Největší zábavní park ve východním Německu

Už při svém otevření v roce 2003 se park Belantis stal největším zábavním parkem v zemích bývalé NDR. S více než šedesátkou atrakcí si svůj status udržuje dodnes. Jejich nabídka je více než pestrá. Od horských drah přes vodní atrakce po off-road dráhu pro čtyřkolky. Během roku návštěvu zpestřují ještě různé tematické akce. Snad nejoblíbenější se koná na závěr sezóny – halloweenská show tu není jen o dýních.

Panorama parku Belantis nedaleko Lipska

Panorama parku Belantis nedaleko Lipska

FOTO: Belantis Vergnügungspark Leipzig

Volným pádem z jedné z nejstrmějších horských drah světa

Pokud by se Belantis měl prezentovat jen jednou ze svých atrakcí, kvůli kterým by stálo za to udělat si výlet do Saska, pak by to rozhodně byla horská dráha Huracan. Adrenalin zaručen. A pořádný vítr ve vlasech také – Huracan nejenom že má pětinásobný looping, ale pyšní se titulem jedné z deseti nejstrmějších horských drah světa. Volným pádem se zde padá z výšky 32 metrů.

Huracan - jedna z 10 nejstrmějších horských drah světa

Huracan - jedna z 10 nejstrmějších horských drah světa

FOTO: Belantis Vergnügungspark Leipzig/Brzoska

Je jasné, že takový adrenalin pro děti zrovna není to pravé, ale ani ty nepřijdou zkrátka. Huracan má totiž nově od letošní sezóny menšího sourozence. Na zmenšenině velké horské dráhy se mohou bezpečně projet děti od tří let.

Některé atrakce můžete sami částečně ovládat, třeba jako tato křídla

Některé atrakce můžete sami částečně ovládat, třeba jako tato křídla

FOTO: Belantis Vergnügungspark Leipzig/Brzoska

Od Pobřeží objevitelů do Údolí faraonů

Monotónnost moc zábavná není. Proto je park rozdělen do osmi tematických světů. Atrakce jsou zde třeba ve stylu Údolí faraonů, především děti se pak mohou vžít do role rytířů na Rytířském ostrově nebo vyrazit na výpravu na Pobřeží objevitelů.

Dobrodružství je připraveno i pro ty nejmenší

Dobrodružství je připraveno i pro ty nejmenší

FOTO: Belantis Vergnügungspark Leipzig/Rico Hoffmann

Dvě vodní jezera nabídku atrakcí ještě rozšiřují. Třeba jízda na divoké vodě skrz údajně největší pyramidu v Evropě může být také zážitkem, na který budete dlouho vzpomínat. Přinejmenším se ale dobře pobavíte.

V parku se dá i relaxovat. Třeba poblíž největší evropské pyramidy.

V parku se dá i relaxovat. Třeba poblíž největší evropské pyramidy.

FOTO: Belantis Vergnügungspark Leipzig/Stefan Hoyer

Naučte se jezdit na segwayi

Občas si při pohledu na turisty brázdící pražské ulice na segwayi říkáte, že by se vám takový dopravní prostředek celkem hodil. Nebo by to alespoň mohla být celkem zábavná činnost. V parku Belantis si takové vozítko můžete půjčit, ba co víc – nikde jinde než v Belantisu nebudete mít možnost udělat si na segway rovnou „řidičák“.

Z atrakcí si vybere každý

Z atrakcí si vybere každý

FOTO: Belantis Vergnügungspark Leipzig/Martin Jehnichen

Z dalších dopravních prostředků můžete vyzkoušet třeba jízdu na off-road čtyřkolkách, děti se mohou postavit na start „pouštní rallye“ nebo uspořádat závody na šlapadlech.

O adrenalinové zážitky nejsou ani děti ochuzeny

O adrenalinové zážitky nejsou ani děti ochuzeny.

FOTO: Belantis Vergnügungspark Leipzig/Martin Jehnichen