Německo a lyžování, to není jen nejvyšší hora Německa Zugspitze a známý Garmich - Partenkirchen, ale například i oblast Berchtesgadenska, jedna z největších lyžařských oblastí Oberstdorf či menší, ale zato kouzelný, Velký Javor.

Bavorský les na jihovýchodě Německa nabízí zajímavé podmínky pro lyžování. Na nejvyšší hoře Bavorského lesa, která se jmenuje Velký Javor 1456 m n. m. (mnohdy také bývá označována jako “Král Bavorského lesa”), se nachází lyžařské středisko, které již několikrát pořádalo světový pohár ve sjezdovém lyžování. Ať už patříte k úplným začátečníkům či se na lyžích cítíte jako ryba ve vodě, Velký Javor (v originále Arber) vás jistě nezklame.

Bezbariérový přístup k hospůdkám na Velkém Javoru

Bezbariérový přístup k hospůdkám na Velkém Javoru

FOTO: Bietau - Fotolia

Naleznete zde například dětský park AirBar-Kinderland, který se svými pojízdnými pásy nabízí perfektní podmínky i pro ty nejmenší, kteří na lyžích doposud nestáli. Ne náhodou byl tento dětský park ohodnocen 5 hvězdičkami na portále Skiresort Service, který se zabývá lyžařskými středisky po celém světě.

Chvilka zaslouženého odpočinku na Javoru

Chvilka zaslouženého odpočinku na Javoru

FOTO: Grosser Arber Bergbahn

Velký Javor nabízí dohromady téměř 11 km sjezdovek – modrých, červených i černých, což není moc. Avšak je třeba si uvědomit, že tato zdánlivá nevýhoda je vlastně velkým plusem. Ptáte se proč? Odpověď je velmi prostá – nebudete se tady s nikým na svahu „mačkat“ a čekat v dlouhých frontách. 6místné lanovky vás bez většího čekání dopraví na vrchol a vy si tak můžete maximálně užívat radost s jízdy.

Zimní panorama Velkého Javoru

Zimní panorama Velkého Javoru

FOTO: DZT/Raab

Zajímavá je i možnost večerního lyžování, která se nabízí 2 krát týdně – ve středu a pátek od 18 do 21 hodin. Jednou z  největších nevýhod českých sjezdovek v České republice představuje nedostatečná šířka, patříte – li k vyznavačům klasického stylu, pak vám to zřejmě až tak nevadí, ale chcete-li si naplno užít carving, pak je šířka sjezdovky velice důležitým faktorem.  Velký Javor nabízí dostatečnou šířku potřebnou pro to, abyste si carving dostatečně užili, či se  v  něm zdokonalili. Zajímavostí je i 1200 m dlouhá sáňkařská dráha, která se zde nachází.

Zimní radovánky

Zimní radovánky

FOTO: Grosser Arber Bergbahn