha sjezdovkami

Lyžaři mají na výběr mezi mnoha sjezdovkami.

FOTO: Tourismus Oberstdorf

Tip: Na Söllerecku se pořádají i speciální pěší výpravy, které pak probíhají ve večerních hodinách, od 17 do 22 hodin, následně je v nabídce i vydatná večeře.

Oproti tomu Walmendingerhorn – hora smyslů – je tajným tipem pro všechny milovníky jízdy ve volném terénu. Nádherná panoramata nabízí zdejší vyhlídková platforma se skleněným výtahem, který propojuje trasu mezi výstupní stanicí lanovky a nejvyšší horskou stanicí.

Kromě toho je zde k dispozici oblast pro lyžování ve volném terénu. Unavení lyžaři pak ocení možnost odpočinout si na sluneční terase, zapůjčit si mohou také sluchátka a v klidu a pohodě si za doprovodu hudby vychutnat výhledy na zasněžené vrcholky hor.

Díky vyhlídce a prosklenému výtahu budete moci nerušeně pozorovat okolí

Díky vyhlídce a prosklenému výtahu budete moci nerušeně pozorovat okolí.

FOTO: Tourismus Oberstdorf

Lyžaře potěší i středisko Ifen, to nabízí jak jednouché sjezdy pro začátečníky, tak obtížené sjezdovky pro opravdu zkušené jedince. Na Ifenu se hosté mohou těšit  na 24 km výborně upravených sjezdovek, pro nelyžaře jsou zde okružní pěší trasy v délce 3 a 5 km, a to vše v nadmořské výšce 2000 metrů.

A pro snowboardisty je tu pak Fellhornpark, kde se koná i řada soutěží, kromě toho si spoustu zábavy užijí také v parku Funpark Crystal Ground. Začátečníci zde trénují ve vyhrazeném prostoru a mají k dispozici také zvlněnou sjezdovku. Úplnou novinkou letošní zimy je Easy-Funpark nad stanicí Söllereck.

Inzertní sdělení
Hotely Explorer – nové designové hotely v Alpách za dostupnou cenu
  • sportovně aktivní dovolená za nízkou cenu: přímo uprostřed Alp jsou hotely Explorer Hotels výchozím místem, odkud se vydáš za objevováním hor. Uvolněná atmosféra, moderní design, sportovně naladění hosté a mladý tým zaručují příjemnou dovolenou již od 39,80 eur
Der Explorer Hotels
Oberstdorf | Montafon |Neuschwanstein | Berchtesgaden
T: +49 (0) 8322 94079445 | www.explorer-hotel.com | info@explorer-hotel.com

Po stopách světových mistrů

Křišťálově čistý vzduch, zasněžené jedle a louky, blankytně modré nebe – na stopách v Oberstdorfu je možné prožít zimu zcela zvláštním způsobem! Deset výborně připravených stop o celkové délce 75 km nabízí nejlepší podmínky, jak prozkoumat okolí, a navíc si přitom vylepšit fyzickou kondici.

Perfektně upravené jsou i zdejší trasy pro běžkaře

Perfektně upravené jsou i zdejší trasy pro běžkaře.

FOTO: Tourismus Oberstdorf

Většina tras je propojena, protínají celou obec a vedou i divokými romantickými údolími a malebně položenými místy. Jsou tak otevřeny nesčetné možnosti vstupu na trasy. Stopy jsou při výstupech a sjezdech částečně rozšířeny až na 15 metrů. Pro všechny případy je dokonce možné zasněžit deset kilometrů centrální části trasy mistrovství světa. Tady si můžete vyzkoušet svou kondici na originální trase FIS nordického lyžování MS 2005!

Začátečníci stejně jako pokročilí mohou využít služeb místních lyžařských škol. Školení trenéři lyžování na běžkách naučí nejen správnou techniku, ale mají k dispozici k zapůjčení i nejmodernější vybavení. Kromě toho se můžete zúčastnit i pravidelných krátkých uváděcích kurzů, které turistická kancelář Oberstdorf nabízí od poloviny prosince do poloviny března

Zimní putování a výpravy na sněžnicích, nordic walking – užijte si krásu nedotčené přírody

V Oberstdorfu se nachází 140 km zabezpečených a upravených tras pro zimní pěší výpravy, tyto trasy se rozprostírají okolo městečka a podél zdejších údolí, ty všechny stojí zájemcům o aktivní poznávání k dispozici. Právě pro rodiny s dětmi, nebo „nelyžaře“ jsou tyto aktivity ideálním způsobem, jak si užít přírodu a zasněženou zimní krajinu.

I k výpravám na sněžnicíh patří trocha adrenalinu

I k výpravám na sněžnicích patří trocha adrenalinu.

FOTO: Tourismus Oberstdorf

Nezapomenutelné zážitky v oblasti Allgäuských Alp zprostředkovávají zdejším hostům také oberstdorfské horské školy nabízející výpravy na sněžnicích. Fascinující přírodní hříčku zaručuje soutěska Breitachklamm.

Proměna této nejhlubší rokle v Evropě je neskutečná a mění se v závislosti na větru a počasí: jednou je drsná, podruhé zase divoce romantická, poté zase půvabná a jindy zase opět bouřlivá. Ze své romantické strany se soutěska ukazuje při výpravách s loučemi.

Ve speciální dny si můžete užít večerní lyžování i pěší výpravy

Ve speciální dny si můžete užít večerní lyžování i pěší výpravy.

FOTO: Tourismus Oberstdorf

Nordic walking představuje v zimě ideální způsob pohybu, při němž si mohou sportovci vychutnávat krásy přírody, poznávat okolí a přitom ještě při sportovní aktivitě spalovat kalorie. Na Nebelhornu existuje v dvoutisícové výšce trasa, která nabízí úchvatný výhled na 400 alpských vrcholků! Začátečníci se mohou správnou chůzi naučit na bezplatných kurzech pro začátečníky, které organizuje zdejší turistické informační centrum.