Koncept spojující zážitky, poznávání i obchod

Zážitkový svět Audi funguje v sídle společnosti, bavorském městě Ingolstadt, už od roku 2000. Na ploše přes 77 000 čtverečních metrů se v několika budovách snoubí celá škála způsobů prezentace této značky. Už zdálky se při příjezdu do Ingolstadtu rýsuje kruhová silueta Audi museum mobile, která je pro návštěvníky na výletě tou nejzajímavější.

Pohled na areál Audi Forum

Pohled na areál Audi Forum

FOTO: Audi AG

Opodál stojí zákaznické centrum, kde je možné si vybrat či vyzvednout svůj automobil snů přímo v místě, které je mu pomyslným domovem. Denně odtud v průměru putuje ke svým novým majitelům 330 vozů, obchodní ruch je tady vskutku čilý.

Muzeum čtyř kruhů

Ale zpět k muzeu samotnému. Pokud se chcete dozvědět vše o značce Audi, pak je návštěva tohoto muzea pro to ideálním způsobem. Stálá expozice čítající 50 automobilů a 30 motocyklů je rozdělena do dvou částí, můžete tak sledovat, jak se vyvíjely vozy před druhou světovou válkou a po ní. Zajímavostí je, že některé z nich jsou umístěny v největším výtahu typu páternoster na světě. Celkem se takto pohybuje 14 exkluzivních modelů.

Pater noster s exkluzivními modely Audi

Páternoster s exkluzivními modely Audi

FOTO: Audi AG

Nahlédnout můžete do tajů výroby motorů v technické galerii či se seznámit s historií Audi v motosportu a spatřit originální vozy, jež se účastnily rallye nebo závodů Le-Mans. Pokud by vám nestačila samostatná prohlídka, můžete se na cokoliv zeptat přítomného personálu či se vydat na některou z komentovaných prohlídek se speciálním zaměřením přesně na to, co byste rádi o Audi věděli.

Závodní speciály jsou lákadlem pro malé i velké

Závodní speciály jsou lákadlem pro malé i velké.

FOTO: Audi AG

Více než 100 let historie

Na prohlídku provázející více než stoletou historií značky se vydáte z přízemí, kde nejprve zhlédnete film na téma mobility, pohybu a historie ve speciálním 180° kinosálu. Poté vás výtah vyveze do 3. podlaží, kde začíná prohlídka od samých kořenů – založení předchůdce Audi Augustem Horchem v roce 1899. Spatříte nejstarší model Horch z roku 1903 či elegantní veterány z 30. let nebo meziválečné motocykly.

Audi Rallye Quattro

Audi Rallye Quattro

FOTO: Audi AG

O patro níže se dostanete do poválečných let, kdy se původní výroba ze Zwickau přesunula do Ingolstadtu. Uvidíte například proslulý model Audi 100 z roku 1968, s nímž přišel podstatný zlom ve vývoji modelů značky, modely ze 70. a 80. let, jež byly předznamenáním současných modelů, či Audi Rallye Quattro. V prvním patře se pak střídají různě tematicky zaměřené zvláštní expozice.

Gastronomický zážitek v automobilovém muzeu

Znaveni po prohlídce určitě vezmete zavděk jakoukoli možností občerstvení. I ta je zde ale dovedena k dokonalosti. Místní restaurace má totiž na starost šéfkuchař Christian Surrow, jenž během své kariéry získal mnoho prestižních ocenění, včetně michelinské hvězdy. Restaurace v areálu Audi Forum ročně navštíví téměř 400 tisíc hostů. Jednou ročně se sem pak sjedou další michelinské hvězdy německé gastronomie a předvádějí hostům to nejlepší ze svého kulinářského umění.

Kulinářské zážitky v Audi Foru

Kulinářské zážitky v Audi Foru

FOTO: Audi AG

Co má společného Audi a jazz?

Jak už bylo zmíněno, v Audi Foru není vše jen o autech, ale také o kulturních akcích. Každý čtvrtek od 18:30 se od září do května ve zdejším Bar & Lounge či speciálním sálu konají jazzové koncerty, které si můžete vychutnat u sklenky dobrého vína. Zdejší koncerty jsou oblíbené i samotnými umělci, a tak zde narazíte na uznávané hudebníky. Další kulturní zpestření nabízí kino, jež bylo už několikrát oceněno Spolkovým ministerstvem kultury za kvalitu programu.

Jazz v Audi Foru

Jazz v Audi Foru

FOTO: Audi AG

Nahlédnutí do výroby

Co by to bylo za automobilové muzeum, kdyby návštěvníci nemohli na vlastní oči spatřit, jak se vozy vyrábějí. V Ingolstadtu můžete samozřejmě také navštívit samotnou továrnu. Vybrat si můžete mezi různými typy prohlídek, od té, co vás provede celou výrobou, až po speciální prohlídky lakoven či karosáren.

Prohlídka lakoven

Prohlídka lakoven

FOTO: Audi AG