Ze šesti lyžařských areálů v Berchtesgadensku nabízejících 60 km sjezdovek ve výšce mezi 600 a 1874 m.n.m. je neznámějším a pro zkušené lyžaře a lyžařky bezesporu nejatraktivnějším areál Jenner-Könnigsee. V oblasti se ale nachází i další areály, které stojí za zmínku, a pokud se sami nepovažujete za nejzdatnější lyžaře, nebo chcete naučit své ratolesti lyžovat, pak by tato místa mohla být pro vás tou správnou volbou.

Zasněžená zimní krajina

Zasněžená zimní krajina

FOTO: Berchtesgadener Land Tourismus

Pro začátečníky jsou nejlepší areály Hochschwarzeck, Rossefeld a Obersalzberg. Hochschwarzeck nabízí 7 km sjezdovek, Rossefeld 9 km a Obersalzberg 3 km. Pokud požadujete větší náročnost, různorodost a více km sjezdovek, zamiřte do Jenner - Königsee nebo do menšího Götschenu. V  Jenner – Königsee naleznete 8  km sjezdovek a v Götschenu jich pak na vás čeká 8,3 km.

Lyžování na Jenneru

Lyžování na Jenneru

FOTO: Berchtesgadener Land Tourismus

Zima a Berchtesgadensko však není jen lyžování a snowboarding. Příjemné dny strávené na místních sjezdovkách můžete proložit například sáňkováním či výletem na sněžnicích. V zimě zde pořádají bezplatné vycházky s průvodci Národním parkem Berchtesgaden. A po lyžování a zimních radovánkách zvou k odpočinku a rodinné zábavě oba zdejší termální prameny. Lázně Watzmann jsou po rekonstrukci znovu otevřeny a těší se na všechny hosty Berchtesgadenu.

Svatý Bartoloměj na jezeře Königssee v zimním hávu

Svatý Bartoloměj na jezeře Königssee v zimním hávu

FOTO: Berchtesgadener Land Tourismus

Bohatá zimní nabídka sportů, nádherná krajina a wellness nabídka dělá z oblasti kolem Berchtesgadenu opravdový zimní ráj. Navíc je to od českých hranic co by kamenem dohodil.